Zaufaj profesjonalistom!

Odbiory techniczne mieszkań i domów od deweloperów Rzeszów i okolice

Specjalizujemy się w odbiorach nowych mieszkań oraz domów od deweloperów. Doświadczona kadra inżynierska, która pomoże Ci uniknąć kosztownych nieprzyjemności w przyszłości.

#Bezpieczeństwo i oszczędność Twoich pieniędzy!

Uwaga! Z racji dużej ilości zleceń prosimy o kontakt co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.

Wypełnij formularz

Odbiór nieruchomości Rzeszów

Na czym polega?

Odbiór nieruchomości Rzeszów  (mieszkania/domu) to czynność wykonywana przed odebraniem kluczy od dewelopera. Jest to moment, w którym deweloper udostępnia Klientowi gotową już nieruchomość by ten mógł zweryfikować czy została wybudowana zgodnie z umową, standardem wykończenia, normami oraz sztuką budowlaną. Obowiązek przeprowadzenia odbioru technicznego  nieruchomości nakłada ustawa deweloperska.

Odbiór kończy się podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, który Ty jako właściciel podpisując oświadczasz, że akceptujesz stan nieruchomości z uwzględnieniem wypisanych usterek. Po podpisaniu protokołu otrzymujesz klucze do nieruchomości, a deweloper we wskazanym terminie zobowiązuje się naprawić wymienione w protokole usterki. 

ZAUFAJ PROFESJONALISTOM

Nie dokonuj odbioru sam.

Skorzystaj z pomocy doświadczonego inżyniera

Nie walcz w pojedynkę z deweloperem – pomożemy Ci odebrać nieruchomość w sposób pewny i bezpieczny!

Specjalizujemy się w technicznym odbiorze nieruchomości przez sprawdzonego, doświadczonego inżyniera budowlanego.

Nasz Inspektor uda się z Tobą na umówiony z deweloperem odbiór nieruchomości i sprawdzi za Ciebie nieruchomość od A do Z. Wyłapie wszystkie możliwe usterki i w uzgodnieniu z Tobą omówi ich naprawę z przedstawicielem dewelopera. Jeśli zajdzie taka potrzeba Inspektor wstawi się za Tobą i wytłumaczy deweloperowi według jakiej normy / ustawy / sztuki budowlanej dana czynność ma zostać wykonana tak a nie inaczej.

Na koniec otrzymasz protokół z przeglądu wraz z dokumentacją fotograficzną. Po podpisaniu protokołu otrzymasz klucze do nieruchomości, a deweloper w ustalonym czasie dokona naprawy wymienionych usterek.

Inspektor będzie Ci towarzyszył od początku do końca (od momentu wejścia do mieszkania, przez odbiór techniczny do momentu podpisania protokołu i odebrania kluczy). Dzięki nam to będzie pewny i bezstresowy dla Ciebie odbiór Twojego nowego domu bądź mieszkania.

UWAGA! W bardzo skrajnych przypadkach może się zdarzyć, że nieruchomość będzie posiadała tak wiele wad bądź będzie tak źle wybudowana, że Inspektor może doradzić nie odbieranie mieszkania i skierowanie sprawy np. na drogę sądowa celem zadośćuczynienia. W takim przypadku nasz Inspektor może wesprzeć Cię w przygotowywaniu dokumentacji sprawy – są to sytuacje niezwykle rzadkie i wymagają indywidualnych ustaleń.

Odbiór nieruchomości Rzeszów

Sprawdzamy największy zakres na rynku!

Dokonujemy kompleksowego i pełnego odbioru technicznego nieruchomości. Posiadamy niezbędny profesjonalny sprzęt.
Podczas wykonywania odbiór techniczny nieruchomości Rzeszów sprawdzamy wszystkie niezbędne elementy w tym m.in:

Tynki

Sprawdzamy poprawność wykonania tynków (faktura, spękania, rysy i inne)

Wylewki

Sprawdzamy poprawność wykonania wylewek (dylatacje, spękania, poziom i inne)

Elektroniczny pomiar wilgotności

Sprawdzamy poprawność wilgotności tynków i wylewek

Stolarka okienna

Sprawdzamy poprawność montażu stolarki i okuć oraz występowanie uszkodzeń mechanicznych

Stolarka drzwiowa

Sprawdzamy poprawność montażu i osadzenie stolarki drzwiowej oraz występowanie uszkodzeń mechanicznych

Tarasy i balkony

Sprawdzamy poprawność wykończenia balkonów, tarasów, poręczy, obróbek blacharskich

Instalacje

Sprawdzamy poprawność wykonania instalacji gazowej, wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej, wentylacyjnej, C.O.

