Projektant Rzeszów mieszkania sprzedaż – Zobacz nowe mieszkania Projektant Południe Rzeszów

Projektant Rzeszów mieszkania na sprzedaż to oferta najpopularniejszej spółdzielni mieszkaniowej w Rzeszowie. W obecnym momencie spółdzielnia buduje Osiedle Słoneczny Stok Rzeszów Projektant przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie realizując kolejny etap zabudowy pt. Projektant południe Rzeszów.

Osoby chętne na zakup mieszkania w Rzeszowie mają możliwość wyboru lokum z bogatej oferty deweloperów. Każdy klient szuka nieruchomości najlepiej dopasowanej do jego wymagań a kryteria wyboru jakimi się kierują w praktyce są bardzo różne. W dzisiejszym wpisie przedstawiam Osiedle Słoneczny Stok Rzeszów jako przykład inwestycji dostosowanej na „każdą kieszeń”.

Jak wspominałem we wpisie dotyczącym rynku pierwotnego w Rzeszowie dobra koniunktura na rynku nieruchomości i prężny rozwój gospodarczy miasta Rzeszowa przyciąga do stolicy innowacji kolejne spółki deweloperskie chcące realizować inwestycje w naszym regionie. Utrzymujący się na wysokim poziomie w ostatnich latach popyt na nowe mieszkania skutkuje budową nowych osiedli w różnych częściach naszego miasta. Deweloperzy chcąc pozyskać klientów konkurują między sobą nie tylko ceną, ale również architekturą, zagospodarowaniem osiedli czy sposobem rozmieszczenia mieszkań. Biorąc pod uwagę niskie bezrobocie (i hucznie ogłaszany wzrost płac), emigrację zarobkową czy dostępność korzystnych kredytów mieszkaniowych (o niskim oprocentowaniu) to można powiedzieć, że niska cena nie zawsze jest gwarancją skutecznej sprzedaży.

Z tego właśnie względu w Rzeszowie pojawia się co raz więcej inwestycji, których koszt zakupu zdecydowanie wykracza poza średnią cenę rynkową (która mieści się w granicach 4,5 – 5 tys. zł/m2). W sprzedaży znajdziemy co raz więcej mieszkań, których koszt zakupu zdecydowanie przekracza kwotę 5 tys., a nawet 6 tys zł/m2. Cena takiego mieszkania zawiera w sobie jednak wiele udogodnień. W zamian nabywca otrzymuje m.in. dogodną lokalizację, wyższy standard wykończenia czy duży potencjał inwestycyjny (np. rentowny wynajm).

Ten artykuł należy do cyklu wpisów, w których przedstawiam inwestycje deweloperskie z ofertą mieszkań przewidzianą dla różnych klientów. Cykl składa się z wpisów:

Różnorodność ofert na Rzeszowskim rynku nieruchomości pozwala dobrać potencjalnym kupcom mieszkanie dopasowane do ich wymagań. Duża ilość istniejących i projektowanych inwestycji zdaje się być gwarancją zadowolenia każdego typu klienta – zarówno tego kierującego się głownie ceną jak również tego stawiającego przede wszystkim na wysoki standard nieruchomości czy dodatkowe udogodnienia np. w postaci prywatnego basenu. Można by rzec – każdy znajdzie coś dla siebie.

Pomimo, że wiele jest czynników wpływających na wybór odpowiedniego mieszkania to zazwyczaj jednym z decydujących – a często nadal najważniejszym – jest cena mieszkania. Powiedzmy sobie szczerze – nie wielu jest klientów, którzy w ogóle nie muszą zwracać uwagi na cenę. Kupno swojego „M” to drogie przedsięwzięcie finansowe, którego koszt i ciężar spłaty nierzadko odczuwany jest przez kolejne kilkadziesiąt lat.

W związku z tym propozycje inwestycji mieszkaniowych rozpoczniemy od tych z najniższego pułapu cenowego czyli przeznaczonych dla klientów budżetowych, dla których najważniejszym czynnikiem wyboru jest dobra cena. Koszt zakupu takich lokali w przeliczeniu na mpowierzchni stanowi dolne granice cenowych widełek Rzeszowskich. Przykładem takiej inwestycji jest osiedle Słoneczny Stok.

