Res Tower Rzeszów – Zmiany w projekcie

Inwestycja Res Tower Rzeszów przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Witosa przeszła metamorfozę, gdyż na geoportalu rzeszowskim pojawił się szkic nowej zabudowy. Inwestor – deweloper Hartbex – projektował w tym miejscu budynek mający mieć wysokość ok.90 metrów wysokości, która mianowałoby go najwyższym budynkiem w Rzeszowie. Projekt okazał się bardzo burzliwy i kontrowersyjny zwłaszcza ze względu na zaprojektowaną architekturę. Szybko przylgnęła do niego łatka „betonowego kloca”. Więcej o tym pisałem we wpisie Res Tower Rzeszów Hartbex – 28 kondygnacyjny budynek przy ul.Wyspiańskiego. Jak widać deweloper postanowił zmienić plany.

Kilka tygodni temu pisałem, że według pozyskanych przeze mnie informacji inwestycja jest przeprojektowywana. Jak widać informacje się potwierdziły. Na geoportalu w miejscu planowanej inwestycji pojawił się szkic zupełnie innego rozkładu budynków. 

Obecny projekt przewiduje zabudowę składającą się z 5 bloków. Póki co nie wiadomo jak wysokie będą bloki i jaki będzie finalny wygląd tej inwestycji. Miejmy nadzieję, że będzie lepiej, a nawet dużo lepiej niż przy pierwszym podejściu. 

Uproszczony schemat rozmieszczenia budynków

Wcześniej inwestycja miała wyglądać w ten sposób:

Pierwotny projekt Res Tower

Wydaje się, że są duże szanse by inwestycja Res Tower Rzeszów została rozpoczęta w 2020 roku. Ta inwestycja znajduje się na mojej liście wyczekiwanych inwestycji, który budowa może rozpocząć się w 2020 roku. Jeśli jeszcze nie czytałeś to zobacz jakie nowe osiedla mogą powstać w nadchodzącym roku: o nowych inwestycjach na 2020 rok 

Rate this post
Please follow and like us:

1 thought on “Res Tower Rzeszów – Zmiany w projekcie”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!