Biura Rzeszów – Nowe biura w Rzeszowie

Biura Rzeszów – dobra koniunktura rzeszowskiego rynku nieruchomości dotyczy nie tylko inwestycji mieszkalnych. Dynamiczny rozwój rynku biurowego w Polsce zaczyna być widoczny również w Stolicy Innowacji, gdzie co raz większa liczba inwestorów decyduje się inwestować właśnie w tym sektorze. Dzisiejszy wpis przedstawia nowe biura w Rzeszowie.

Według JLL – międzynarodowej firmy doradczej świadczącej usługi na rynku nieruchomości – 2017 rok okazał się być rekordowym dla rynku biurowego zarówno pod względem podaży jak i popytu. Na podstawie wyliczeń firmy w minionym roku rynek ten urósł o ponad 736 tys. m2, z czego około 4,4 mln m2 przypadało na główne rynku poza Warszawą.

Wzrastający popyt na nowoczesne i dostosowane do aktualnie panujących trendów powierzchnie biurowe skutkuje dynamicznym rozwojem polskiego rynku biurowego. Z roku na rok zauważyć można co raz większe rozwarstwienie pomiędzy powierzchniami starej generacji a nowoczesnymi, które cechują się komfortem, dbałością o odpowiednią produktywność pracowników i dużą możliwością adaptacji.

Według szacunkowych danych podaż powierzchni biurowej w ostatnich dwóch latach wzrosła o ponad 25 % względem rekordowego 2015 roku, a współczynnik powierzchni niewynajętej po raz kolejny się obniżył i w skali kraju wynosi obecnie ok. 10%. Rezultat ten jest wynikiem poprawiających się warunków rynkowych oraz silnego popytu na biura szczególnie ze strony sektora usług biznesowych.

Wszystkie inwestycje deweloperskie w Rzeszowie i okolicach w jednym miejscu:

Co prawda rzeszowski rynek biurowy do grona największych w kraju nie należy ale nie oznacza to, że w naszym mieście biurowców nie opłaca się budować. W mojej opinii w pełni uzasadniona wydaje się być chęć wykorzystania ogólnokrajowego trendu przez inwestorów, którzy co raz chętniej decydują się inwestować w nowe biura w Rzeszowie.

1. Biura Rzeszów przy Armii Krajowej – Rzeszów Business Park

Rzeszów Business Park to nowoczesny biurowiec budowany u zbiegu ulic Armii Krajowej i Niepodległości. Inwestycja realizowana przez spółkę Invest Development to pięciokondygnacyjny budynek o powierzchni 6000 m2 z przeznaczonym dla klientów dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Termin oddania inwestycji przypada na I kwartał 2019 roku.

Rzeszów Business Park z pewnością dołączy to najbardziej kreatywnych budynków w Rzeszowie, wyróżniających się niestandardową bryłą i oryginalnym pomysłem. Bardzo ciekawa propozycja dla osób poszukujących biura w Rzeszowie.

Biura Rzeszów - Business Park
źródło fot.: www.rb-park.pl

Business Park Rzeszów
źródło fot.: www.rb-park.pl

Lokalizacja:

Business Park lokalizacja
źródło fot.: Google MAPS

Strona internetowa inwestycji: www.rb-park.pl

2. Nowe biura Rzeszów – Resovia Office

Resovia Office to będący w budowie 13 kondygnacyjny wielofunkcyjny budynek zlokalizowany w sąsiedztwie Millenium Hall przy ulicy Rejtana. Budynek składał się będzie m.in. z 5 kondygnacji liczących po ok. 800 m2 każda z przeznaczeniem na wynajem biura w Rzeszowie klasy A oraz punktów gastronomicznych, usług medycznych i części hotelowej. Do dyspozycji użytkowników dostępny będzie liczący nieco ponad 50 miejsc parking podziemny. Inwestorem jest MK Invest , a termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na IV kwartał 2019 roku.

Budynek Resovia Office składał się będzie z dwóch brył (6 i 13 kondygnacyjnych) z charakterystycznym tarasem zlokalizowanym na dachu niższej części. Biurowiec będzie całkowicie przeszklony za wyjątkiem ściany wzdłuż sąsiedniego biurowca – Karowa Office. W tym budynku znajdziesz nowe biura Rzeszów w centrum.

Biura Rzeszów - Resovia Office
źródło fot.: www.mkinvest.pl

Resovia Office Rzeszów
źródło fot.: www.mkinvest.pl

Lokalizacja:

Resovia Office lokalizacja
źródło fot.: Google MAPS

Strona internetowa inwestycji: www.mkinvest.pl
Link do wizualizacji 3D budynku: Resovia Office 3D

3. Nowe biura w Rzeszowie w ofercie SkyRes Warszawska

Bez wątpienia każda osoba poszukująca nowe biura w Rzeszowie natrafi na ofertę SkyRes Warszawska – inwestycji będącej biurową wizytówką Rzeszowa. Budynek zlokalizowany przy ul. Warszawskiej to pierwszy w Rzeszowie biurowiec klasy A, którego łączna powierzchnia wszystkich 14 kondygnacji wynosi ponad 25 tyś m2 – w tym aż ponad 19 tyś m2 powierzchni biurowej (w postaci tzw. open space, czyli otwartych biur). Do budowy obiektu użyto nowoczesnych i przyjaznych środowisku naturalnemu materiałów co zostało potwierdzone prestiżowym certyfikatem. Na parterze SkyRes znajduje się recepcja i kantyna, a w części podziemnej zaprojektowany został garaż dla samochodów osobowych, elektrycznych oraz rowerów.

SkyRes Warszawska (biura Rzeszów) należy do kompleksu budynków mieszkalno-biurowych SkyRes.

Biura Skyres
źródło fot.: www.skyres.eu

Przeczytaj także artykuł na temat innej inwestycji tego dewelopera:

biura-
źródło fot.: www.skyres.eu

Strona internetowa inwestycji: www.skyres.eu

Jak widać na rzeszowskim rynku nieruchomości poza licznymi inwestycjami mieszkalnymi zaczynają pojawiać się również nowoczesne i wysokiej klasy inwestycje biurowe. Chociaż Stolicy Innowacji nie można porównywać do największych rynków biurowych w Polsce (typu Warszawa, Kraków czy Wrocław) to bez wątpienia należymy do ścisłej czołówki rynków rozwijających się. Cieszy fakt, że w naszym mieście zaczynają pojawiać się wielkopowierzchniowe obiekty biurowe klasy A, które są w stanie przyciągać inwestorów z sektora BPO/SSC i oferować wysokiej jakości nowoczesne biura Rzeszów. Miejmy nadzieję, że rozwój gospodarczy Miasta Rzeszowa i napływ nowych firm minimalizować będą ilości pustostanów i przyczynią się do dalszego rozwoju lokalnego rynku biurowego czego efektem będą nowe biura w Rzeszowie.

5/5 - (4 votes)
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!