Przeglądając zdjęcia Rzeszowa w popularnej wyszukiwarce Google Street View natrafić można na wiele ciekawych i zaskakujących ujęć. Łąki, ślepe uliczki czy puste przestrzenie porośnięte polną roślinnością to widoki na które natrafić możemy w aktualnie już zabudowanych obszarach Rzeszowa. Rzućmy okiem jak rozbudowa Rzeszowa zmieniała się na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Google Street View to popularna aplikacja za pomocą której z dowolnego miejsca na ziemi możemy przechadzać się i zwiedzać wybrane zaułki z niemal całego świata. W prężnie rozwijającym się świecie wirtualnych technologii iluzoryczne wycieczki zyskują na popularności. Jest to świetna alternatywa dla osób pragnących choć w ograniczony sposób przenieść się w miejsce, do którego z różnych przyczyn osobiście udać się nie mogą jak również wspaniała możliwość ponownego powrotu do miejsc, z którymi łączy nas emocjonalna więź. Jednymi słowy – cały świat w obudowie urządzenia multimedialnego.
Jak się jednak okazuje aplikacja Google nie zawsze wyświetla aktualne zdjęcia. „Przechadzając” się żółtym „ludzikiem” po wirtualnych ulicach Rzeszowa dostrzegłem braki wielu istotnych elementów znacząco wpływających na rzeczywisty obraz stolicy innowacji. I co ciekawe owe istotne elementy to nie tylko pojedyncze budynki czy architektoniczne zmiany gdyż czasami są to wręcz sporej wielkości kompleksy mieszkalne czy całe osiedla. Przyznasz, że widmo braku połowy osiedla może wprowadzić w zakłopotanie. A podejrzewam, że jeszcze większy efekt może wywrzeć sytuacja zupełnie odwrotna kiedy ktoś zdecyduje się osobiście odwiedzić upatrzoną wcześniej lokalizację na mapach google. Zarys wysokiej zabudowy w miejscu, który jeszcze kilka godzin wcześniej był pusty może wprowadzić w konsternację.
Jest to oczywiście efekt pozorny spowodowany brakiem aktualizacji zdjęć. Mimo wszystko warto w wolnej chwili wybrać się „ludzikiem” na przechadzkę i zobaczyć jak rozbudowa Rzeszowa zmieniła wygląd poszczególnych dzielnic. Przyznaję, że sam niejednokrotnie mocno się zaskoczyłem. Poniżej kilka moich ulubionych porównań.
Rozbudowa Rzeszowa – Osiedle Słoneczny Stok
Bez wątpienia obszarem, w którym rozbudowa Rzeszowa wywarła na mnie największe wrażenie są tereny leżąe po zachodniej stronie ulicy Odrzekońskiej. Obręb ten można powiedzieć zdominowany został przez dwóch inwestorów (największą rzeszowską Spółdzielnie Mieszkaniową „Projektant” i jednego z lokalnych deweloperów „ADMA Development”), a obecny efekt zabudowy w porównaniu z rokiem 2013 jest po prostu niesamowity.
źródło fot.: Google Street View
A tak ta część osiedla prezentuje się z lotu ptaka:
źródło fot.: Google Street View
Uwaga ! Dowiedz się więcej o Osiedlu Słoneczny Stok
Rozbudowa Rzeszowa i powstanie Osiedla Nasz Gaj
Centrum miasta w ostatnich latach również zmieniło nam się diametralnie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat na ogródkach działkowych zlokalizowanych przy ul. Powstańców Warszawy wyrosło… jedno z najładniejszych i najszybciej sprzedających się osiedli mieszkaniowych w Rzeszowie ! W 2013 roku jeszcze chyba nikt nie podejrzewał, że w tym miejscu rozkwitną reprezentatywne bloki z wielkopowierzchniowym sklepem.