Poprawność zamontowania liczników

Sprawdzamy poprawność zamontowania liczników i zaworów

Zgodność z projektem

Sprawdzamy zgodność wykonania z projektem, standardem wykończenia oraz wprowadzonych zmian lokatorskich

Wymiary mieszkania

Sprawdzamy zgodność parametrów mieszkania z projektem

Kąty i piony

Sprawdzamy poprawność wykonania kątów, pionowości i płaszczyzny ścian i sufitów

Ilość kluczy

Sprawdzamy ilość i kompletność przekazywanych kluczy

Przynależności

Sprawdzamy stan techniczny komórek lokatorskich, garaży czy miejsc parkingowych

Parapety

Sprawdzamy poprawność montażu parapetów wewnętrznych i zewnętrznych

Protokół odbioru

Sprawdzamy kompletność protokołu zdawczo-odbiorczego

Termowizja

W uzasadnionych przypadkach używamy kamery termowizyjnej

Szybko i skutecznie!

Odbiór Twojej nieruchomości w 4 krokach

Szybki odbiór nieruchomości Rzeszów!

1. Parametry – wypełnij formularz podając parametry nieruchomości do odbioru.
2. Ustalenie terminu i ceny usługi – ustalimy dogodny dla Ciebie termin odbioru oraz koszt usługi. Wskażemy jakich dokumentów będziemy od Ciebie potrzebować do przeprowadzenia odbioru.
3. Odbiór – w umówionym dniu nasz Inspektor uda się z Tobą na miejsce inwestycji i dokona odbioru nieruchomości.
4. Protokół – po odbiorze otrzymasz protokół techniczny z fotografiami. Protokół będzie podpisany z pieczątką świadczącą o posiadanych uprawnieniach budowlanych.

Odbiór nieruchomości Rzeszów

Twoje korzyści

4x tak!

Pewność wykonania

Będziesz pewien, że odebrane mieszkanie jest wolne od wad i poważnych usterek

Oszczędność pieniędzy i czasu

Oszczędzisz czas na batalie z deweloperem i pieniądze na ewentualne przyszłe szkody

Doświadczenie

Masz pewność, że Twoją nieruchomość sprawdzi doświadczony inżynier z uprawnieniami budowlanymi

Niezależność i gwarancja jakości

Gwarantujemy zadowolenie poparte wieloletnim doświadczeniem i kilkuset odbiorami

Pewny i skuteczny odbiór nieruchomości Rzeszów od dewelopera

Odbiór nieruchomości Rzeszów

Dlaczego my?

Posiadamy zespół doświadczonych inżynierów, który zna się na rzeczy. Każdy z naszych Inspektorów posiada uprawnienia budowlane, co najmniej kilkunastoletnie doświadczenie w branży budowlanej i co najmniej kilkuletnie doświadczenie w odbiorach technicznych nieruchomości (jest to bardzo ważne!). Nie współpracujemy z niedoświadczonymi inżynierami tuż po studiach, którzy nie posiadają odpowiedniej praktyki. 

Inspektor zawsze działa tylko i wyłącznie w imieniu Klienta i z korzyścią dla Klienta. Celem odbioru jest znalezienie jak największej liczby usterek by zminimalizować możliwość pojawienia się jakichkolwiek napraw w przyszłości. 

Przewagę daje nam także dogłębna znajomość rzeszowskiego rynku nieruchomości. Prowadząc portal o rzeszowskich inwestycjach bywamy na budowach i jesteśmy w stanie ocenić ich jakość budowy. Dzięki temu podczas odbiorów często już na wstępie wiemy gdzie szukać usterek. Gwarantujemy satysfakcję i zadowolenie z naszej współpracy!

I na koniec:

Czy odbiór nieruchomości Rzeszów jest ważny?

Odbiór nieruchomości Rzeszów wbrew pozorom jest jedną z najważniejszych kwestii w całym procesie zakupu nowej nieruchomości. Jest to bowiem ostatni moment, w którym możesz wskazać deweloperowi wszelkie nieprawidłowości, a ten jest zobowiązany do ich usunięcia lub naprawy. Źle przeprowadzony odbiór może narazić w przyszłości Ciebie – jako kupującego – na wysokie koszty.

