Google nie nadąża za rozwojem Rzeszowa !

Przeglądając zdjęcia Rzeszowa w popularnej wyszukiwarce Google Street View natrafić można na wiele ciekawych i zaskakujących ujęć. Łąki, ślepe uliczki czy puste przestrzenie porośnięte polną roślinnością to widoki na które natrafić możemy w aktualnie już zabudowanych obszarach Rzeszowa. Rzućmy okiem jak rozbudowa Rzeszowa zmieniała się na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Google Street View to popularna aplikacja za pomocą której z dowolnego miejsca na ziemi możemy przechadzać się i zwiedzać wybrane zaułki z niemal całego świata. W prężnie rozwijającym się świecie wirtualnych technologii iluzoryczne wycieczki zyskują na popularności. Jest to świetna alternatywa dla osób pragnących choć w ograniczony sposób przenieść się w miejsce, do którego z różnych przyczyn osobiście udać się nie mogą jak również wspaniała możliwość ponownego powrotu do miejsc, z którymi łączy nas emocjonalna więź. Jednymi słowy – cały świat w obudowie urządzenia multimedialnego.

Jak się jednak okazuje aplikacja Google nie zawsze wyświetla aktualne zdjęcia. „Przechadzając” się żółtym „ludzikiem” po wirtualnych ulicach Rzeszowa dostrzegłem braki wielu istotnych elementów znacząco wpływających na rzeczywisty obraz stolicy innowacji. I co ciekawe owe istotne elementy to nie tylko pojedyncze budynki czy architektoniczne zmiany gdyż czasami są to wręcz sporej wielkości kompleksy mieszkalne czy całe osiedla. Przyznasz, że widmo braku połowy osiedla może wprowadzić w zakłopotanie. A podejrzewam, że jeszcze większy efekt może wywrzeć sytuacja zupełnie odwrotna kiedy ktoś zdecyduje się osobiście odwiedzić upatrzoną wcześniej lokalizację na mapach google. Zarys wysokiej zabudowy w miejscu, który jeszcze kilka godzin wcześniej był pusty może wprowadzić w konsternację.

Jest to oczywiście efekt pozorny spowodowany brakiem aktualizacji zdjęć. Mimo wszystko warto w wolnej chwili wybrać się „ludzikiem” na przechadzkę i zobaczyć jak rozbudowa Rzeszowa zmieniła wygląd poszczególnych dzielnic. Przyznaję, że sam niejednokrotnie mocno się zaskoczyłem. Poniżej kilka moich ulubionych porównań.

Jesteś zainteresowany rozwojem Rzeszowa?
Obserwuj nas i bądź na bieżąco jak zmienia się Rzeszów !
Sprawdź jak możesz nas obserwować >>> TUTAJ <<<  

Rozbudowa Rzeszowa – Osiedle Słoneczny Stok

Bez wątpienia obszarem, w którym rozbudowa Rzeszowa wywarła na mnie największe wrażenie są tereny leżąe po zachodniej stronie ulicy Odrzekońskiej. Obręb ten można powiedzieć zdominowany został przez dwóch inwestorów (największą rzeszowską Spółdzielnie Mieszkaniową „Projektant” i jednego z lokalnych deweloperów „ADMA Development”), a obecny efekt zabudowy w porównaniu z rokiem 2013 jest po prostu niesamowity.

Rozbudowa Rzeszowa - Osiedle Słoneczny Stok Rzeszów
źródło fot.: Google Street View

A tak ta część osiedla prezentuje się z lotu ptaka:

Rozbudowa Rzeszowa - Osiedle Słoneczny Stok Rzeszów
źródło fot.: Google Street View

Uwaga ! Dowiedz się więcej o Osiedlu Słoneczny Stok 

Rozbudowa Rzeszowa i powstanie Osiedla Nasz Gaj

Centrum miasta w ostatnich latach również zmieniło nam się diametralnie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat na ogródkach działkowych zlokalizowanych przy ul. Powstańców Warszawy wyrosło… jedno z najładniejszych i najszybciej sprzedających się osiedli mieszkaniowych w Rzeszowie ! W 2013 roku jeszcze chyba nikt nie podejrzewał, że w tym miejscu rozkwitną reprezentatywne bloki z wielkopowierzchniowym sklepem.

