Nowe mieszkania Rzeszów 2020 – Jakich inwestycji możemy spodziewać się w 2020 roku?

Nowe mieszkania Rzeszów 2020 to wyczekiwane przez wielu nowe inwestycje w Rzeszowie w 2020 roku. Sprawdź co nowego może zostać zrealizowane w przyszłym roku.

2019 rok powoli dobiega końca wobec tego w głowie rodzi się pytanie jakich nowych inwestycji deweloperskich możemy spodziewać się w 2020 roku? Rynek nieruchomości pomimo wielu spekulacji nadal nie zwalnia, a utrzymujący się na wysokim poziomie popyt na nowe mieszkania motywuje deweloperów do realizacji kolejnych projektów. 

Choć nie sposób zgadnąć co każdy z deweloperów szykuje na kolejny rok to kilka ciekawych inwestycji zostało już wcześniej zapowiedzianych lub są w fazie zaawansowanych prac projektowych. Wobec tego założyć można, ich rozpoczęcia możemy spodziewać się na przełomie następnych 12 miesięcy.  Osoby poszukujące nowe mieszkania Rzeszów 2020 mogą podpatrzeć jakich projektów warto wyczekiwać.

1. Olszynki Park

Olszynki Park Rzeszów
źródło: www.starchitekci.pl

Jedną z najbardziej wyczekiwanych i chyba owianych obecnie największą tajemnicą jest budowa najwyższego (według zapowiedzi) budynku w Rzeszowie. Miałby znajdować się po przeciwnej stronie obecnie budowanego Capital Tower (który w tym momencie jest najwyższym budynkiem, liczy 80 metrów wysokości) w okolicy ul. Szopena (Olszynki). Wedle zapowiedzi budynek miałby mierzyć nawet 160 metrów wysokości i posiadać ponad 30 kondygnacji (wg informacji 36). 
Inwestorem miałaby być znana na lokalnym rynku spółka deweloperska Apklan.

Projekt zapowiadany od kilku lat póki co nie doczekał się realizacji. Być może z racji bardzo wysokich kosztów budowy inwestor nie odważył się dotąd rozpoczęcia budowy. By „sprofitować” taką inwestycję ceny sprzedawanych mieszkań/lokali mogłbyby być dotychczas zbyt wysokie, a wręcz zaporowe. Intensywny rozwój rynku nieruchomości w Rzeszowie w ostatnich latach mógł jednak przyczynić się do tego, że Rzeszów w końcu „dorósł” do tego typu odważnych projektów.

Szukasz domu/ mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry nieruchomości, której szukasz.
W ciągu 24h bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego – ponad 200 inwestycji! 
Brak umów i formalności. Gwarancja braku zobowiązań.

#Oszczędź swój czas

Co ciekawe w ostatnich tygodniach na terenie planowanej inwestycji pojawiły się nawet maszyny budowlane, a entuzjaści rzeszowskiego rynku nieruchomości intensywnie spekulują czy inwestycja ta została już rozpoczęta. Osobiście choć mocno kibicuję i z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie tej inwestycji to z przedwczesną radością powstrzymuję się do momentu oficjalnego ogłoszenia budowy przez dewelopera. Miejmy nadzieję, że nowy rok rozpoczniemy od potwierdzenia tej informacji.

Zobacz jak mógłby wyglądać najwyższy budynek w Rzeszowie wg projektu S.T. Architekci.
Więcej o tej inwestycji przeczytasz we wpisie Olszynki Park Rzeszów.

Olszynki Park Rzeszów 2020
Projekt S.T. Architekci

2. Res Tower

Res Tower Rzeszówźródlo: inwestycje-rzeszow.pl / fanpage Karpiel Steindel Architektura

W połowie 2019 roku pojawiła się informacja o rozpoczęciu budowy wieżowca Res Tower przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Witosa. Inwestor – spółka Hartbex – okleiła nawet ogrodzenie terenu inwestycji przykładowymi rzutami mieszkań oraz… wizualizacją inwestycji. Odniosło się to bardzo szerokim echem, aczkolwiek niekoniecznie pozytywnym. 

Według opinii wielu osób (w tym również moim) projekt okazał się mało efektownym, niczym nie wyróżniającym i nudnym betonowym „klocem”. Budził jednak zainteresowanie z racji swej projektowanej wysokości (90 metrów co w przypadku realizacji na ten moment dawałoby mu miano najwyższego budynku w Rzeszowie – oczywiście do momentu rozpoczęcia budowy Olszynki Park).

Póki co realizacja inwestycji jest wstrzymana i o jej dalszych losach wiadomo mi niewiele. Z moich informacji projekt miał być przerabiany, jednak ile w tym prawdy i czy realizacja dojdzie do skutku ciężko powiedzieć. A szkoda, bo tereny przy Wyspiańskiego/Witosa to jedne z niewielu lokalizacji w Rzeszowie z tak ogromnym potencjałem. Idealnym pod nowe mieszkania Rzeszów 2020 lub wysokojakościowe powierzchnie biurowo-usługowe.

Ciekawostka: Początkiem listopada biuro Karpiel Steindel Architektura opublikowało projekt Rzeszów Tower, którego bryła mocno przypomina pierwotny projekt Res Tower (na powyższym zdjęciu po prawej stronie). Czyżby okazał się to być ostateczny projekt nowego wieżowca Hartbexu?

