Nowe inwestycje w Rzeszowie 2020 – Gdzie nowe mieszkania Rzeszów

Gęsta zabudowa i duża ilość powstałych w ostatnich latach osiedli skutkuje pogłębiającym się problemem dostępności potencjalnych terenów inwestycyjnych w centralnych częściach miasta, zwłaszcza z przeznaczeniem pod wysoką zabudowę. W efekcie deweloperzy decydują się lokalizować nowe kompleksy mieszkalne w obszarach co raz bardziej oddalonych od centrum. Postanowiłem więc wytypować kilka terenów w sercu miasta w mojej opinii idealnie nadających się pod nowe inwestycje w Rzeszowie.

Jestem zdania, że rozsądna zabudowa miasta polega na płynnym obniżaniu wysokości zabudowy począwszy od najwyższych szczytów w centrum stopniowo redukując gabaryty budynków do najniższych na obrzeżach i w strefach podmiejskich. Gwarantuje to płynne i widocznie obniżenie linii zabudowy oraz jasno definiuje podział na strefy zabudowy wielo- i jednorodzinnej. Wspominałem zresztą o tym we wpisie opublikowanym kilka tygodni temu zatytułowanym czy Rzeszów skazany jest na chaotyczną zabudowę?

Uważam, że Rzeszów jest idealnym przykładem miasta posiadającego niemal wszystkie najlepsze cechy największych aglomeracji zachowując przy tym wysoki komfort i wygodę życia jego mieszkańców. Z jednej stropy jesteśmy prężnie rozwijającym się miastem z co raz bardziej rozwiniętą gospodarką, nieustannie polepszającym się rynkiem pracy i zaawansowaną infrastrukturą (m.in. wielkopowierzchniowe galerie, transport miejski, lotnisko, nowoczesne budownictwo), a z drugiej strony miastem, które poza godzinami szczytu przejechać można „wzdłuż i wszerz” dosłownie w kilkanaście minut (mając na myśli jego centralne części). Trzeba przyznać, że jest to wygodne.

Głęboko wierzę, że stolica Podkarpacia utrzyma wysokie tempo zmian i w kolejnych latach nadal będziemy się rozwijać co najmniej tak jak w ostatnim dziesięcioleciu czego efektem będą nowe inwestycje w Rzeszowie 2019 roku.

Wszystkie inwestycje w jednym miejscu:


Co raz częściej spotykam się z sytuacją kiedy to dotychczasowi mieszkańcy największych miast Polski (np. Krakowa) decydują się przeprowadzić i zamieszkać w naszym mieście. Doceniają wiele walorów jakie oferuje Rzeszów i jak to sami często określają „wolniejsze tempo życia”. Ponadto większość młodych osób wychowanych w małych miejscowościach (zwłaszcza Podkarpackich) w poszukiwaniu lepszych perspektyw życia również decyduje się zamieszkać właśnie w stolicy innowacji.

Efektem tych procesów będzie bez wątpienia stale wzrastająca liczba mieszkańców, a co za tym idzie – popyt na nowe osiedla i mieszkania. Wiele z tych osób preferujących wielkomiejski styl życia będzie poszukiwać lokum w centralnych częściach miasta. Dlatego dzisiaj przedstawiam wskazuje propozycje lokalizacji idealnie nadających się pod nowe inwestycje w Rzeszowie 2019 z przeznaczeniem na zabudowę mieszkalną.

Szukasz domu/ mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry nieruchomości, której szukasz.
W ciągu 24h bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego – ponad 100 inwestycji! 
Brak umów, brak zobowiązań.

„To jeszcze nigdy nie było tak proste!”

#Oszczędź swój czas

1.Zlokalizowane w centrum ogródki działkowe miejscem na nowe inwestycje w Rzeszowie 2019

Nowe inwestycje Rzeszów mapa
źródło fot.: Google Maps

Lokalizacjami idealnie nadającymi się pod wysoką zabudowę wielorodzinną są całkiem liczne tereny przeznaczone obecnie pod… ogródki działkowe. Mówiąc wprost – w nowoczesnym i tak intensywnie rozbudowywanym mieście nie ma miejsca na „sadzenie marchewek” kilkaset metrów od galerii, uniwersytetów czy Urzędu Miasta. Rzeszów już dawno przestał być „wiejskim miastem” i tak strategiczne tereny powinny być przeznaczone właśnie m.in. na nowe inwestycje w Rzeszowie.

