Rynek pierwotny Rzeszów 2024

Rynek pierwotny Rzeszów 2024 - Inwestycje deweloperskie realizowane w 2024 roku

Pełna oferta rynku pierwotnego.

Jakiej nieruchomości szukasz?

Podaj parametry nieruchomości, której szukasz.
W ciągu 24h bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego – ponad 200 inwestycji! 
Brak umów. Gwarancja braku zobowiązań.

„To jeszcze nigdy nie było tak proste!”

#Oszczędź swój czas

Rynek pierwotny Rzeszów 2024 to bogata oferta mieszkań i domów od deweloperów. Wysoki popyt na rynku nieruchomości przekłada się na wzrost zainteresowania realizowaniem nowych inwestycji deweloperskich przez deweloperów. Poprzedni 2023 rok okazał się być jednym z najlepszych pod względem ilości dokonanych transakcji co dodatkowo rozpala popyt wśród inwestorów. Oczywiście za tak wysoki popyt w głównej mierze odpowiadał rządowy program wsparcia kredytowego (pierwsze mieszkanie, tzw. kredyt 2%). Czego można spodziewać się w 2024 roku?

Rynek pierwotny Rzeszów 2024

Duży wolumen sprzedaży dokonanych przez deweloperów w 2023 roku spowodował mocne uszczuplenie dostępnej oferty nieruchomości – zwłaszcza w segmencie mieszkań. Często mówiło się, że popyt przekreśla podaż i klienci mają mocno ograniczone możliwości co do wyboru właśnie z uwagi na mocno wyeksploatowaną ofertę. Wobec tego w 2024 roku deweloperzy chętnie podejmują plany rozpoczęcia nowych inwestycji nawet zakładając niższy popyt wśród klientów kredytowych.

Warto zaznaczyć, iż duża część transakcji zakupu mieszkań w blokach dokonywanych jest w celach inwestycyjnych. Według ogólnodostępnych statystyk niemal co drugie mieszkanie kupowane jest z przeznaczeniem pod wynajem. To pokazuje, że inwestowanie w nieruchomości to cieszący się dużą popularnością sposób lokowania oszczędności. Dla deweloperów jest to wskazanie do projektowania dużej ilości mieszkań 1 i 2 pokojowych, a klienci inwestycyjni (w dużej mierze gotówkowi) stanowią w miarę bezpieczną pulę klientów w dużej mierze niezależną od wysokości stóp procentowych.

Wobec tego rynek pierwotny Rzeszów 2024 w ofercie deweloperów to szeroka oferta dedykowana zarówno klientom indywidualnym jak i inwestycyjnym. Alternatywą (zwłaszcza cenową) dla klientów indywidualnych mogą być oferty mieszkań w zabudowie szeregowej. Ten typ budynków cieszy się dużą popularnością. Posiada mniejszą intensywność zabudowy, często większe przestrzenie, dodatki w postaci ogródków czy tarasów dachowych i z reguły atrakcyjniejsze ceny. Tego typu inwestycje lokalizowane są głównie na obrzeżach miasta zdecydowanie poza ścisłym centrum.

Nowe domy szeregowe rynek pierwotny Rzeszów 2024

Duży wolumen sprzedaży 2023 roku dotyczył przede wszystkim mieszkań. Z uwagi na ograniczenia co do wysokości dopłat do kredytu nie wszystkie inwestycje domów w zabudowie szeregowej możliwe były do sfinansowania przez program bezpieczny kredyt 2%. Stąd liczba nowych inwestycji szeregowych jest dużo niższa w porównaniu do mieszkań w zab. wielorodzinnej czy szeregowej. 

Tendencje rynkowe pokazują, że z uwagi na co raz wyższe koszty budowy i ceny działek deweloperzy decydują się zmniejszać metraż projektowanych domów tak aby móc zaoferować rozsądną cenę. W ofercie deweloperów spodziewać się można co raz większej ilości inwestycji z ofertą domów w przedziale 75 – 100 m2.

Zainteresowanych zakupem nowej nieruchomości na rynku pierwotnym zapraszamy do wypełnienia formularza w celu uzyskania aktualnej oferty inwestycji deweloperskich.

5/5 - (1 vote)
Please follow and like us:

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!