Bella Dolina Rzeszów – Nowe mieszkania Rzeszów Lubelska

Wybór odpowiedniego mieszkania wśród bogatej oferty rynkowej wbrew pozorom potrafi przysporzyć wiele problemów. Odpowiednia cena, dogodna lokalizacja, zagospodarowanie osiedla i renoma inwestora to tylko kilka czynników które potencjalny kupiec bez wątpienia powinien rozważyć. Zebranie tych i wielu innych informacji o Rzeszowskich inwestycjach – zwłaszcza dla osób spoza Rzeszowa – jest bardzo czasochłonne, a niekiedy nawet trudne.
By nieco ułatwić proces identyfikacji przedsięwzięć deweloperskich przedstawiam propozycje kilku z nich dostosowanych pod różny segment klientów. W dzisiejszym wpisie przedstawiam inwestycję Bella Dolina Rzeszów dla klientów 
poszukujących mieszkań ze średniej półki cenowej. 

Średnia półka cenowa to najbogatsza i najpopularniejsza oferta mieszkań deweloperskich na Rzeszowskim rynku. Ten pułap cenowy z jednej strony zapewnia deweloperom osiągnięcie satysfakcjonujących zysków realizując inwestycje nawet w standardzie wyższym od minimalnego, a z drugiej strony daje możliwość kupującym nabycia nieruchomości w „rozsądnej” cenie definiowanej przez warunki lokalnego rynku (o ile obecnie panujące ceny możemy nazwać mianem rozsądnych). Klient nie musi przepłacać za mieszkanie a deweloper nie ma problemów ze sprzedażą mieszkań – win win.

Ten artykuł należy do cyklu wpisów, w których przedstawiam inwestycje deweloperskie z ofertą mieszkań przewidzianą dla różnych klientów. Cykl składa się z wpisów:

Przewidzenie i wytyczenie widełek średniej półki cenowej na 2018 rok jest nieco trudne. Wzrosty cen materiałów budowlanych, siły roboczej oraz potencjalnych terenów inwestycyjnych przełożą się na podwyższenie kosztów budowy co oddziaływać będzie na zwiększenie cen jednostkowych m2 mieszkań na rynku pierwotnym. Z drugiej strony brak możliwości skorzystania z dopłat w ramach chętnie wykorzystywanego programu MDM oraz stale powiększająca się liczba nowych inwestycji wielorodzinnych mogą wpłynąć na spadek wolumenu sprzedaży mieszkań. Wprawdzie nie jest to jednoznaczne z redukcją cen lecz w przypadku wystąpienia utrzymujących się problemów ze zbyciem lokali deweloperzy będą zmuszeni do uatrakcyjniania ich ofert być może właśnie za pomocą obniżki cen. Według analiz rynku nieruchomości w Polsce na rok 2018 taka sytuacja raczej miejsca mieć nie będzie i ceny utrzymywać się będą na stałym poziomie, a nawet będą wzrastać.

Biorąc pod uwagę wspomniane powyżej czynniki jak i wiele innych mających bezpośredni lub pośredni wpływ na ostateczną kwotę nieruchomości to założyć można, że średnia cena m2 mieszkania w stanie deweloperskim na Rzeszowskim rynku wahać się będzie w granicach 4600 – 5000 zł/m2. Uważam, że jest to optymalny zakres dla inwestycji mieszczącej się w odpowiedniej lokalizacji (raczej obrzeża miasta), z przeciętnym standardem wykonania, oferującej udogodnienia w postaci wind, garaży podziemnych czy placu zabaw i prowadzonej przez (najlepiej sprawdzonego) dewelopera cieszącego się nienaganną, a najlepiej dobrą opinią.

Przykładem inwestycji deweloperskiej oferującej mieszkania w opisywanym wariancie cenowym jest Osiedle Bella Dolina.

Jesteś zainteresowany rozwojem Rzeszowa?
Obserwuj nas i bądź na bieżąco z tym jak zmienia się Rzeszów !
Sprawdź jak możesz nas obserwować >>> TUTAJ <<<  

Osiedle Bella Dolina Lubelska


źródło: fot.2: www.developres.pl

Bella Dolina Rzeszów to jedna z kolejnych inwestycji deweloperskich prowadzonych przez doświadczonego i sprawdzonego dewelopera działającego na rzeszowskim rynku. Mowa oczywiście o firmie DevelopRes mogącej pochwalić się wykonaniem jednego z największych i najnowszych osiedli wielorodzinnych w Rzeszowie – Osiedla Zawiszy, które szczęśliwie zamieszkuje ponad 4 tysiące mieszkańców w 18 blokach! Ta i kilka innych inwestycji przeprowadzanych przez tę spółkę gwarantuje nabycie doświadczenia, którego inni deweloperzy firmie DevelopRes mogą bez wątpienia pozazdrościć.

