Dzielnica Parkowa Rzeszów – Nowe mieszkania Paderewskiego Rzeszów

Dzielnica Parkowa to druga inwestycja działającej od 3 lat na Rzeszowskim rynku spółki deweloperskiej N.G. Development. Pierwszym dorobkiem w portfolio zakończonych inwestycji wielorodzinnych tego dewelopera jest Osiedle Nasz Gaj będące dotąd jednym z najładniejszych i najlepiej sprzedających się osiedli mieszkaniowych w Rzeszowie.

Jak zapowiada deweloper, Dzielnica Parkowa Rzeszów to siostrzana inwestycja Naszego Gaju. Osiedle zlokalizowane jest we wschodniej części Rzeszowa przy ul. Paderewskiego, która jest boczną ulicą Armii Krajowej – dotychczasowej obwodnicy Rzeszowa.

Nowe mieszkania Paderewskiego Rzeszów w inwestycji Dzielnica Parkowa dostępne są w 10 budynkach (na podstawie zamieszczonej wizualizacji osiedla), które będą mieć od 6 do 17 kondygnacji nadziemnych. Budowa kompleksu podzielona będzie na kilka etapów, które po zrealizowaniu tworzyć będą jednorodną całość korzystnie wpisującą się w otoczenie. Ponadto według zapewnień dewelopera wszystkie mieszkania zachowają odpowiednie nasłonecznienie dzięki precyzyjnie przygotowanemu planowi osiedla i zachowaniu kaskadowego układu bloków.

Nowe mieszkania Dzielnica Parkowa Rzeszów to 50 typów funkcjonalnych lokali o zróżnicowanej powierzchni od 30 do ponad 100 m2. Większość apartamentów jest dwu-, a nawet trzystronna co korzystnie wpływać będzie na komfort mieszkańców. Każde mieszkania posiada balkon, a niektórzy mieszkańcy będą mogli cieszyć się ogromnym tarasem. Deweloper dołożył starań, by wnętrza i rozkład mieszkań był funkcjonalny i gwarantował mieszkańcom prywatność.

Obecnie w sprzedaży etap III – budynki nr 5 i 6.

Dzielnica Parkowa Rzeszów lokalizacja

Dzielnica Parkowa Rzeszów
Dzielnica Parkowa mapa, źródło fot.: własne / Stan na marzec 2018

Lokalizacja Dzielnica Parkowa Rzeszów to według mnie strzał w dziesiątkę. Nie zważając na warunki geotechniczne z pewnością można stwierdzić, że ul. Paderewskiego to jedna z najlepszych lokalizacji dla osób poszukujących jednocześnie bliskiego dostępu do centrum przy zachowaniu komfortu odpoczynku i relaksu od hałasu miasta. Niebywałym atutem lokalizacji jest również znajdujący się po przeciwnej stronie ulicy zabytkowy park, który docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi oraz osoby preferujące wypoczynek wśród śpiewu ptaków. Rozległy teren rekreacyjny z placami zabaw i dostępność szlaków rowerowych przekonuje, że Dzielnica Parkowa Rzeszów zapewnia dostęp do wszystkiego co potrzeba.

Wydaje się, że deweloperowi uda się spełnić założenia o zaprojektowaniu osiedla bliskiego centrum bez narażania mieszkańców na tłok i hałas miasta.

Szukasz domu/ mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry nieruchomości, której szukasz.
W ciągu 24h bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego – niespełna 200 inwestycji! 
Brak umów, brak zobowiązań.

#Oszczędź swój czas

Dzielnica Parkowa – niebanalna i nowoczesna architektura

Dzielnica Parkowa Rzeszów
źródło fot.: www.dzielnicaparkowa.pl

Bez wątpienia jednym z największych i najbardziej rzucających się w oczy walorów osiedla jest jego architektura. Inwestor – podobnie jak przy projektowaniu Osiedla Nowy Gaj – udowodnił, że blokowiska nie muszą być nudne i zwyczajne. Dzielnica Parkowa to nowoczesny projekt łączący kontrastujące ze sobą elementy – przeszklenia będące symbolem nowoczesności oraz drewniane wykończenia harmonizujące z naturą. Atrakcyjną architekturę budynków dodatkowo ubogaca zielone otoczenie wokół osiedla. Inwestycja prowadzona będzie w dobrym standardzie co podkreślać będzie wysokie wykończenie klatek schodowych, cichobieżne windy i nowoczesne zagospodarowanie osiedla.

Paderewskiego Rzeszów mieszkania
źródło fot.: www.dzielnicaparkowa.pl

Niebanalne rozwiązania architektoniczne i zastosowanie dobrze dobranych elementów wykończeniowych powoduje, że przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli cieszyć się zamieszkiwaniem w jednym z najpiękniejszych kompleksów mieszkalnych w Rzeszowie.

