OLSZYNKI PARK – Informacje o budowie wieżowca Olszynki Park Rzeszów Apklan

Rodzaj zabudowy

Wieżowiec

Wysokość

161 metrów

Liczba pięter

36 i 18

Zakończenie budowy

II kw. 2023 r.

LIczba apartamentów

292

Garaż podziemny

Dwupoziomowy

Olszynki Park Rzeszów to nowo powstający kompleks mieszkalno-usługowy, który składa się dwóch wysokich wieżowców, wielopoziomowego parkingu i części handlowo usługowej. Wyższa z dwóch wież to 36 piętrowy budynek, która z iglicami mierzyć będzie 161 metrów wysokości. Niższa posiadać będzie 78 metrów wysokości.

W kompleksie zaprojektowano 292 mieszkania o różnej powierzchni: od małych 40 metrowych mieszkań do przestronnych, ponad 300 metrowych apartamentów zlokalizowanych na ostatnich kondygnacjach wieżowca. Wedle informacji budynek ma posiadać dwukondygnacyjny garaż podziemny, a trzy najniższe kondygnacje przeznaczone zostaną na powierzchnie biurowo-usługowe.

Mierzący 161 metrów wysokości wieżowiec Olszynki Park będzie 3 najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce oraz 10 w Europie.

Inwestorem osiedla jest Grupa Kapitałowa Apklan.

Wpis jest na bieżąco aktualizowany..

Szukasz domu/ mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry nieruchomości, której szukasz.
W ciągu 24h bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego – ponad 200 inwestycji! 
Brak umów, brak formalności.

Gwarancja braku zobowiązań!

#Oszczędź swój czas

@ Aktualizacja listopad 2020:

Aktualny stan budowy inwestycji:

Olszynki Park projekt

Autorem projektu Olszynki Park jest rzeszowska pracownia architektoniczna S.T. Architekci. Elewacja budynku zostanie wykonania min. z aluminium oraz okładziny odpornej na chemię, stosowanej np. do wykończenia laboratoriów. Zabezpieczy to budynek przez zniszczeniem np. przez smog. 

Budynek będzie odporny na zmienne warunki atmosferyczne co przeciwdziałać będzie procesom starzenia wieżowca. Koncepcja inwestycji zakłada również użycie niskoemisyjnych szkieł, które odbijać będą promienie słoneczne co zdecydowanie poprawi komfort termiczny mieszkań i korzystnie wpłynie na obniżenie temperatury wewnątrz budynku.

W obu budynkach Olszynki Park zaprojektowano 292 apartamenty. W inwestycji dostępne jest ok. 30 mniejszych, dwupokojowych mieszkań (ok. 40 metrowych). Największe – 300 metrowe – znalazły już swoich właścicieli. Powyżej 18 kondygnacji wszystkie apartamenty będą wyposażone w rekuperację i systemy wentylacji nawiewno-wywiewnej. Do każdego mieszkania będzie można podłączyć klimatyzację.

Budynek będzie zamknięty z portierem bez możliwości wejścia dla osób postronnych. Mieszkańcy otrzymają karty z chipem z dostępem wyłącznie do swojego piętra.

Planujesz kredyt? By wesprzeć osoby posiłkujące się kredytem przy zakupie mieszkania napisaliśmy cykl merytorycznych artykułów. Pomogą Ci podjąć trafną decyzję:
Kredyt Rzeszów – podstawowe informacje, opis, oferta

Kompleks mieszkalny zlokalizowany jest na terenach zalewowych. By zabezpieczyć budynek przed penetracją wody ściany fundamentowe wykonano w technologii szczelnej wanny. Zapewni to skuteczną ochronę nawet przed najwyższym poziomem wód. Wjazd do garażu (od strony filharmonii) zaprojektowano odpowiednio wysoko tak by wyeliminować potencjalną możliwość jego podtopienia.

Budowa wymagała zastosowania palowania gruntu – pod niższy wbudowano 169 pali o długości 12 metrów każdy. Pod wyższym znajduje się 240 sztuk 16 metrowych pali. Płyta fundamentowa ma od 120 do 150 cm grubości, a jej parametry były bacznie badane przy użyciu specjalnych czujników.

Projekt wykonany przez pracownię S.T. Architekci, źródło: http://www.starchitekci.pl/

Czy wiesz, że…
Już niebawem rozpocznie się przebudowa Ronda Pobitno?
Zobacz projekt nowego, dwuzpoiomowego ronda Pobitno >>>

Olszynki Park Rzeszów lokalizacja

Wieżowiec Olszynki Park projektowany jest przy ul. Szopena obok Mostu Zamkowego. Lokalizacja ta jest niemal idealna pod tego typu inwestycję, zwłaszcza, że po drugiej stronie rzeki buduje się Capital Towers – obecnie najwyższy budynek w Rzeszowie (80 metrów wysokości). Już teraz okolice Mostu Zamkowego uznawane są przez wielu za biznesowo-usługowe centrum Rzeszowa, a gdyby obszar ten wzbogacił się o jeden z najwyższych wieżowców w Polsce nie byłoby ku temu żadnych wątpliwości.

Warto zaznaczyć, że planowana jest także zabudowa brzegu Wisłoka przy ul. Podwisłocze właśnie od strony mostu. Więcej możesz przeczytać tutaj: nowy budynek przy moście zamkowym.

Lokalizacja inwestycji Olszynki Park Rzeszów, ul. Szopena

Olszynki Park wysokość

Olszynki Park to wyczekiwana przez wielu inwestycja, której realizacja jest swego rodzaju potwierdzeniem i przypieczętowaniem dojrzałości rzeszowskiego rynku nieruchomości. Budowa tak wysokiego budynku zapewni stolicy innowacji miejsce w ścisłej czołówce miast z najwyższymi budynkami mieszkalnymi w Polsce, a nawet Europie.

 

W skali kraju Olszynki Park będzie 3 najwyższym budynkiem ustępując jedynie wrocławskiemu Sky Tower (212 m) oraz warszawskiej inwestycji Złota 44 (192 m).
Wśród najwyższych budynków mieszkalnych w Europie rzeszowski wieżowiec plasował się będzie na 10 miejscu. Wyższe jest tylko 5 budynków z Rosji, 1 z Anglii, 1 z Turcji oraz wspomniane wcześniej 2 budynki z Polski. 

Wyższa wieża Olszynki Park mierzyć będzie 161 metrów wysokości, niższa 78 metrów. Biorąc pod uwagę wszystkie wieżowce w kraju (o różnym przeznaczeniu) według wikipedii rzeszowski wieżowiec zajmowałby obecnie 12 miejsce i przewyższyłyby go jedynie wieżowce z Warszawy (na ten moment 9), Wrocławia (Sky Tower – 212 metrów) oraz Gdańska (Olivia Star – 180 metrów)

Olszynki Park Rzeszów realizacja

źródło: www.starchitekci.pl/

Budowa inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2019 roku. Przez niemal pierwszy rok informacja o starcie realizacji kompleksu Olszynki Park nie była nagłaśniania. Co ciekawe inwestycja nie posiadała nawet swojej strony internetowej. Wybierając się w okolice terenu budowy widać było pojawiające się kontenery pracownicze i pierwsze maszyny budowlane lecz próżno było szukać oficjalnych informacji.    

Wokół inwestycji krążyło wiele “plotek” i sprzecznych ze sobą informacji. Podawano przeróżne parametry inwestycji, a kolejne newsy wprowadzały mętlik zwłaszcza w tej najważniejszej kwestii jaką jest finalna wysokość wieżowca. Dywagowano czy Rzeszów jest odpowiednim miastem na tak dużą inwestycję i czy uda się inwestorowi odpowiednio zbilansować inwestycję. 

Budowa postępowała a oficjalnych informacji nadal nie udostępniano. Z biegiem czasu pojawiło się jednak logo inwestycji co potwierdziło, że realizacja inwestycji Olszynki Park została rozpoczęta. 

Inwestor zakłada, że niższa wieża będzie gotowa w stanie surowym w lipcu 2021 roku, a wyższy w sierpniu 2022 r. Data zakończenia całej inwestycja szacowana jest na czerwiec 2023 roku.

Czy wiesz, że…
Osiedle Nowoczesne Pobitno znajduje się na najwyższym punkcie Rzeszowa – Pobitno. Widoki z najwyższego – 17 piętra – dorównują widokom z apartamentów Olszynki Park.
Zobacz szczegóły Nowoczesne Pobitno >>>

Olszynki Park ceny za metr

Ceny w inwestycji mają oscylować na poziomie średnio ok. 8-9 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Większe apartamenty będą droższe i koszt m2 wynosił będzie powyżej 10 tysięcy złotych. Co ciekawe wszystkie apartamenty na najwyższych piętrach zostały już sprzedane.

Olszynki Park ciekawostki

Na koniec wpisu zebrałem kilka ciekawostek, które dotychczas pojawiały się w sieci.

Zacznijmy od wizualizacji. Choć przez ostatnie lata pojawiało się ich kilka to trzeba mieć na uwadze, że żadna z nich praktycznie do drugiej połowy 2020 roku nie została potwierdzona jako ta ostateczna. Kilka wizualizacji dostępnych przed oficjalnym ogłoszeniem budowy Olszynki Park:

(kliknij w obrazej by powiększyć)

Źródła powyższych grafik:
S.T. Architekci projekt 1
S.T. Architekci projekt 2
– Urbanity.pl

Olszynki Park video film

W sieci dostępna jest bardzo ciekawa wizualizacja live (w formie video) obrazującą jak mogłaby wyglądać pierwsza wersja projektu Olszynki Park Rzeszów na tle miasta. Film pochodzi sprzed kilku lat dlatego m.in. nie ma uwzględnionego obecnie budowanego kompleksu Capital Towers. 

Po opublikowaniu we wrześniu 2020 r, ostatecznych wizualizacji budynku pojawił się nowy filmik przedstawiający rzeczywisty wygląd budynku na tle Rzeszowa. 

Źródło powyższego materiału: https://wyborcza.pl/WideoEmbed/0,0.html?xx=26315532&series

 

Zamieścił również takie zdjęcie makiety inwestycji:

@Kwiecień 2020 

Zobacz aktualny stan budowy na nagranym przez nas filmie:

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!