Nie oznacza to jednak, że opiniuję za twardym „wygnaniem” działkowiczów z ich przybytku. Absolutnie nie ! Uważam, że w tym przypadku Urząd Miasta bądź zainteresowany inwestor powinien w opłacalny dla obydwu stron sposób odkupić bądź zamienić te tereny na inne, leżące poza ścisłym centrum miasta – mając na uwadze oczywiście odpowiedni do nich dojazd.

2. Nowe mieszkania Podwisłocze Rzeszów? 

Nowe inwestycje Podwisłocze Rzeszów
źródło fot.: Google Maps

Zlokalizowane po lewej stronie ul. Podwisłocze duże pasmo niezabudowanych terenów to kolejna w mojej opinii lokalizacja idealnie nadająca się pod nowe inwestycje w Rzeszowie. Dzięki wysokiej linii Nowego Miasta nawet kilkudziesięcio piętrowe budynki wpasują się w urbanistykę tych rejonów (zwłaszcza, że nieco wyżej budowany jest obecnie 25 kondygnacyjny wieżowiec). Warto zaznaczyć, ze tereny te w dużej mierze znajdują się już „w rękach deweloperów” co oznacza, że zabudowa jest tylko kwestią czasu.

3. Rzeszów Staromieście mieszkania – północne tereny pod nowe inwestycje w Rzeszowie

Nowe inwestycje Rzeszów Lubelska
źródło fot.: Google Maps

Północna część Rzeszowa to w mojej opinii obszary, które w najbliższym czasie przejdą największą „metamorfozę”. Duża ilość pustych terenów zlokalizowanych w relatywnie bliskiej odległości do miasta to z pewnością „łakomy kąsek” zarówno dla deweloperów jak i potencjalnych kupców. Obecnie budowany łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską podkreśla tylko wysoki potencjał tej okolicy.

4. Dzielnica Wilkowyja Rzeszów

Nowe inwestycje Rzeszów Bałtycka
źródło fot.: Google Maps

Ciekawą propozycją pod nowe inwestycje w Rzeszowie są tereny zlokalizowane w dzielnicy Wilkowyja w okolicach granicy Rzeszowa z Krasnem. Dodatkowy „smaczek” tej okolicy podkreśla fakt, że w rejonie tym budowana będzie szkoła. Początkiem 2019 roku pojawiła się informacja, że w tym miejscu budowane będzie nowe Osiedle SM Energetyk – więcej przeczytasz we wpisie Nowe Osiedle Bałtycka Rzeszów.

Wskazane powyżej tereny nie wyczerpują oczywiście potencjału wysokiej zabudowy wielorodzinnej w centrum Rzeszowa. Jest to po prostu kilka moich propozycji na praktyczniejsze wykorzystanie i urozmaicenie centralnie zlokalizowanych działek.

A może Ty masz jakieś swoje propozycje ? Jak sądzisz gdzie jeszcze mogłyby powstać piękne i nowoczesne osiedla ?

Newsletter

Jak być może zauważyłeś wprowadziłem na bloga nową drogę komunikacji – newsletter. Zależało mi na stworzeniu alternatywnej do social media drogi komunikacji z czytelnikami za pomocą której mógłbym przesyłać informacje na temat najświeższych newsów z Rzeszowa oraz informacji dotyczących mojego bloga. Facebook wydaje się być najlepiej dostosowanym do tego medium lecz praktyka pokazuje, że wprowadzane co raz to nowsze aktualizacje stopniowo ograniczają zasięgi. Oznacza to, że wiele z opublikowanych przeze mnie postów po prostu możesz nie zobaczyć (bo facebook Cię o nich nie powiadomi).

Domyślam się, że nie chciałbyś przegapić informacji o nowej inwestycji bądź dużej promocji na różnego rodzaju produkty (a tego typu informacje również zamierzam wprowadzić np. promocje na wyposażenie domu czy rabaty przy sprzedaży mieszkań itp.). W tym celu stworzyłem właśnie własną listę mailingową do której możesz dobrowolnie i oczywiście bezpłatnie się zapisać.

Newsletter traktował będę jako podstawowe i najważniejsze źródło komunikacji z Tobą.
Z tego powodu dla moich subskrybentów przygotowałem kilka udogodnień:

 • Nowe inwestycje w Rzeszowie otrzymasz na email z co najmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem zanim jeszcze info pojawi się na blogu / fb – zawsze będziesz poinformowany jako pierwszy,
 • Regularnie będziesz otrzymywał informacje o każdym nowym wpisie, który pojawi się na blogu (żaden Ci nie umknie),
 • Będziesz informowany o nowościach jakie będę wprowadzał na blogu i nowych projektach, które będę realizował (a w najbliszym czasie będzie ich kilka 🙂 )
 • Jeśli będziesz zainteresowany to będę wysyłał Ci różne ciekawe artykuły dotyczące nowych technologii, miast przyszłości (smart city) oraz informacji dotyczących rynku nieruchomości.

