SkyRes Rzeszów – Mieszkania DevelopRes lubelska, warszawska w ścisłym centrum miasta

Mieszkanie w ścisłym centrum miasta to marzenie wielu osób faworyzujących wielkomiejski styl życia. Bliski dostęp do wielu strategicznych punktów czyni tę lokalizację bardzo atrakcyjną. Niejednokrotnie jednak znalezienie nowego mieszkania w centralnych lokalizacjach jest dość problematyczne, gdyż intensywna zabudowa i brak wolnych terenów ograniczają możliwości prowadzenia nowych inwestycji deweloperskich. Na szczęście chętni na zakup mieszkania mogą skorzystać z oferty nowoczesnej inwestycji SkyRes Rzeszów zlokalizowanej w samym sercu miasta.

Można by rzec, że centrum miasta to lokalizacja gwarantująca bliskość do wszystkiego, co w mieście jest najlepsze. Rynek, galerie handlowe, urzędy, sklepy, infrastruktura szkolna, bogata oferta kulturalna czy rozwinięta sieć komunikacji z całym miastem daje poczucie, że niemal wszystko jest w „zasięgu ręki”. Atrakcyjność tej lokalizacji podkreśla również bliski dostęp do biznesowej części miasta, która zazwyczaj zlokalizowana jest właśnie w jego centrum.

Posiadanie mieszkania położonego w sercu miasta to niewątpliwy prestiż. Biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowaną większość nowo budowanych obiektów mieszkalnych w tych obszarach stanowią co najmniej kilkunastopiętrowe bloki to bez wątpienia widok mieszkańców na panoramę miasta jest bezcenny i godny pozazdroszczenia.

Ten artykuł należy do cyklu wpisów, w których przedstawiam inwestycje deweloperskie z ofertą mieszkań przewidzianą dla różnych klientów. Cykl składa się z wpisów:

Bez wątpienia centra miast są idealną lokalizacją dla osób poszukujących rozrywki i poczucia przebywania w miejscu „tętniącym” życiem. W porównaniu do obrzeży miasta, które po zmroku wydają się „zamierać”, w centrum budzi się drugie, „nocne” życie. Szereg imprez kulturalnych i innych różnego rodzaju rozrywek stanowi pełną gamę wyboru dla osób preferujących aktywne spędzanie wieczornych – a nawet nocnych – chwil.

Osobom zainteresowanym zakupem mieszkania w centrum Rzeszowa przedstawiam inwestycję SkyRes Mieszkania.

Osiedle SkyRes Rzeszów

SkyRes Rzeszów
źródło: fot.: www.developres.pl

Osiedle SkyRes Rzeszów to jedna z czołowych inwestycji deweloperskich w portfolio Rzeszowskiej spółki DevelopRes. Trzeba przyznać, że jest to jeden z najaktywniej działających deweloperów na naszym rynku, o którym wspominałem już prezentując inną jego inwestycję Bella Dolina.

SkyRes to kompleks budynków mieszkalno-biurowych zlokalizowanych w ścisłym centrum Rzeszowa, pomiędzy ulicami Warszawską i Lubelską. Zabudowa składa się z kilku budynków liczących do 19 pięter. Budynki charakteryzować będzie nowoczesny design o wysokim standardzie wykończenia.

Zainteresowani wybierać mogą spośród bogatej oferty dostosowanej pod różne wymagania klientów. Znajdziemy tutaj zarówno niewielkie dwupokojowe mieszkania jak i luksusowe apartamenty zlokalizowane na najwyższych kondygnacjach ze wspaniałym widokiem na panoramę Rzeszowa.

Ale SkyRes to nie tylko mieszkania. Osiedle powstaje tuż przy biurowcu SkyRes Warszawska będącym pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem klasy A w Rzeszowie. Biurowiec to 14 kondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 25 000 m2  z 12 piętrami biurowymi i parterem o przestronnym lobby z recepcją. W części podziemnej znajduje się natomiast parking z miejscami przeznaczonymi również dla samochodów elektrycznych.

Wydawać by się mogło, że wysoka zabudowa w ruchliwym miejscu to gwarantowany problem z miejscami parkingowymi i niestety zazwyczaj tak jest. W przypadku tej inwestycji deweloper zadbał jednak o przyszły komfort mieszkańców i oprócz parkingów podziemnych oraz miejsc zlokalizowanych na terenie osiedla do dyspozycji przyszłych lokatorów wybudowany zostanie wielopoziomowy parking. Dzięki temu mieszkańcy tego osiedla nie powinni odczuwać trudu z zaparkowaniem samochodu.

