Mapa mieszkań w Rzeszowie – nowość na blogu!

Kilka słów o efekcie pracy z ostatnich dni i mapa mieszkań w Rzeszowie będąca nową zakładką na blogu będąca moją odpowiedzią na brak aktualizowania ofert przez portale ogłoszeniowe.

Być może zaobserwowałeś, że przez ostatnie dwa tygodnie na blogu panował spokój i „głucha cisza”. Ostatni opublikowany przeze mnie wpis (o nowych biurach w Rzeszowie) pochodzi dokładnie z 18 lipca. Również w social mediach przez ten czas moja aktywność pozostawiała wiele do życzenia. Nie jest to niestety coś czym mógłbym się pochwalić i absolutnie nie z tego powodu o tym wspominam, a wręcz przeciwnie. Piszę o tym, ponieważ mam „coś” na swoje usprawiedliwienie. Coś nad czym intensywnie pracowałem przez ostatnie 2 tygodnie.

Tym czymś jest nowa – w mojej opinii bardzo praktyczna zakładka – jaką jest mapa aktualnie prowadzonych inwestycji na terenie Rzeszowa i okolic, którą nosi nazwę: mapa mieszkań w Rzeszowie !

Mapa mieszkań w Rzeszowie
(po kliknięciu zostaniesz przeniesiony do mapy)

Jest to owoc moich ostatnich kilkunastu dni spędzonych na blogu, portalach ogłoszeniowych, stronach deweloperów, wizyt „w terenie” i wielu innych czynności dzięki którym udało mi się stworzyć aktualną mapę obecnie prowadzonych inwestycji deweloperskich.

Szczerze mówiąc nie sądziłem, że będzie to takie pracochłonne. W dodatku jak się okazało tworzenie tej mapy w moim przypadku było w połowie syzyfową pracą… Dlaczego? Wszystko za sprawą nowych zmian jakie Google wprowadziło dla użytkowników korzystających z Google Maps.

Szukasz domu/ mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry nieruchomości, której szukasz.
W ciągu 24h bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego – ponad 200 inwestycji! 
Brak umów, brak zobowiązań.

„To jeszcze nigdy nie było tak proste!”

#Oszczędź swój czas

Mapa mieszkań w Rzeszowie – jak tworzyłem ?

Pomysł na stworzenie aktualnej mapy mieszkań w Rzeszowie zrodził się w mojej głowie kilka tygodni temu. Poszukując informacji oraz ofert mieszkań na różnych portalach związanych z nieruchomościami (nie tylko ogłoszeniowych) notorycznie spotykałem się z brakiem aktualizacji i szeregiem przedawnionych informacji dotyczących aktualnie prowadzonych inwestycji w Rzeszowie. Denerwował mnie wręcz widok zaznaczonych w atrakcyjnych lokalizacjach na udostępnianej mapie Rzeszowa markerów (czyli znaczników), które po kliknięciu okazywały się być dawno zakończonymi inwestycjami z wyprzedanymi wszystkimi mieszkaniami. Nie ma nic gorszego dla osoby poszukującej mieszkania w Rzeszowie jak strata czasu na analizowaniu nieaktualnych pozycji.

Zweryfikowałem kilka stron z ogłoszeniami i jak się okazało w większości albo nie aktualizowały przedstawianych inwestycji albo zamieszczały tylko kilka wybranych. Pomyślałem więc, że stworzę na moim blogu mapę z aktualnie prowadzonymi inwestycjami w Rzeszowie, w których dostępne są jeszcze do nabycia nowe mieszkania.

Niedługo się zastanawiając zrobiłem rozeznanie w jaki sposób najszybciej i najprościej będzie przygotować taką mapkę. Cel był jasny i klarowny – ma udostępniać aktualną mapę Rzeszowa oraz być dla użytkownika prosta w obsłudze i intuicyjna. Jak pewnie większość osób się spodziewa pierwszym i oczywistym wyborem była aplikacja map przygotowana przez giganta – Google Maps. Pobrałem więc wtyczkę, zapoznałem się z dokumentacją, opłaciłem wersję Premium (tak by móc korzystać z pełni dostępnych funkcji) i przystąpiłem do oznaczania oraz tworzenia krótkiej charakterystyki poszczególnych inwestycji.

Niestety będąc na półmetku planowanych działań (gdzie mapka była już w dużej części przygotowana) dowiedziałem się, że Google wprowadził w lipcu wiele zmian, które wiązały się ze znacznym wzrostem kosztów. Zmuszone więc byłem poszukać tańszej alternatywy.  Na szczęście po „przeszperaniu” głębi internetu, przetestowaniu kilku wtyczek i zapoznaniu się opiniami udało mi się wybrać nowy podkład, na którym zbudowana jest obecna wersja mapy mieszkań w Rzeszowie – bazujemy na OpenStreetMap.

Dla kogo mapa mieszkań w Rzeszowie ?