Osiedle Bella Dolina to projekt kompleksowego i nowoczesnego osiedla zlokalizowanego w północnej części Rzeszowa przy ul. Lubelskiej. Koncepcja inwestycji według informacji udostępnionych przez dewelopera zawiera około 20 budynków mieszkalnych z niespełna 2 tysiącami mieszkań. Osiedle składać się będzie zarówno z niskiej jak i średniowysokiej zabudowy o ciekawej i przyjemnej dla oka architekturze (choć jak zawsze jest to kwestia gustu – mi się podoba). Budynki będą miały od kilku do maksymalnie 10 kondygnacji i wyposażone będą w garaże podziemne. Teren osiedla będzie monitorowany, wokół powstaną parkingi, place zabaw oraz wiele zieleni.

Osiedle Bella Dolina Rzeszów
źródło: fot.3: www.developres.pl

Zważywszy na solidność, dobrą renomę dewelopera i przeprowadzone dotąd inwestycje można przypuszczać, że Bella Dolina Developres wzorem Osiedla Zawiszy w dalszym etapie stawać się będzie miejscem wygodnym do zamieszkania z niezbędną infrastrukturą na terenie osiedla (choć uprzedzam, że nie potwierdzałem tych informacji u dewelopera). Biorąc jednak pod uwagę końcową liczbę bloków (około 20) to przy tak dużej ilości mieszkańców racjonalne wydaje się być zapewnienie podstawowych usług na terenie osiedla (sklepy, restauracje, apteki itp.).

W obecnej chwili firma DevelopRes realizuje etap budowy dwóch pierwszych budynków wielorodzinnych na tym osiedlu.

Osiedle Bella Dolina Rzeszów
źródło: fot.4: www.developres.pl / własne

Bella Dolina Rzeszów – z dala od zgiełku, z dobrym dojazdem do centrum

Okolice ul. Lubelskiej należą obecnie do jednej z najprężniej rozwijających się dzielnic Rzeszowa – Staromieście. Z jednej strony lokalizacja ta zapewnia dobry dojazd do centrum miasta – dwupasmowa „wylotówka” to gwarancja przepustowości nawet dla dużego natężenia ruchu. Z drugiej strony ulokowanie osiedla na obrzeżach daje mieszkańcom możliwość wyciszenia i odpoczynku od zgiełku miasta. Bezcenne jest również bliskie połączenie z północną obwodnicą, za pomocą której dojazd w godzinach szczytu na południe Rzeszowa może okazać się dużo lepszym wyborem w porównaniu do wyprawki przez centrum miasta.

Wspominając o lokalizacji nie można pominąć bliskiej odległości do Jasionki – m.in. strefy Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS (będącego jednym z najlepszych miejsc pod inwestycje w południowo-wschodniej Polsce) oraz międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Dla osób pracujących bądź planujących podjąć zatrudnienie na terenie wspomnianego parku Osiedle Bella Dolina jest obecnie najbliższym osiedlem wielorodzinnym zlokalizowanym na terenie Rzeszowa. Szybki i dogodny dojazd do lotniska – choć będący raczej dodatkowym „smaczkiem” aniżeli czynnikiem przeważającym na decyzję o zakupie mieszkania w tej inwestycji – profitował będzie po męczących godzinach spędzonych w podróży.

Warto mieć również na uwadze fakt, że choć transport lotniczy wykorzystywany jest obecnie jako okazjonalny środek transportu (np. wycieczki zagraniczne) głównie z powodu stosunkowo wysokich cen biletów w porównaniu do alternatywnych metod komunikacji (zwłaszcza krajowych) to trend ten w najbliższych latach prawdopodobnie będzie ulegał zmianie. Firmy lotnicze nieustannie dążą do obniżania kosztów lotów i przypuszczać można, że w przyszłości podróż samolotem wybierana będzie jako główny środek transportu pomiędzy miastami, a wtedy kwestia dobrego połączenia z lotniskiem zdecydowanie zyska na wartości.

Osiedle Bella Dolina Rzeszów
źródło: fot.5: własne

Bella Dolina wydaje się być osiedlem idealnym dla rodzin – brak uczelni wyższych w okolicy daje niemal gwarancję niewielkiej ilości studentów, których posiadanie za sąsiadów często bywa kłopotliwe.
Z drugiej strony wydawać by się mogło, że brak uczelnianych adeptów przekreśla pomysł na zakup mieszkania w celach inwestycyjnych (na wynajem). Należy mieć jednak na uwadze wspominaną bliską odległość do Jasionki i mieszczącej się w niej wiele sporej wielkości firm. W dużej mierze pracownikami owych firm są młodzi ludzie i osoby, które jeszcze nie posiadają własnego „M”. Niewielki dystans do strefy może się okazać dobrą zachętą do wynajmu mieszkania właśnie na tym osiedlu.