Nie zwlekaj dłużej i zapisz się na newsletter wypełniając pola w poniższym formularzu.
Pamiętaj – to nic nie kosztuje i w każdym momencie możesz z niego zrezygnować.
Aha i jeszcze jedno – definitywnie gwarantuję zero jakiegokolwiek spamu. Ja też tego nie lubię.

 
5/5 - (5 votes)
Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.
Kontakt: 721 813 559 | marcin@nieruchomosciwrzeszowie.pl

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.
Kontakt: 721 813 559 | marcin@nieruchomosciwrzeszowie.pl

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
5/5 - (5 votes)
Please follow and like us:

5 thoughts on “Nowe inwestycje w Rzeszowie 2020 – Gdzie nowe mieszkania Rzeszów”

 1. Panie kochany a gdzie Ci ludzie mają się zrelaksować po pracy , na swoich balkonach kiedy ktoś wreszcie pomyśli o parkach terenach rekreacyjnych, przywołuje pan kraje zachodnie tam w przeciwieństwie do naszego miasta działa się w kierunku który wszystko stara się wypośrodkowac a władzę Rzeszowa myślą tylko co by tu jeszcze sprzedać deweloperom. Mieszkania są potrzebne oczywiście ale trzeba także rozwinąć infrastrukturę rekreacyjną a tereny które do tego się nadają proponuje pan na mieszkania. Wygląda to jakby był pan przedstawicielem deweloperów.

  1. Zapewniam, że nie jestem przedstawicielem deweloperów – po prostu wyraziłem swoje zdanie nt. zagospodarowania „strategicznych” terenów naszego miasta. W pełni zgadzam się z opinią, że miasto to nie tylko blokowiska i UM powinien mieć na uwadze, gdzie mieszkańcy Rzeszowa mogą spędzać wolny czas.

   Wiem jednak, że kwestią chęcią i porozumienia jest np. stworzenie świetnego Osiedla nad Wisłokiem (przy ul. Podwisłocze) z ciekawie zaprojektowanym miejscem do wypoczynku nie tylko dla mieszkańców tego konkretnego Osiedla. Wszystko da się połączyć – trzeba tylko chcieć. A tego niestety u nas co raz częściej brakuje (wybudować, sprzedać, zarobić, zapomnieć).

   1. Mam nadzieję, że zostanie stworzony świetny dojazd do tych „ciekawie zaprojektowanych osiedli” Panie Marcinie. Sposób w jaki się lokalizuje nową, wielorodzinną zabudowę określiłabym metodą „na wcisk”. Wolny czas, który należy spędzić w miejscu wypoczynku staje się czasem spędzonym w korku wydłużającym się proporcjonalnie do ilości powstających osiedli.
    Pozdrawiam.

  2. Ja właśnie mieszkam na marcinowym wzgórzu na os. wilkowyja, do najbliższego sklepu mam 1,3 km na piechotę. 800 m od mojego bloku powstaje osiedle przyszłość od SM energetyk ma być duży pawilon, mieszkania układy jak i wygląd tego bloku rodem z PRL, obok będzie drom ładniejsza odslona ale układy dalej do bani(3pokoje)… To jest osiedle przyszłość będzie 16 blokow i jedna ciasna ulica bałtycka by stąd wyjechać, będzie druga patologia parkowa i szafera… Dodatkowo jak zasiadziesz na tarasie to będzie dobrze słychać ostatnie pożegnanie, dla mnie to akurat nie minus ale potem przy sprzedaży sempy jadą 20% w dół bo cmentarz, problem jest taki że połowa kupionych mieszkań na rynku pierwotnym wraca się do sprzedaży bo najlepiej zarabia się na niczym lub jest niezamieszkana. Od 2017 cena skoczyła o prawie 2000 na metrze i jest ona podyktowana tym że materiały drożeją tylko tym ze ludzie którzy kupują te mieszkania tak na prawdę ich nie potrzebują, dla mnie mam rodzinę składająca się z czterech osób najlepszym rozwiązaniem jest zamieszkać na wtórnym rynku, gdzie jest wszystko pod ręką, minus to będzie brak garażu, ale blok na pewno postoi dłużej niż te z rynku pierwotnego przez ściany którego słychać jak sąsiad oddycha

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!