Rozbudowa Rzeszowa - Nasz Gaj i Agata Meble Rzeszów
źródło fot.: Google Street View

A tak wygląda to w rzucie:

Rozbudowa Rzeszowa - Nasz Gaj i Agata Meble Rzeszów
źródło fot.: Google Street View

Sprawdź bliźniaczą inwestycję tego deweloperaDzielnica Parkowa – nowoczesne osiedle dla wymagających

Osiedle Zielone Tarasy

2013 rok to budowa pierwszego etapu inwestycji zlokalizowanej w dzielnicy Słocina przy ul. Św. Rocha. Osiedle Zielony Tarasy to wiodąca na rzeszowskim rynku inwestycja dewelopera Wikana. Zlokalizowana w zacisznym (choć słabo skomunikowanym) obszarze Rzeszowa gwarantuje swoim mieszkańcom ciszę i spokój. Budynki wyróżniają się wysoką estetyką i bez wątpienia należą do jednej z lepszych mieszkaniówek w Rzeszowie. Obecnie osiedle jest prężnie rozbudowywane i niebawem liczyć będzie ponad 10 budynków mieszkalnych. Ciekawa alternatywa dla osób poszukujących swojego M lekko na uboczu miasta.

Rozbudowa Rzeszowa - Zielone Tarasy Rzeszów
źródło fot.: Google Street View

I całościowy podgląd osiedla:

Rozbudowa Rzeszowa - Zielone Tarasy Rzeszów
źródło fot.: Google Street View

Zobacz najnowszą inwestycję WikanyNowoczesny kompleks mieszkalny w sąsiedztwie Hali na Podpromiu

Rozbudowa Rzeszowa i jej kreatywne odzwierciedlenie – ZIG ZAK House

Jeszcze 5 lat temu u skrzyżowania ulic Kwiatkowskiego i Grabskiego znajdowała się porośnięta i niezabudowana działka, na której w ciągu następnych 3 lat rozpoczęła się budowa jednej z najciekawszych pod względem architektonicznym inwestycji deweloperskich w Rzeszowie – ZIG ZAK House. Trzeba przyznać, że ten niebanalny i zdecydowanie pomysłowy budynek dumnie nadaje nowoczesnego charakteru południowej części Rzeszowa.

Rozbudowa Rzeszowa - ZigZak Rzeszów
źródło fot.: Google Street View

Przeczytaj także: Statystyki i i perspektywy rynku nieruchomości w Rzeszowie

Jak widać wirtualna wycieczka po ulicach Rzeszowa może być bardzo ciekawa. Warto przypomnieć sobie jak rozbudowa Rzeszowa zmieniła wygląd stolicy innowacji.  Być może niektórzy zatęsknią za „starą” wersją naszego miasta i z sentymentem wspominać będą puste przestrzenie miejskie. Znajdzie się zapewne również duże grono entuzjastów rozbudowy największego podkarpackiego miasta  – do których i ja należę – którzy z dumą podziwiać będą postęp rozwojowy stolicy Podkarpacia. Dla wielu takie porównanie może być odpowiedzią dlaczego Rzeszów uważany jest za jedne z najszybciej rozwijających się miast naszego kraju.

A Ty jak oceniasz efekt rozbudowy Rzeszowa na przestrzeni ostatnich kilku lat? Podziel się opinią w komentarzu, a jeśli wpis Ci się podobał to udostępnij go na swoim facebooku! Dzięki temu przyczynisz się do rozwoju tego bloga i dodasz motywacji do dalszego tworzenia – mam nadzieję – ciekawych treści !

5/5 - (2 votes)
Please follow and like us:

4 thoughts on “Google nie nadąża za rozwojem Rzeszowa !”

 1. Google nie nadąża? A skąd masz zdjęcia z „lotu ptaka”? 😀
  Z Google xD
  Tytuł powinien brzmieć Google Street View nie nadąża..

  1. Hej Alan
   Tytuł wpisu jest nie przypadkowy – chodzi o to, żeby był krótki i budził ciekawość 🙂

   Natomiast już w pierwszym zdaniu wpisu napisałem, że chodzi o Google Street View i w dalszej części wyjaśniłem, że jest to wynik braku aktualizacji zdjęć przez Google.
   Rzuty z lotu ptaka są oczywiście z Google 3D i nie jest to żadną tajemnicą !

   Pozdrawiam i dzięki za komentarz 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!