Widziałeś jedyną w internecie aktualną mapę inwestycji w Rzeszowie:
Mapa inwestycji w Rzeszowie

3. Nowe mieszkania Rzeszów 2020 – Capital Towers Residence

źródło: www.capitaltowers.pl/residence/

Capital Towers Residence to kolejne inwestycja spółki deweloperskiej MGROUP DEVELOPMENT. 10 kondygnacyjny budynek powstanie przy zbiegu ulic Lenartowicza i Podpromie w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Podpromie. Projekt zakłada dwukondygnacyjny parking podziemny i 113 nowe mieszkania Rzeszów 2020

Ciekawa architektura i świetna lokalizacja czyni tę inwestycję jedną z bardziej wyczekiwanych w nowym roku. Ponadto w odróżnieniu od dwóch poprzednich punktów jego budowa jest pewna, a oddanie mieszkań planowane jest na IV kwartał 2022 roku. 

Capital Towers Residenceźródło: www.capitaltowers.pl

4. Zabudowa Wzgórz Zalesia o nowe mieszkania Rzeszów 2020

Mieszkania Zalesie WzgórzeProjekt MWM Architekci, www.mwmbdg.com/

Chyba najgłośniejsza i najbardziej oprotestowywana obecnie inwestycja w Rzeszowie. Zabudowa Wzgórz Zalesia to projekt, który pomimo wielu prób dotychczas nie otrzymał zielonego światła na rozpoczęcie. Okraszona nerwami zarówno inwestora jak i mieszkańców Zalesia inwestycja wydaje się obecnie pozostawać w próżni… A trochę szkoda, bo inwestor wraz z architektami (pracownią MWM Architekci) chce stworzyć projekt przyjazny dla otoczenia i – co najważniejsze – w zgodzie z mieszkańcami lokalnych terenów. W tym celu jako jedni z nielicznych zorganizowali spotkanie, na którym przedstawili swój projekt i poddali go szerokiej debacie.  

Sam projekt osiedla moim zdaniem jest przemyślany i bardzo efektowny. Koncepcja stopniowanej zabudowy wydaje się być nieuciążliwa dla istniejących domów a przy tym swego rodzaju „niepowtarzalna”. W najwyższym punkcie budynek ma liczyć 8 kondygnacji mieszkalnych.  Jedną z kwestii spornych jest dojazd do osiedla, jednak przygotowana koncepcja zakłada budowę nowej drogi dojazdowej. Problemem jest też spływająca ze wzgórz woda opadowa choć i na to inwestor przygotował rozwiązanie. 

Cała sytuacja jest trudna i skomplikowana. Na tym bardzo atrakcyjnym terenie przewidywano już wiele różnego rodzaju zagospodarowań czy inwestycji jednak nadal żadna z nich nie doczekała się realizacji. Obecnie działki te są w posiadaniu deweloperów więc raczej ciężko spodziewać się batalii o inny typ zabudowy od mieszkaniówki. Co z całej tej sytuacji wyniknie – zobaczymy. Być może jednak 2020 rok okaże się przełomowy i w Zalesiu powstaną atrakcyjne nowe mieszkania Rzeszów 2020.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=HRWr6FpvqD0&feature=emb_logo

5. Zabudowa brzegu Wisłoka przy ul.Podwisłocze

Ponad rok temu opublikowałem wpis, w którym opisywałem gdzie (moim zdaniem) mogą powstać nowe mieszkania w Rzeszowie (przejdź do wpisu). Jedną z opisywanych przeze mnie lokalizacji były tereny nad Wisłokiem od strony ul. Podwisłocze. Wydaje się, że w 2020 roku doczekamy się w tym miejscu pierwszych inwestycji. 

Kilka tygodni temu Hartbex złożył wniosek o nadanie warunków zabudowy dla działek przy zbiegu ulic Kopisto i Podwisłocze. Są to pierwsze działki od strony Mostu Zamkowego, które planuje się zabudować ok. 60 metrowymi budynkami (w rzeczywistości ograniczone zostaną zapewne do 55 metrów). Byłaby to więc jedna z pierwszych mieszkaniówek w tym pasie zabudowy, ale nie ostatnia. 

Na kolejną część działek (drugi pas zabudowy od strony Mostu Zamkowego) również wpłynął wniosek o wydanie warunków zabudowy. Oznacza to, że deweloperzy już zacierają ręce na tę okolicę i z pewnością w nowym roku Podwisłocze wzbogaci się o nowe mieszkania Rzeszów 2020 r.

Nowe mieszkania Podwisłocze Rzeszów

Jak widać wraz z nadejściem nowego roku możemy spodziewać się realizacji kilku kluczowych inwestycji. Każda z wymiennych inwestycji ma swój „smaczek” i budzi niekiedy wiele emocji. Co z powyżej wymienionych pozycji rzeczywiście zostanie zrealizowane – czas pokaże. Mam nadzieje, że nowy rok obfitował będzie w nowe mieszkania Rzeszów 2020 a chętni na zakup nowego mieszkania będą mogli przebierać w bogatej ofercie deweloperów.

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.
Kontakt: 721 813 559 | marcin@nieruchomosciwrzeszowie.pl

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.
Kontakt: 721 813 559 | marcin@nieruchomosciwrzeszowie.pl

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!