Futurystyczne osiedle Paderewskiego Rzeszów

Mieszkania Dzielnica Parkowa Rzeszów
źródło fot.: www.dzielnicaparkowa.pl

Warto zwrócić uwagę, że Dzielnica Parkowa Rzeszów oprócz dogodnej lokalizacji i atrakcyjnej architektury charakteryzuje się wieloma innymi udogodnieniami. Pojęcie „nowoczesne osiedle” w odniesieniu do Dzielnicy Parkowej to nie tylko chwytliwe i dobrze brzmiące słowa. Deweloper umożliwia bowiem nabycie inteligentnego systemu umożliwiającego zarządzanie całym mieszkaniem za pomocą np. smartfona. Inteligentne mieszkania – bo tak nazywane są lokale wyposażone w tego typu technologie – dają właścicielom możliwość pełnej kontroli nad ich mieszkaniem nawet podczas ich nieobecności. Dzięki zamontowanym czujnikom system wyśle sygnał o wystąpieniu awarii bądź wizytacji nieproszonego gościa. Co prawda tego typu systemy obecnie traktowane są raczej jako „bajer”, ale w bliskiej przyszłości zapewne staną się standardem.

Osiedle Dzielnica Parkowa Rzeszów zadba również o wysoki poziom bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców. Dla ich komfortu zainstalowany zostanie nowoczesny system monitoringu, a całe osiedle zaprojektowane jest jako bezgazowe. Ciepło dostarczane z sieci miejskiej oraz możliwość sterowania temperaturą wody i powietrza za pomocą logoterm przełożą się na oszczędności finansowe. Zaprojektowany system parkingów podziemnych ograniczy ruch pojazdów na osiedlu do minimum. Krótko mówiąc – inwestor dołożył wszelkich starań by dostępne nowe mieszkania Dzielnica Parkowa Rzeszów były dla mieszkańców bezpieczne.

Nowe mieszkania Dzielnica Parkowa ceny za metr

Według broszur reklamowych udostępnianych przez dewelopera w inwestycji Dzielnica Parkowa Rzeszów ceny za metr rozpoczynają się od 4750 zł/m, a przeciętny koszt 1 m2 mieszkania na podstawie ofert zamieszczonych na jednym z portali ogłoszeniowych waha się w granicach od ok. 5200 do 5900 zł. Tak więc cena 3 pokojowego mieszkania o pow. ok. 53 m to koszt ok. 285 000 zł. Do tego doliczyć należy ewentualny koszt miejsca w parkingu podziemnym oraz komórki lokatorskiej. Ceny oczywiście mogą się różnić w zależności od typu mieszkania, powierzchni czy piętra na którym się znajduje.

Jeśli szukasz nowe mieszkania Paderewskiego Rzeszów z bliskim dostępem do centrum Rzeszowa to z pewnością powinieneś rozważyć tę ofertę.

Paderewskiego mieszkania
źródło fot.: www.otodom.pl

Powyżej przedstawione wartości pochodzą z ogłoszeń zamieszczonych na portalu ogłoszeniowym i aktualność podanych cen oraz dostępność mieszkań należy weryfikować bezpośrednio w biurze sprzedaży dewelopera.

Dzielnica Parkowa opinie

W mojej opinii Osiedle Dzielnica Parkowa zasługuje na miano jednej z najlepszych i najciekawiej zapowiadających się inwestycji deweloperskich w Rzeszowie. Atrakcyjna architektura i bardzo dobra lokalizacja przekonują, że zakup mieszkania na tym osiedlu może być dobrym wyborem. Niestety dla wielu klientów ceny mieszkań mogą okazać się jednak „zaporowe”. Zdecydowanie ponadprzeciętny i wyróżniający się wygląd osiedla oraz szereg wielu udogodnień zaprojektowanych dla przyszłych mieszkańców powoduje, że inwestycja po prostu się ceni. Dlatego też uważam, że Dzielnica Parkowa Rzeszów jest osiedlem przeznaczonym dla klientów wymagających, którzy skłonni są zapłacić więcej za komfortową lokalizację i nowoczesne osiedle.

Jedyna kwestia, która w mojej ocenie może być problematyczna dla przyszłych mieszkańców to dojazd do osiedla. Ul. Paderewskiego jest główną drogą dojazdową do Słociny i dalej Matysówki oraz Chmielnika. Jest to jednopasmowy ciąg komunikacyjny, który już teraz w godzinach szczytu się korkuje. Wybudowanie osiedla dla kilku tysięcy mieszkańców może mocno zachwiać jej przepustowością. Sytuacja ta nie jest jednak tak uciążliwa dla przyszłych lokatorów Dzielnicy Parkowej jak dla osób dojeżdżających do wcześniej wspomnianych dzielnic (tylko część tej ulicy wykorzystywana będzie na dojazd do osiedla). Miejski Zarząd Dróg powinien – i zapewne w przyszłości będzie zmuszony – do podjęcia kroków mających usprawnić działanie i zwiększenie przepustowości tej ulicy.

Stan budowy
źródło fot.: własne / Stan na marzec 2018

Zastanawiające jest również, że teren na którym zlokalizowane jest osiedle jeszcze kilka lat temu uważany był za teren zalewowy (jako swego rodzaju zbiornik retencyjny dla wód opadowych). Jest to jednak problem czysto techniczno-budowlany, któremu sprostać muszą projektanci i wykonawcy pod okiem dewelopera na etapie budowania osiedla. Mieszkańcy w przyszłości nie powinni mieć z tego tytułu żadnych problemów  (i oby rzeczywiście tak było).

Podsumowując, Dzielnica Parkowa Rzeszów zapowiada się być wspaniałym wielorodzinnym kompleksem mieszkalnym i być może świetnym wyborem dla osób, którzy kwestie finansowe nie traktują jako głównego wyznacznika.

Źródło fotografii głównej: www.dzielnicaparkowa.pl

4.2/5 – (25 votes)

 
4.2/5 - (25 votes)
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!