Podpisując protokół zdawczo-odbiorczy potwierdzasz, że akceptujesz zastany stan nieruchomości. Jeśli nie wyłapiesz usterek (które deweloperzy niekiedy sprytnie ukrywają, a niedoświadczone osoby nie są w stanie ich zauważyć) i nie uwzględnisz ich w protokole – w przyszłości wyegzekwowanie ich naprawy przez dewelopera może być trudne, a nawet niemożliwe.

Przykład:
Wyobraź sobie, że np. po 3 dniach od odbioru zauważasz rysę na szybie i zgłaszasz to deweloperowi a ten zarzuca Ci, że skoro na etapie odbioru jej nie zauważyłeś to zapewne Ty zarysowałeś to okno już po odbiorze i próbujesz naciągnąć go (dewelopera) na naprawę.
Jeden z wielu przykładów, których rozwiązanie ciągnie się niekiedy miesiącami.

Odbiór nieruchomości Rzeszów - najczęściej zadawane pytania

1 Jaką mam pewność, że zamawiając usługę odbiór nieruchomości Rzeszów Inspektor będzie działał na moją korzyść a nie w porozumieniu z deweloperem?

Od lat współpracujemy z gronem zaufanych Inspektorów, z których każdy ma świadomość, że najważniejszym punktem współpracy jest działanie wyłącznie na korzyść Klienta. Dbamy o dobre imię naszej firmy i starannie pracujemy na jej reputacje. Wiemy, że choćby jednorazowy przypadek postępowania wbrew interesom naszego Klienta może zszargać jej imię stąd każdy z naszych Inspektórów priorytetowo traktuje kwestie lojalności wobec zleceniodawcy. Mając informację o inwestycji, w której planowany jest odbiór wybieramy Inspektora, który z całą pewnością nie ma ani z deweloperem, ani z osobami z nim współpracującymi żadnych relacji czy znajomości.

2. Jakich urządzeń używacie do odbioru nieruchomości Rzeszów?

Używamy niezbędnego profesjonalnego sprzętu do wykonania zleceń i weryfikacji usterek. Są to m.in. dalmierze, lasery krzyżowe, poziomica, kątowniki, kamery termowizyjne, elektroniczne urządzenia pomiaru wilgotności i innego różnego rodzaju narzędzia kontrolno-pomiarowe.

3. Ile trwa odbiór nieruchomości Rzeszów?

Czas trwania odbioru zależy od zakresu i wielkości samej nieruchomości. Dużo krócej trwa odbiór 30 m2 kawalerki od 200 m2 domu. Średni czas trwania odbioru to ok. 1-2 godziny.

4. Ile wcześniej należy zamówić usługę?

Z racji dużej ilości zleceń odbioru nieruchomości Rzeszów prosimy o kontakt co najmniej na tydzień przed planowaną datą odbioru.

5. Czy po odbiorze otrzymam protokół?

Tak. Po odbiorze Inspektor przygotowuje protokół z wypisanymi usterkami i dokumentacją fotograficzną.

6. Czy Inspektor posiada uprawnienia budowlane?

Tak. Każda z osób z nami współpracujących posiada uprawnienia budowlane oraz bogatą wiedzą techniczną w zakresie konstrukcji budowlanych. Dużą wagę stawiamy praktyce i doświadczeniu stąd nie nawiązujemy współpracy z inżynierami nie posiadającymi co najmniej kilkunastoletniego doświadczenia w branży. Jednocześnie przestrzegamy przed usługami amatorskich osób „po kosztach” – taki odbiór po prostu nie ma sensu.

7. Planowany termin odbioru uległ zmianie. Co robić?

Nic się nie dzieje pod warunkiem, że zmiana terminu nastąpiła przynajmniej 12h wcześniej przed planowanym terminem odbioru. W przeciwnym wypadku kwestie ustalamy indywidualnie (staramy się postępować zawsze z korzyścią dla Klienta). Prosimy o kontakt celem ustalenia nowego terminu odbioru. 

8. Ile kosztuje odbiór nieruchomości Rzeszów?

Cena zależy od typu nieruchomości (mieszkanie / szeregówka / dom wolnostojący) jak i powierzchni. W celu wyceny usługi prosimy o wypełnienie formularza. Staramy się być konkurencyjni na rynku i świadczyć usługi najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. 

9. Kiedy odbywa się płatność za odbiór?

Płatność dokonywana jest Inspektorowi po odbiorze nieruchomości. Nie pobieramy zaliczek ani płatności przed wykonaniem usługi.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!