Kilka propozycji mieszkań na koniec 2019 roku

W tym wpisie przedstawia kilka propozycji mieszkań z podziałem na różne kategorie przeznaczenia.

Jeśli przymierzasz się do zakupu mieszkania (bez względu czy na własne cele czy pod kątem inwestycyjnym) i chciałbyś wyrobić się przed (wysoce prawdopodobnymi) podwyżkami cen od nowego roku to mam dla Ciebie kilka propozycji. Przygotowałem krótkie zestawienie z podziałem na kategorie, do których dopasowałem przykładowe oferty mieszkań z rynku pierwotnego. Być może ułatwi Ci to w jakimś stopniu rozeznanie w rynku i wspomoże przy wyborze odpowiedniego mieszkania.
Zaznaczam, że są to wyłącznie pojedyncze i zupełnie subiektywne przykłady, które bez problemów można by zamienić na co najmniej kilka innych propozycji.

Jeśli spodobała Ci się któraś z opisywanych propozycji i chciałbyś otrzymać więcej szczegółów na jej temat wypełnij poniższy formularz, a otrzymasz ode mnie wszystkie niezbędne informacje. Możesz oczywiście zapytać o kilka, a nawet wszystkie opisywane inwestycje.

1. Mieszkanie na własne cele mieszkaniowe

Zacznijmy od najpopularniejszej kategorii, czyli tzw. mieszkania dla siebie. Z reguły chcielibyśmy, by nasze mieszkanie było w dobrej lokalizacji – najlepiej zacisznej z dobrym i szybkim dojazdem co centrum Rzeszowa. Chyba, że wybieramy centrum miasta – wtedy fajnie byłoby mieszkać wysoko. Super, gdyby w bliskiej odległości znajdowały się sklepy i przedszkola/ szkoły oraz inne elementy niezbędnej do życia infrastruktury. Dobrze by budynek posiadał garaż podziemny lub możliwość schowania auta „pod dachem”. I parkingi – tu akurat prosta sprawa – im więcej, tym lepiej. No i cena – wiadomo – im taniej tym lepiej…

Szczerze mówiąc sprostać tym wszystkim oczekiwaniom nie jest łatwo. Codziennie otrzymuję od was różnego rodzaju wytyczne mieszkań, których szukacie. Jedni szukają „perełek”, inni kierują się niską ceną a jeszcze inni np. szybkim terminem oddania. Dla każdego z was indywidualnie przeszukuję rynek i staram się znaleźć to, co najlepsze. Choć niestety z miesiąca na miesiąc jest co raz trudniej…

Bo dobra lokalizacja, to wysoka cena. Czyli przeważnie oscylująca w granicach 6000 – 8000 zł/m2. Garaż podziemny to teraz standard, za który trzeba jednak zapłacić. Srogo zapłacić, bo przeważnie kosztuje od 20 000 do 30 000 zł. Plus komórka lokatorska (często obligatoryjna), która najmniejsza średnio kosztuje ok 4-5 tyś zł. I własnie te 2 dodatkowe składowe często znacznie podrażają końcowy koszt m2 , których wzrost najbardziej odczuwalny jest zwłaszcza w przypadku małych mieszkań.

Rynek niestety jest jaki jest i próżno z tym walczyć – moim zadaniem jest wyszukiwać dla was takich inwestycji, które uchowały się jeszcze w rozsądnych cenach i wam je oferować.

Przykład mieszkania na własne cele mieszkaniowe? Kierując się w stronę dzielnicy Przybyszówka, w popularnej wielorodzinnej części Rzeszowa – Słoneczny Stok, potocznie zwany Osiedlem Projektant – możemy znaleźć w jednej z tamtejszych inwestycji np. ok. 40,5 metrowe, dwupokojowe mieszkanie zlokalizowane na 5 piętrze.

Cena takiego mieszkania – 233 450 zł. Czyli 5750 zł/m2. Do tego doliczyć należy obowiązkowy koszt miejsca w garażu podziemnym (najtaniej 22 000 zł) oraz komórkę lokatorską (najmniejsza za łączną kwotę 4 000 zł). Całość – 259 450 zł, czyli ok. 6390 zł/m2. I to wcale nie jest tak drogo jak na obecne realia rynku (sprawdź ile w ubiegłym miesiącu kosztował m2 mieszkania na rzeszowskim rynku w opublikowanym przeze mnie wpisie rekordowe ceny mieszkań w Rzeszowie).

Jeśli chciałbyś otrzymać szczegóły tej inwestycji to wypełnij formularz na początku wpisu podając numer kategorii: 1.

2. Najlepsze mieszkanie w stosunku cena do metrażu

Jak już zdążyłeś zauważyć ogłoszeniowy, czyli wyjściowy koszt metra kwadratowego mieszkania rzadko kiedy jest tym ostatecznym. Dochodzą do niego często jeszcze dodatkowe koszty (np. garaż/komórka lokatorska, a niekiedy opłaty przyłączeniowe, zagospodarowania terenu itp.). W rezultacie łącznie te wszystkie „extra” dodatkowe koszty w przypadku małych mieszkań mogą podbić ich końcową cenę nawet o kilkaset złotych na metrze… Sporo.

Mam jednak dla Ciebie dobrą nowinę! W Rzeszowie jest inwestycja, w której nie ma konieczności zakupu miejsca w garażu podziemnym czy komórki lokatorskiej. Dzięki temu osoby z ograniczonym budżetem nie muszą redukować metrażu mieszkania by zmieścić się w założonym przedziale cenowym. 

Dla przykładu 39,5 metrowe mieszkanie dostępne jest w omawianej inwestycji w kwocie 227 815 zł (5750 zł/m2). I tyle – bez dodatkowych kosztów (oczywiście pomijając koszt umowy deweloperskiej/notarialnej). Jest oczywiście możliwość zakupu miejsca w garażu podziemnym i komórki lokatorskiej, ale nie jest to konieczne. Masz w tym pełną dowolność! 

Jest to z pewnością unikatowa i jedna z niewielu tego typu inwestycji na rynku.

Jeśli chciałbyś otrzymać szczegóły tej inwestycji to wypełnij formularz na początku wpisu podając numer kategorii: 2.

Bezpłatnie znajdę dla Ciebie mieszkanie!

Cześć, nazywam się Marcin. Jestem założycielem portalu nieruchomosciwrzeszowie.pl i autorem tego wpisu. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.

Jeśli szukasz dla siebie mieszkania w dobrej cenie to podaj w formularzu parametry mieszkania, którego szukasz. Bezpłatnie otrzymasz ode mnie najlepsze oferty z całego rynku deweloperskiego i poznasz okazyjne inwestycje, dzięki którym być może zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Więcej o mnie i jak mogę pomóć >>>

3. Mieszkanie inwestycyjne – pod wynajem.

Mieszkania inwestycyjne rządzą się określonymi cechami. Przede wszystkim muszą znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji, czyli takiej, w której znajduje się duża grupa docelowych najemców. Rzeszów znany jest z bardzo dużej ilości studentów wobec czego dobrze prosperuje rynek wynajmu mieszkań dla tego segmentu „klientów”. W tym przypadku sytuacja jest dosyć prosta – im bliżej uczelni, tym lepiej.

W kategorii mieszkań inwestycyjnych postanowiłem umieścić inwestycje zlokalizowaną w północnej części Rzeszowa – w dzielnicy Baranówka. Apartamenty Baranówka jest w mojej opinii dobrą propozycją inwestycyjną, gdyż osiedle znajduje się:

  • 1,3 km od Strefy Ekonomicznej Dworzysko – grupa docelowa: osoby pracujące,
  • 1,35 km od uczelni Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania – grupa docelowa: studenci,
  • 6 km od Strefy Ekonomicznej Jasionka – grupa docelowa: osoby pracujące,
  • 0 – 500 m pełna infrastruktura – grupa docelowa: rodziny.

Jak widać w tym przypadku mamy nawet nie jedną, a kilka grup docelowych. Strefa Dworzysko rozwija się w szybkim tempie. Można więc założyć, że z roku na rok liczba zatrudnionych w tej części Rzeszowa osób będzie wzrastać, a więc będzie zapotrzebowanie na wynajem mieszkań.

Bliskość do uczelni WSIiZ oraz bogata infrastruktura w bliskiej okolicy (w otoczeniu przeważa zabudowa wielorodzinna) czyni to osiedle atrakcyjne zarówno dla studentów jak i również rodzin. Zwłaszcza, że w Dzielnicy Baranówka przeważająca część mieszkań pod wynajem jest w starym budownictwie i o niskim standardzie wykończenia więc nowe mieszkania nowocześnie wykończone nie powinny narzekać na brak chętnych najemców.