Warto również dodać – choć znów w kategorii „smaczku” – niewielką odległość od nowego mostu
im. Tadeusza Mazowieckiego. Reprezentatywny i pięknie oświetlony staje się – zwłaszcza po zmroku – jedną z wizytówek miasta Rzeszowa. Widok przyszłych mieszkańców z okien skierowanych na nowy most będzie zapewne do pozazdroszczenia.

Osiedle Bella Dolina cena

Deweloper na swojej stronie internetowej nie podaje cen oferowanych przez niego mieszkań. Z informacji pozyskanych przeze mnie wynika, że w budynku P1 koszt 55,04 mmieszkania wynosi ok. 264 000 zł, co w przeliczeniu na 1 m2  daje ok. 4800 zł /m2. Wartość ta może być różna w zależności od powierzchni mieszkania, piętra oraz wybranego standardu. Dodatkowo zakupić można komórkę lokatorską oraz miejsce w garażu podziemnym. Aktualność podanych cen oraz dostępność mieszkań należy weryfikować bezpośrednio u dewelopera.

Bella Dolina Rzeszów opinie – co za, a co przeciw

Osiedle Bella Dolina RzeszówWedług mojej opinii Osiedle Bella Dolina to obecnie jedna z najciekawszych propozycji dla osób poszukujących własnego „M”, którzy pod względem cenowym chcą „zmieścić się” w granicach średniej Rzeszowskiej. Dobra renoma dewelopera, terminowość i solidność prowadzonych przez niego inwestycji zdecydowanie przeważają za argumentem o wyborze mieszkania właśnie z jego oferty. Bazując na wizualizacjach udostępnionych przez firmę DevelopRes można powiedzieć, że pod względem architektonicznym budynki będą wykonane na dobrym poziomie.

Na plus przemawia również fakt, że Bella Dolina Rzeszów w swoim arsenale posiadać będzie około 20 budynków. Oznacza to, że w przyszłości kompleks może stać się osiedlem samowystarczalnym zapewniającym dostępność pełnego zaplecza infrastrukturalnego na terenie osiedla. Warunkiem jest oczywiście uwzględnienie miejsca na takowe usługi przez dewelopera w następnych etapach. Generalnie cena, deweloper i wygląd architektoniczny są na plus.

Mankamentem według mnie – zwłaszcza na obecną chwilę – pozostaje (podobnie jak przy Osiedlu Słoneczny Stok) … lokalizacja. Choć w tym przypadku z nieco innej perspektywy.

Jak wspominałem w opisie powyżej ul. Lubelska należy do prężnie rozwijających się Rzeszowskich dzielnic. Rzekłbym wręcz, że znajduje się w samym środku fazy swojego rozwoju. Wiele do niedawna pustych terenów w tej okolicy zaczyna być stopniowo zabudowywanych co widać gołym okiem. Jest to jednak ciągle etap „zabudowywania”. Oznacza to, że pierwsi mieszkańcy tego osiedla – zwłaszcza w ciągu najbliższych kilku lat – będą mogli mieć poczucie zamieszkiwania skrajnych obrzeży miasta. I jeśli ktoś rzeczywiście poszukuje lokalizacji wśród niemal pustych przestrzeni miejskich to z pewnością będzie zadowolony. Osoby chcące jednak mieszkać w lokalizacji dającej poczucie bycia w mieście – czyli w prężnej zabudowie zarówno mieszkalnej jak i usługowej – mogą być nie do końca zadowolone.

Niewątpliwie północne tereny Rzeszowa to główny kierunek poszerzania centralnej części miasta i z pewnością w ekspansji tej dzielnica Staromieście nie zostanie pominięta. Jest to jednak proces długotrwały i trudno wierzyć, że stanie się to w ciągu najbliższych kilku lat. Pomimo dobrego dojazdu do centrum miasta Bella Dolina to póki co peryferia miasta.

Bella Dolina Rzeszów otwarcie – oddanie inwestycji planowane jest na przełom 2018/2019. Chcesz więcej opinii? Sprawdź Bella Dolina Forum.

Podsumowując uważam, że Osiedle Bella Dolina jest dobrym pretendentem do zamieszkania dla osób poszukujących mieszkania w dobrej cenie, cichej i spokojnej lokalizacji oraz wybudowanej przez sprawdzonego dewelopera.

Źródło fotografii głównej: www.developres.pl

Bella Dolina Rzeszów – Nowe mieszkania Rzeszów Lubelska
5 (100%) 3 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *