Zodiak Mieszkania – Staromieście Ogrody Rzeszów Spółdzielnia Mieszkaniowa Zodiak

Zodiak mieszkania Osiedle Staromieście Ogrody.

Osiedle Staromieście Ogrody to będące w rozbudowie nowe osiedle przy ul. Gromskiego i ul. Niecia. Inwestorem jest Spółdzienia Mieszkaniowa Zodiak, która będąc w posiadaniu licznej ilości terenów w dzielnicy Staromieście kontynuuje rozpoczętą przed kilkoma laty budowę nowego osiedla w oparciu o pierwotnie ustalony plan.  

Staromieście Ogrody to kilkuetapowy proces rozbudowy nowoczesnego osiedla. Mniej więcej co 2 lata Zodiak mieszkania rozpoczyna budowę kolejnych etapów inwestycji. To co wyróżnia osiedle to przede wszystkim niska zabudowa (4 p.) oraz zwarty i przemyślany rozkład osiedla (jak wspomniano wyżej – budowa w oparciu o założony przez Spółdzielnię plan). Bloki nowych etapów wyposażone są w windy i garaże podziemne. Plusem jest, że woda i ciepło dostarczane są z sieci miejskiej. 

Na parterze wybranych budynków (wewnątrz osiedla) znajdziemy m.in. resturacje, przedszkole czy inne lokale usługowe (np. stomatolog). W bliskiej odległości znajdują się sklepy spożywcze (Biedronka, Delikatesy Centrum). Wewnątrz osiedla wybudowany zostanie również kościół. 

Dzięki oddanej do użytku dwupasmowej ulicy Krogulskiego Osiedle Staromieście Ogrody jest bardzo dobrze skomunikowane. Walory lokalizacyjne docenią również osoby pracujące m.in. w Strefie Ekonomiecznej Jasionka, gdyż dojazd na strefę zajmuje do kilkunastu minut. 

Szukasz domu/ mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry nieruchomości, której szukasz.
W ciągu 24h bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego – niespełna 200 inwestycji! 
Brak umów, brak zobowiązań.

„To jeszcze nigdy nie było tak proste!”

#Oszczędź swój czas

Niecia mieszkania – nowy etap Osiedla Staromieście Ogrody

W sierpniu 2021 roku Spółdzielnia Zodiak przystępuje do kolejnego etapu rozbudowy Osiedle Staromieście Ogrody w ramach którego powstaną dwa budynki – Niecia 4 i Niecia 6.

Obydwa budynki będą IV kondygnacyjne. Wyposażone będą w windy oraz miejsca postojowe w podziemnym garażu wielostanowiskowym. Do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska. Mieszkania na parterze posiadają atrakcyjne tarasy, a te na wyższych kondygnacjach – balkony.

Niecia mieszkania Rzeszów – w bloku nr 4 zaprojektowano 52 mieszkania o powierzchni od 33 m2 do 79 m2 (z antresolami), łącznie to 2550 m2 powierzchni użytkowej.

Zodiak mieszkania – Staromieście Ogrody mieszkania

Poniższe informacje dotyczą etapu osiedla powstającego w latach 2019 – 2021.

Staromieście Ogrody Mieszkania
źródło: Strona Spółdzielni Zodiak

Zodiak Rzeszów mieszkania na sprzedaż dostępne w obecnym momencie są wyłącznie na Osiedlu Staromieście Ogrody. W obecnie realizowanych budynkach z terminem oddania na 2021 r. dostępne są mieszkania o zróżnicowanym układzie. Znajdziemy tu małe 2-pokojowe jak i przestronne 3 pokojowe (70 metrowe) mieszkania. Wiele z nich posiada również dwie toalety co dla osób poszukujących tego typu rozkładu może być korzyścią dodaną. 

 

Mieszkania Gromskiego Rzeszów
Przykładowe 70 metrowe mieszkanie

Staromieście ogrody ceny mieszkań w obecnym etapie (budowa 4 budynków) z terminem oddania na 2021 rok wynoszą ok. 6200 zł/m2 (dla mieszkań do 40 m2) oraz ok. 5900 zł/m2 (dla mieszkań powyżej 40 m2). 