Sprawdź Osiedle Apartamenty Baranówka i przykładowe rozkłady mieszkań. Jeśli będziesz zainteresowany ofertą tej inwestycji skontaktuj się ze mną – podeslę wszystkie niezbędne informacje.

Jeśli chciałbyś otrzymać szczegóły tej inwestycji to wypełnij formularz na początku wpisu podając numer kategorii: 3.

4. Tanie mieszkanie w szeregówce z ogródkiem

Mieszkania w zabudowie szeregowej z prywatnym ogródkiem cechują się duża popularnością i szybką wyprzedażą. W tego typu inwestycjach zazwyczaj najpierw wyprzedawane są partery w segmentach skrajnych (posiadają większe działki) a następnie środkowych. 

Ceny tego typu mieszkań są bardzo zróżnicowane, jednak zazwyczaj taki sam metraż w szeregówce jest w podobnej lub niższej cenie od tożsamego metrażu w budownictwie wielorodzinnym.

Przykładem taniego mieszkania na parterze z ogródkiem jest zabudowa zlokalizowana na północ od Rzeszowa. Dostępne są w niej 3 pokojowe mieszkania o powierzchni ok. 53,5 m2, których miesiąć po rozpoczęciu sprzedaży pozostało mniej niż połowa (z 30) zaprojektowanych.

Mieszkania te dostępne są w cenie:

  • segment skrajny – 53,5 m2 – 3 pokoje – pow. działki 107 m2 – 278 000 zł
  • segment środkowy – 53,5 m2 – 3 pokojowe – pow. działki 53 m2 – 266 700 zł.

Rzut mieszkania:

Jeśli poszukujesz taniego mieszkania na parterze z ogródkiem i zainteresowała Cię ta oferta to polecam nie zwlekać – skontaktuj się ze mną by poznać szczegóły tej inwestycji, gdyż mieszkania te  sprzedają się „jak ciepłe bułeczki”. Jest to po prostu konkurencyjna cenowo oferta w popularnej lokalizacji budowana przez solidnego dewelopera.

Jeśli chciałbyś otrzymać szczegóły tej inwestycji to wypełnij formularz na początku wpisu podając numer kategorii: 4.

5. Wschodząca gwiazda 

Na koniec pozostawiłem sobie mały bonus – kategorię, którą nazwałem nieco tajemniczo „wschodząca gwiazda”. Chciałem w niej zamieścić inwestycję, która budowana jest przez znanego dewelopera, w świetnej lokalizacji i jeszcze lepszej (czyt. droższej) cenie… Charakteryzującą się dobrą architekturą i niosącą echo swej budowy. Do tej kategorii przypisałem budowaną przy Podpromiu inwestycję Capital Tower Residence.

Jest to dwuczęściowy budynek przede wszystkim zlokalizowany w świetnym miejscu. Według mnie charakteryzował się będzie ciekawą architekturą (na podstawie wizualizacji), nadającą prestiż tej zabudowie. Inwestorem jest znana spółka MGROUP DEVELOPMENT budująca obecnie Capital Towers. – najwyższy, 80 metrowy budynek w Rzeszowie.

Uważam, że Capital Towers Residence cieszył  się będzie dużą popularnością, która zresztą pojawiła się tuż po ogłoszeniu informacji o rozpoczęciu budowy. Jest to projekt przez wielu wyczekiwany choćby z racji swej atrakcyjnej lokalizacji – niemal idealnej pod wynajem krótkoterminowy (blisko rynku, sąsiedztwo Hali Podpromie), jak również dla klientów premium. Osobiście jestem bardzo ciekaw finalnego wyglądu tego budynku.

 

Powyżej „szczątkowo” przedstawiłem kilka propozycji mieszkań i inwestycji z podziałem na poszczególne kategorie.  Jeśli poszukujesz mieszkania dla siebie lub w celach inwestycyjnych i chciałbyś otrzymać ode mnie kilka najlepszych propozycji z całego rynku deweloperskiego z rejonu Rzeszowa i okolic to śmiało napisz do mnie, podając parametry mieszkania którego szukasz. Bezpłatnie otrzymasz ode mnie oferty dopasowane do Twoich wymagań.

Rate this post
Rate this post
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!