Mapa mieszkań w Rzeszowie przeznaczona jest dla wszystkich.  Moim celem było (i oczywiście nadal jest) tworzenie bezpłatnej aktualnej mapy budowanych inwestycji w Rzeszowie. Wydaje mi się, że najbardziej skorzystają z niej osoby, które planują zakup mieszkania w Rzeszowie a nie orientują się gdzie i jakie obecnie prowadzone są inwestycje deweloperskie. Osoby takie zazwyczaj korzystają z portali ogłoszeniowych bądź usług pośredników gdzie w dużej mierze promowane i przedstawiane są tylko wybrane oferty (w zależności od portalu i agencji nieruchomości).

Mapa mieszkań w Rzeszowie docelowo zawierać będzie wszystkie (o ile będzie to możliwe i wykonalne) inwestycje deweloperskie w rejonie Rzeszowie i okolic.

Jest to również ciekawa alternatywa dla inwestorów (deweloperów) gdyż dodając lokalizację i krótki opis swojej inwestycji mogą dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów. Jak ja to mówię: win-win.

Mapa mieszkań w Rzeszowie dostępna jest z menu głównego bloga oraz za pomocą bezpośredniego linku: www.nieruchomosciwrzeszowie.pl/mapa

Pomóż mi udoskonalić mapę !

Jak wspomniałem powyżej mapa mieszkań w Rzeszowie tworzona jest dla czytelników bloga czyli właśnie dla Ciebie ! A skoro tworzę ją dla Ciebie to chciałbym by korzystanie z niej było dla Ciebie możliwie komfortowe i przyjemne. W tym celu potrzebna mi jest Twoja pomoc.

Jeśli uważasz, że powinienem w jej obecnej wersji coś zmienić, dodać bądź poprawić to proszę daj mi o tym znać ! Możesz to zrobić za pomocą komentarza pod tym wpisem (preferowany przeze mnie sposób), za pomocą formularza kontaktowego bądź wiadomości na facebooku. Pamiętaj – Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna ! 

Która mapę preferujesz ? 

Wchodząc na stronę z mapą być może się lekko zdziwisz gdy Twoim oczom ukaże się nie jedna, a dwie mapy rzeszowskich inwestycji ! Wiedz, że nie jest to żaden błąd !

W pełni świadomie udostępniłem dwie wersję mapy ponieważ chcę poznać opinię, z której z nich lepiej się korzysta. Obie wersje mapy zawierają dokładnie te same inwestycje i różnią się wyłącznie jedną opcja – grupowaniem markerów (czyli znaczników). Pierwsza mapa mieszkań w Rzeszowie nie posiada funkcji grupowania przez co wszystkie znaczniki wyświetlają się jednocześnie. Mapa jest mniej czytelna (a będzie jeszcze mniej po dodaniu kolejnych znaczników) ale przedstawia rzut poglądowy wszystkich inwestycji jednocześnie.

Z kolei druga mapa posiada włączoną funkcję grupowania znaczników – oddalając mapę markery z danego obszaru „łączą” się w jeden zbiorczy, który po kliknięciu bądź zbliżeniu ponownie dzieli się na poszczególne z nich. Mapa jest czytelniejsza lecz dogłębna analiza lokalizacji poszczególnych inwestycji możliwa jest dopiero po odpowiednim przybliżeniu.

I tu moje pytanie: Która wersja mapy jest dla Ciebie wygodniejsza/lepsza/przyjemniejsza do korzystania? Z grupowaniem znaczników czy bez ? 

Będę wdzięczny za każdą udzieloną opinię, ponieważ dzięki nim będę w stanie przygotować optymalną wersję mapy.

5/5 – (3 votes)

 
5/5 - (3 votes)
Please follow and like us:

4 thoughts on “Mapa mieszkań w Rzeszowie – nowość na blogu!”

  1. Świetne narzędzie. Wszystko w jednym miejscu i z odnośnikami do konkretnej inwestycji. A co do pomocy w udoskonalaniu mapy to nie znalazłem tu inwestycji SGL Deweloper na Zalesiu ( Zielony Zakątek oraz Białe domy) oraz Jazowa Resort więc polecam dodać.

    1. Dziękuję za komentarz !

      Inwestycje SGL Deweloper zostaną niebawem dodane – zależy mi na jak największej prawdziwości danych dlatego zdecydowałem, że przed dodaniem inwestycji na mapkę osobiście wybiorę się na miejsce budowy i zweryfikuję opis inwestycji ze stanem faktycznym.

      Nie mogę jednak znaleźć informacji nt. Jazowa Resort – czy jest możliwość podesłania linku z opisem tej inwestycji ? Z wielką chęcią ją zweryfikuję i dodam na mapkę 🙂

  2. Dla mnie pierwsza wersja mapy ze znacznikami jest wygodniejsza – przyjemniejsza. Pomysł z mapą bardzo dobry! Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!