Etap budowy z terminem oddania na 2021 r..


Etap z terminem oddania II kw. 2020 r.

Staromieście Ogrody lokalizacja

Staromieście Ogrody to osiedle zlokalizowane w północnej części Rzeszowa w dzielnicy Staromieście. Według wielu jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Rzeszowa, a trendy rozwoju stolicy innowacji zakładają rozwój miasta właśnie w kierunku północnym. 

Dzięki oddaniu do użytku ul. Krogulskiego osiedle dodatkowo zyskało na lokalizacji. Bardzo dobre połączenie z północną częścią od Rzeszowa zapewnia ul. Lubelska i ul. Warszawska. Oddany łącznik i jego przedłużenie pozwala natomiast na szybki dojazd do S19, która zapewnia dogodne połączenie do pozostałych części Rzeszowa. 

Dojazd do centrum ul. Lubelską i Warszawską zajmuje od kilku do kilkunastu minut (w zależności od pory dnia i natężenia ruchu). 

Staromieście Ogrody lokalizacja
Lokalizacja osiedla (na pomarańczowo A4 i S19).

Warto dodać, że na północ od Staromieście Ogrody buduje się drugie duże osiedle, które docelowo składać się będzie z 20 bloków. Mowa o Osiedlu Bella Dolina.

Zodiak mieszkania Rzeszów lokalizacja

Minusem osiedla może być położenie blisko oczyszczalni ścieków i spalarni śmieci. Według opinii osób zamieszkujących tę lokalizację nieprzyjemne zapachy potrafią być odczuwalne zwłaszcza w lecie. Różne bywają także opinii co do czystości powietrza z powodu bliskiej odległości spalarni śmieci.

Zodiak mieszkania – Mieszkania Gromskiego Rzeszów – Mieszkania Niecia Rzeszów

W obecnym momencie trwa budowa budynków 11-14 zlokalizowanych wewnątrz osiedla. Etap składa się z jednego dużego budynku (56 mieszkań) oraz 3 mniejszych punktowców (po 19 mieszkań). Łącznie Zodiak mieszkania na sprzedaż w tym posiada 113 mieszkań.

Zodiak mieszkania

Choć Osiedle jest ciągle rozwijane to wymaga jeszcze kilku lat by można było mówić o nim jako samowystarczalne. Obecny etap budowy nie przewiduje lokali usługowych, które są niemal niezbędne przy dużych osiedlach, a takie docelowo się zapowiada. Pojedyncze usługi dostępne na terenie Staromieście Ogrody Rzeszów raczej nie są w stanie zaspokoić przeciętnych potrzeb. Pod tym kątem zdecydowanie lepiej wypada np. Projektant Rzeszów

Dla osób poszukujacych mieszkania Gromskiego Rzeszów lub mieszkania Niecia Rzeszów oferta Spółdzielni na ten moment wydaje się być niemal idealna. Dużym popytem na wynajem cieszą się małe mieszkania, których poszukują pracownicy strefy. Warto jednak dodać, że za kilka/kilkanaście lat tereny dzielnicy Staromieście zostaną mocno zabudowane i powstanie tu skupisko kilkudziesięciu bloków (m.in. Staromieście Ogrody, Bella Dolina, Hiszpańskie Ogrody, w przyszłości inwestycje planuje w tej okolicy m.in. Hartbex).

@Aktualizacja 

Obecnie budowa dobiega końca. Budynki posiadają już wykonaną elewację, a Wykonawca budynki w stanie deweloperskim ma przekazać do końca maja 2021 r. 

4.4/5 - (9 votes)
Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.
Kontakt: 721 813 559 | marcin@nieruchomosciwrzeszowie.pl

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.
Kontakt: 721 813 559 | marcin@nieruchomosciwrzeszowie.pl

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
4.4/5 - (9 votes)
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!