Mieszkania Rzeszów Projektant – Osiedle Słoneczny Stok

Projektant Rzeszów fot. własna

Osiedle Słoneczny Stok to jedno z największych – jak nie największe – osiedle mieszkaniowe w Rzeszowie. Inwestorem osiedla mieszczącego się w zachodniej części naszego miasta jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „PROJEKTANT”, która działa w Rzeszowie od 1988 roku.

Osiedle Słoneczny Stok Rzeszów potocznie określany również jako Osiedle Projektant Rzeszów to zorganizowany i rozsądnie zagospodarowany kompleks mieszkalny, który pomimo dużej ilości bloków i wysokiej intensywności zabudowy zawiera dostęp do przygotowanych i zadbanych terenów zielonych, dużych placów zabaw i niezbędnej infrastruktury. Na pierwszy rzut oka osiedle mieszczące się w obrębie ulic bł. Karoliny, Odrzykońskiej i Iwonickiej w opinii wielu osób może sprawiać wrażenie przytłaczającego blokowiska. Jednak wnikliwsze rozeznanie okolicy i dostrzeżenie szeregu udogodnień dostępnych w rejonie osiedla sprawia, że – wbrew pierwszemu wrażeniu – zamieszkanie na Osiedlu Słoneczny Stok może być całkiem przyjemne i wygodne.

Warto zwrócić uwagę, że na terenie Osiedla Słoneczny Stok Rzeszów bądź w niewielkiej od niego odległości znajdziemy pełne zaplecze szkolne (w postaci żłobku, przedszkola i szkoły), zaplecze handlowe (m.in. biedronka, poczta, apteka, przychodnia, sklepy, restauracji) i rekreacyjne (m.in. korty tenisowe). Na końcu ulicy bł. Karoliny buduje się mini galeria handlowa. Można powiedzieć, że wszystko co do życia potrzebne znajduje się na terenie osiedla bądź w jego bliskiej okolicy.

Projektant Rzeszów mapa
Osiedle Projektant Rzeszów mapa fot. Google Street View                     (kliknij aby powiększyć) 

Projektant Rzeszów to osiedle budowane w technologii tradycyjnej. Pod względem architektonicznym bloki nie wyróżniają się niczym specjalnym i spośród dziesiątek innych wkoło różnią się głównie kolorem elewacji. Większość nowych budynków zawiera w sobie to co najpotrzebniejsze czyli garaże podziemne, komórki lokatorskie, windy oraz wideodomofony. Dodatkowe miejsca parkingowe dostępne są również wkoło bloku (choć przy tak ogromnej liczbie mieszkańców i intensywnej zabudowie okolicy należy mieć na uwadze możliwość problemu ze znalezieniem miejsca).

Dużym plusem jest fakt, że osiedle jest przyjazne dla rodzin. Z jednej strony przemawia za tym dostępność placów zabaw, terenów zielonych i niezbędnej infrastruktury, a z drugiej lokalizacja nieco na uboczu Rzeszowa dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość odpoczynku od zgiełku miasta. Dla przyszłych mieszkańców duże znaczenie może mieć również fakt, że wokół osiedla nie ma żadnej z Rzeszowskich uczelni wobec czego odsetek studentów wśród mieszkańców osiedla jest niski.

Projektant Rzeszów mieszkania
fot. własna

Projektant Rzeszów ceny

To, czym charakteryzuje się Osiedle Słoneczny Stok Rzeszów oprócz dobrze rozbudowanej infrastruktury to konkurencyjna cena mpowierzchni mieszkalnej. Mieszkania Projektant Rzeszów w przeliczeniu na mnależą do najtańszych. I to jest główny czynnik, dla którego mieszkania w większości są rezerwowane i wyprzedawane jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Bazując na ofercie dostępnej na stronie spółdzielni wywnioskować można, że koszt mieszkania 2 pokojowego o powierzchni 50,16 m2 , zlokalizowanego na III piętrze wynosi 216 691,20 zł, co w przeliczeniu wynosi ok. 4320 zł/m2 .

Projektant Rzeszów ceny

W porównaniu do innych ofert lokale dostępne w ofercie mieszkania Projektant Rzeszów są na rzeszowskim rynku pod względem cenowym bezkonkurencyjne!

Mieszkania Projektant Rzeszów – co za, a co przeciw

Podsumowując, Osiedle Słoneczny Stok Rzeszów to jedna z najlepszych ofert dostępnych na rynku pierwotnym w Rzeszowie zwłaszcza zważając na cenę i renomę inwestora. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Projektant” wybudowała już wiele obiektów mieszkalnych o różnej kubaturze i bez wątpienia można powiedzieć, że pod względem doświadczenia w prowadzeniu inwestycji deweloperskich znajduje się w Rzeszowskiej czołówce. Na plus przemawia również dostępność ogrzewania z sieci miejskiej co w porównaniu z ogrzewaniem gazowym jest dużo tańsze.

Niska cena, rzetelny inwestor, zagospodarowanie terenu i pozostałe udogodnienia mogą nasuwać pytanie czy aby Osiedle Projektant Rzeszów miało jakiekolwiek wady ?

I chociaż jest to kwestia sporna to w mojej opinii największą wadą osiedla jest … lokalizacja, a raczej problem z dojazdem. Ulica bł. Karoliny – zwłaszcza w godzinach szczytu – przeżywa prawdziwe oblężenie. Nie powinno to nikogo dziwić – osiedla położone wzdłuż tej ulicy (a jest ich wiele) zamieszkuje kilka tysięcy mieszkańców. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość z nich korzysta z samochodu jako podstawowego środka transportu to pozostaje sobie tylko wyobrazić (albo zobaczyć na żywo) jak ciężki może okazać się dojazd do Osiedla Słoneczny Stok, które zlokalizowane jest na końcu wspominanej ulicy. Co gorsza – ul. bł. Karoliny w większości jest ulicą jednopasmową co w godzinach szczytu oznacza korek. Ponadto w tej okolicy wielu innych deweloperów rozpoczyna nowe inwestycje więc w najbliższym czasie przy braku dodatkowych dróg dojazdowych dojazd do osiedla może okazać się jedną wielką katorgą. Brak cierpliwości i stracone nerwy podczas stania w korku potencjalny klient powinien uwzględnić w cenie mieszkania.

Nie bez znaczenia podaję również, że Projektant Rzeszów mieszkania w przeliczeniu na mpowierzchni należą do najtańszych. W mojej subiektywnej ocenie Projektant Rzeszów przy projektowaniu nie zawsze wykorzystuje powierzchnię mieszkań w optymalnym stopniu w porównaniu do innych deweloperów. Mam na myśli, że przytoczone powyżej przykładowe 2 pokojowe, 50 metrowe mieszkanie może być po prostu nieco za duże jak na wymagania 2 pokojowego mieszkania (w układzie salon + sypialnia). Wiadomo, teoretycznie im więcej metrażu tym lepiej – ale za każde więcej powierzchni płacimy więcej pieniędzy. Inni deweloperzy potrafią rozsądnie wydzielić 2 pokojowe mieszkanie na 45 m, a nawet i mniejszym metrażu zachowując przy tym pełną wygodę mieszkania. Nie wspominając już, że przy dodaniu kilki mpowierzchni bez problemu znajdziemy oferty 3 – pokojowych mieszkań, a takie w ofercie SM „Projektant” zazwyczaj mierzą ponad 60 m2. Dlatego też uważam, że o ile cena jednostkowa mpowierzchni jest bardzo dobra tak cena całego mieszkania już mniej. Warto mieć to na uwadze.

Niemniej jednak pozostaję przy opinii, że poza (być może) kłopotem z dojazdem Osiedle Słoneczny Stok Rzeszów jest bardzo atrakcyjną ofertą zwłaszcza dla segmentu klientów, którzy przy wyborze oferty mieszkania kierują się głównie ceną.

5/5 - (3 votes)
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!