źródło fot.: Google Street View
A tak wygląda to w rzucie:
źródło fot.: Google Street View
Sprawdź bliźniaczą inwestycję tego dewelopera: Dzielnica Parkowa – nowoczesne osiedle dla wymagających
Osiedle Zielone Tarasy
2013 rok to budowa pierwszego etapu inwestycji zlokalizowanej w dzielnicy Słocina przy ul. Św. Rocha. Osiedle Zielony Tarasy to wiodąca na rzeszowskim rynku inwestycja dewelopera Wikana. Zlokalizowana w zacisznym (choć słabo skomunikowanym) obszarze Rzeszowa gwarantuje swoim mieszkańcom ciszę i spokój. Budynki wyróżniają się wysoką estetyką i bez wątpienia należą do jednej z lepszych mieszkaniówek w Rzeszowie. Obecnie osiedle jest prężnie rozbudowywane i niebawem liczyć będzie ponad 10 budynków mieszkalnych. Ciekawa alternatywa dla osób poszukujących swojego M lekko na uboczu miasta.
źródło fot.: Google Street View
I całościowy podgląd osiedla:
źródło fot.: Google Street View
Zobacz najnowszą inwestycję Wikany: Nowoczesny kompleks mieszkalny w sąsiedztwie Hali na Podpromiu
Rozbudowa Rzeszowa i jej kreatywne odzwierciedlenie – ZIG ZAK House
Jeszcze 5 lat temu u skrzyżowania ulic Kwiatkowskiego i Grabskiego znajdowała się porośnięta i niezabudowana działka, na której w ciągu następnych 3 lat rozpoczęła się budowa jednej z najciekawszych pod względem architektonicznym inwestycji deweloperskich w Rzeszowie – ZIG ZAK House. Trzeba przyznać, że ten niebanalny i zdecydowanie pomysłowy budynek dumnie nadaje nowoczesnego charakteru południowej części Rzeszowa.
źródło fot.: Google Street View
Przeczytaj także: Statystyki i i perspektywy rynku nieruchomości w Rzeszowie
Jak widać wirtualna wycieczka po ulicach Rzeszowa może być bardzo ciekawa. Warto przypomnieć sobie jak rozbudowa Rzeszowa zmieniła wygląd stolicy innowacji. Być może niektórzy zatęsknią za „starą” wersją naszego miasta i z sentymentem wspominać będą puste przestrzenie miejskie. Znajdzie się zapewne również duże grono entuzjastów rozbudowy największego podkarpackiego miasta – do których i ja należę – którzy z dumą podziwiać będą postęp rozwojowy stolicy Podkarpacia. Dla wielu takie porównanie może być odpowiedzią dlaczego Rzeszów uważany jest za jedne z najszybciej rozwijających się miast naszego kraju.
A Ty jak oceniasz efekt rozbudowy Rzeszowa na przestrzeni ostatnich kilku lat? Podziel się opinią w komentarzu, a jeśli wpis Ci się podobał to udostępnij go na swoim facebooku! Dzięki temu przyczynisz się do rozwoju tego bloga i dodasz motywacji do dalszego tworzenia – mam nadzieję – ciekawych treści !
Strażacka ze Street View (2012 r.) to jednokierunkowa droga bez chodników 🙂
A teraz jednaj z najgęściej zabudowanych ulic 🙂
Google nie nadąża? A skąd masz zdjęcia z „lotu ptaka”? 😀
Z Google xD
Tytuł powinien brzmieć Google Street View nie nadąża..
Hej Alan
Tytuł wpisu jest nie przypadkowy – chodzi o to, żeby był krótki i budził ciekawość 🙂
Natomiast już w pierwszym zdaniu wpisu napisałem, że chodzi o Google Street View i w dalszej części wyjaśniłem, że jest to wynik braku aktualizacji zdjęć przez Google.
Rzuty z lotu ptaka są oczywiście z Google 3D i nie jest to żadną tajemnicą !
Pozdrawiam i dzięki za komentarz 🙂