SkyRes Rzeszów
źródło: fot.: www.developres.pl

SkyRes Rzeszów lokalizacja – prestiż w samym sercu miasta

Niepodważalnym atutem inwestycji SkyRes Developres jest świetna lokalizacja. Nowoczesny i świeżo wybudowany kompleks mieszkalny w ścisłym centrum miasta to w obecnych czasach niemal rarytas, gdyż działek w takiej lokalizacji z tak dużym potencjałem wysokiej zabudowy w Rzeszowie zostało już niewiele (bądź nie ma ich wcale). Za kilka lat zakup mieszkania na rynku pierwotnym w podobnej odległości od centrum będzie bardzo trudny lub nawet niemożliwy.

Jak wspominałem wcześniej centrum miasta to poczucie bliskiej odległości do pełnej infrastruktury. Nie inaczej jest w przypadku SkyRes – tylko bliskie położenie Galerii Rzeszów daje już mieszkańcom dostęp do pełnego zaplecza rozrywkowego i kulturalnego, w tym m.in. kin, restauracji, siłowni, klubu tanecznego i oczywiście sieci sklepów. Ponadto strategiczne położenie osiedla pozwala na dogodny dojazd do autostrady A4 oraz lotniska Rzeszów-Jasionka.

SkyRes RzeszówJesteś zainteresowany rozwojem Rzeszowa?
Obserwuj nas i bądź na bieżąco jak zmienia się Rzeszów !
Sprawdź jak możesz nas obserwować >>> TUTAJ <<<  

SkyRes Rzeszów ceny mieszkań

Mieszkania w centrum miasta to wygoda, prestiż i wspaniała lokalizacja. Udogodnienia te mają jednak swoją cenę, na którą nie każdego niestety będzie stać. Nie od dziś wiadomo, że mieszkania w centrach miast należą zazwyczaj do najdroższych. Podobnie jest w przypadku SkyRes Rzeszów, w którym ceny mieszkań odbiegają od średniego Rzeszowskiego pułapu cenowego. Wbrew pozorom nie jest to jednak cena tak wysoka jak można by się było spodziewać (w porównaniu choćby do średnich cen mieszkań w centrum w największych miastach Polski).
Średnia cena mieszkań w SkyRes w stanie deweloperskim waha się w granicach 5400 – 5800 zł/m. Biorąc pod uwagę atrakcyjną lokalizację osiedla można powiedzieć, że cena jest całkiem przystępna. Zwłaszcza, że prezentowane wcześniej Osiedle Dzielnica Parkowa oferuje mieszkania w podobnym zakresie cenowym.

Krótko mówiąc – za centrum trzeba zapłacić, ale cena nie jest mocno wygórowana (w porównaniu choćby do szacowanych cen mieszkań w Capital Towers, gdzie padają kwoty rzędu 8 – 10 tys zł za m2).

SkyRes Rzeszów opinie – co za, a co przeciw

W mojej opinii Osiedle SkyRes Rzeszów przeznaczone jest przede wszystkim dla osób lubiących przebywać w mieście. Deweloper na swojej stronie opisuje tę inwestycję jako „idealną dla osób ceniących sobie wielkomiejski styl życia” i uważam, że jest to bardzo trafne określenie. Mieszkanie w centrum miasta posiada zarówno wiele zalet jak i wad. Osoby zainteresowane zakupem lokalu na osiedlu SkyRes powinny mieć na uwadze również mniej przyjemne aspekty jak chociażby bardzo duży ruch w okół osiedla i huk samochodów pochodzący z dwóch „wylotówek” z Rzeszowa. Negatywnym aspektem jest również problematyczny w ostatnich latach wysoki poziom emisji spalin, który odczuwalny jest przede wszystkim w najruchliwszych częściach miast – czyli centrum.

Ciężko również w sercu miasta poszukiwać rozległych terenów zielonych. Oprócz parków wydzielonych przez UM inwestorzy starają się „sprofitować” każdy wolny – posiadający biznesowy potencjał – kawałek ziemi. Przyszli mieszkańcy powinni się więc spodziewać kontynuacji wysokiej zabudowy na terenach niezabudowanych, a nawet na tych zabudowanych niskimi domami. W przypadku braku wolnych gruntów inwestycyjnych deweloperzy zapewne składać będą kuszące oferty właścicielom pobliskich nieruchomości, które być może za kilka lat przemienią się z niskiej zabudowy na reprezentatywne wieżowce.

Podsumowując, SkyRes Rzeszów to nowoczesny kompleks mieszkalny zlokalizowany w samym centrum miasta będący inwestycją znanego i doświadczonego dewelopera. Bogata oferta mieszkań w „przystępnej” cenie wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób preferujących wielkomiejski styl życia i poszukujących mieszkania w świetnie skomunikowanej lokalizacji.

Źródło fotografii głównej: www.developres.pl

SkyRes Rzeszów – Mieszkania DevelopRes lubelska, warszawska w ścisłym centrum miasta
4.5 (90%) 4 votes

2 thoughts on “SkyRes Rzeszów – Mieszkania DevelopRes lubelska, warszawska w ścisłym centrum miasta”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *