Odbiór mieszkania Rzeszów – doradzamy jak odebrać mieszkanie w Rzeszowie

Odbiór mieszkania Rzeszów.
Zanim rozpoczniesz prace wykończeniowe zakupionego przez Ciebie mieszkania od dewelopera czeka Cię odbiór techniczny mieszkania. Polega on na ocenie czy Twój lokal został wybudowany zgodnie z normami budowlanymi i tzw. „sztuką budowlaną”. Jest to bardzo ważny moment, ponieważ podpisując protokół akceptujesz stan techniczny mieszkania. Podpowiadamy jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę by uniknąć kosztownych reperacji w przyszłości.

Odbiór techniczny mieszkania to naturalna czynność wykonywana przed odebraniem mieszkania od dewelopera. Jest to moment, w którym inwestor udostępnia nabywcy gotowe już mieszkanie lub dom by ten mógł zweryfikować czy został wybudowany zgodnie z umową, standardem wykończenia, normami oraz sztuką budowlaną. Obowiązek przeprowadzenia odbioru technicznego mieszkania nakłada ustawa deweloperska. Odbiór kończy się podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, który Ty jako właściciel podpisując oświadczasz, że akceptujesz stan mieszkania z uwzględnieniem wypisanych usterek.

Do odbioru technicznego warto i należy się przyłożyć. W wielu przypadkach jest to praktycznie ostatni moment, w którym deweloper „ochoczo” podchodzi do naprawy znalezionych usterek. Nie ma też co ukrywać, że niekiedy może być ich całkiem sporo.

Wbrew pozorom odbiór mieszkania nie jest czynnością tak prostą jak mogłoby się wydawać. Wiele usterek bądź niedociągnięć jest niewidocznych gołym okiem (zwłaszcza dla niewprawionej osoby), a w perspektywie czasu mogą okazać się kosztowne. Dlatego też warto zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i zarezerwować sobie dobre 1-2 godziny czasu na spokojne i dokładne sprawdzenie jakości wykonanych prac. 

Kto uczestniczy przy odbiorze mieszkania w Rzeszowie?

W odbiorze mieszkania uczestniczą:
1. Nabywca mieszkania lub jego pełnomocnik (obowiązkowo)
2. Fachowiec zatrudniony do odbioru mieszkania przez najemcę (opcjonalnie – występuje często)
3. Przedstawiciel dewelopera (obowiązkowo)
4. Inspektor budowlany z ramienia dewelopera (opcjonalnie – występuje często niekiedy zamiennie z przedstawicielem wykonawcy)
5. Przedstawiciel generalnego wykonawcy – firmy, która budowała inwestycję (opcjonalnie – występuje często niekiedy zamiennie z inspektorem)
6. Przedstawiciele firm podwykonawczych lub podwykonawczych (opcjonalnie – występuje rzadko)

Odbiór mieszkania Rzeszów – samemu czy z fachowcem?

Pomoc przy odbiorze mieszkania Rzeszów

Można by rzec „jakiego odbioru dokonasz takie mieszkanie będziesz mieć”. Usterki, które zostaną „wyłapane” podczas odbioru mieszkania Rzeszów i wpisane do protokołu deweloper ma obowiązek naprawić. Natomiast wyegzekwowanie od dewelopera naprawy tych błędów, których nie wychwycisz przy odbiorze może być trudne. Podpisując protokół akceptujesz aktualny stan lokalu i w późniejszym czasie deweloper może nie chcieć uwzględnić innych wad, ponieważ mogłeś je spowodować np. przy pracach wykończeniowych. Dlatego tak ważne jest by wyłapać wszystko, a przynajmniej możliwie jak najwięcej niezgodności jeszcze przed złożeniem podpisu na protokole.

Uwaga! Pamiętaj, że mimo wszystko dewelopera obowiązuje rękojmia więc nie jest też tak, że po oddaniu mieszkań może „umyć od wszystkiego ręce”. Rękojmia jednak dotyczy przede wszystkim wad konstrukcyjnych a np. porysowana rama okna do takich nie należy. Po prostu mniej nerwów kosztować Cię będzie wyłapanie usterek przed oddaniem mieszkania niż po.

Pomożemy odebrać Twoje mieszkanie

Świadczymy usługę profesjonalnego odbioru mieszkania od dewelopera w Rzeszowie. Współpracujemy z doświadczonymi inżynierami posiadającymi bogate doświadczenie w odbiorach.

Znamy rzeszowski rynek nieruchomości, deweloperów i ich inwestycje jak nikt inny – wiemy u kogo i na co należy zwrócić szczególną uwagę. 

Uchronimy Cię przed kosztownymi kłopotami w przyszłości i dopilnujemy byś mógł cieszyć się swoim mieszkaniem przez długie lata. 

Zapytaj o ofertę

Cena uzależniona jest od typu i wielkości nieruchomości (średnio ok 300-500zł za odbiór).

Typ nieruchomości:

Pomoc przy odbiorze mieszkania Rzeszów – w czym fachowiec Ci pomoże? 

Mając świadomość jak ważne jest dokonanie odpowiedniego odbioru mieszkania lub domu co raz powszechniejsze jest zatrudnianie do pomocy wykwalifikowanych osób. Pomoc przy odbiorze mieszkania Rzeszów świadczy zazwyczaj inżynier budowlany bądź inna osoba branżowo związana z budownictwem. Doświadczony fachowiec znając aktualnie obowiązujące normy i posiadający niezbędną wiedzę przeprowadzana za Ciebie (lub przy pomocy Tobie) szczegółową weryfikację mieszkania. Inżynier staje się w pewnym sensie Twoją tarczą przed deweloperem – wyłapuje usterki i potrafi je merytorycznie wytłumaczyć w oparciu o normy i sztukę budowlaną. Wyjaśnia możliwości i zakres napraw z deweloperem oraz dopilnowuje by wskazane usterki zostały poprawnie wpisane do protokołu. Można powiedzieć, że inżynier zdejmuje z Ciebie ciężar „walki” i niekiedy nieprzyjemnego przekomarzania się z deweloperem. Pamiętaj, że deweloper po to zatrudnia inspektorów budowlanych by Ci potrafili obronić jakość wykonanych przez niego prac. Dlatego nie rzadko trzeba wdać się w „ostrą” rozmowę z inspektorem by udowodnić swoją rację, a do tego potrzeba merytorycznych podstaw.

Czy warto skorzystać z usług tego typu osób do odbioru mieszkania w Rzeszowie?

Naszym zdaniem tak. Nabywca mieszkania zazwyczaj nie posiada wymaganej wiedzy technicznej i budowlanej by móc wyłapać istniejące błędy, a przede wszystkim je przed deweloperem „obronić”. Dodając do tego fakt, że wiele osób podchodzi emocjonalnie do swojego mieszkania wręcz nie mogąc się już doczekać momentu przekazania kluczy przez co odbioru dokonują „po łebkach”. Dewelopera oczywiście to cieszy – im mniej usterek znalezionych tym mniejszy nakład pracy konieczny na ich naprawę. Przyszłościowo może być to jednak dla Ciebie bardzo kosztowne.

Odbiór mieszkania Rzeszów cena

Zatrudnienie profesjonalisty wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami (odbiór mieszkania Rzeszów cena waha się w średnich granicach 250 – 600 zł w zależności od wielkości mieszkania). Jeśli nie stać Cię na taki wydatek to warto na odbiór mieszkania Rzeszów zabrać ze sobą choćby znajomego budowlańca. Pomoc przy odbiorze mieszkania Rzeszów jest bezcenna – teoretycznie co dwie głowy to nie jedna. Poświęćcie jednak nieco czasu na przygotowanie się do odbioru i zebranie odpowiedniej wiedzy. 

Odbiór mieszkania od dewelopera Rzeszów – od czego zacząć

Od czego zacząć odbiór mieszkania

Podstawową kwestią przed dokonaniem odbioru mieszkania od dewelopera w Rzeszowie jest dokładne zapoznanie się z umową deweloperską i jej załącznikami. Z umowy deweloperskiej dowiesz się takich szczegółów jak deklarowana powierzchnia mieszkania oraz co dokładnie deweloper zobowiązał się dla Ciebie wybudować (w jakim zakresie). Próżno jednak szukać w umowie takich informacji jak rodzaj tynków czy grubość wylewki. Taką specyfikację techniczną opisującą z czego zostało wybudowane Twoje mieszkanie znajdziesz w załączniku do umowy, który nazywa się standardem wykończenia. 

Zatem pierwszym „przygotowawczym” krokiem jest zweryfikowanie co powinno w odbieranej przez Ciebie nieruchomości być zrobione oraz z jakich materiałów.

Odbiór mieszkania Rzeszów #1 – zapoznaj się z umową i załącznikami.

Drugim krokiem – nadal „przygotowawczym” – jest zdobycie odpowiedniej wiedzy (jeśli jej nie posiadasz) oraz podstawowych urządzeń. Tak jak wspominaliśmy wcześniej mieszkanie powinno być oddane w zgodzie z normami i sztuką budowlaną. Sęk w tym, że nie mając odpowiedniej wiedzy co to oznacza, jak czytać normę i jak rozpoznać błędne wykonanie prace nie będziesz w stanie ich deweloperowi wykazać. Pamiętaj też, że podczas odbioru mieszkania w Rzeszowie deweloperowi towarzyszyć może zatrudniony z jego ramienia inspektor budowlany, który z chęcią udowodni Ci, że nie masz racji. Jeśli dasz po sobie poznać, że nie znasz się na rzeczy to ciężko może być Ci udowodnić, że coś jest błędnie wykonane (poza rzeczami oczywistymi typu porysowana szyba). 

Deweloper i jego wykonawca budują w oparciu o normy i rozporządzenia – to dokumenty, które ściśle określają poprawność wykonania i dopuszczalne odchyłki dla każdego rodzaju prac. Idealnie byłoby, gdybyś wykazując błędy robiąc odbiór mieszkania Rzeszów podpierał się wartościami z normy – wtedy ani deweloper, ani inspektor „nie mają nic do gadania”. Skoro w normie pisze, że ma być tak i tak to jeśli tak nie jest – możesz wymagać poprawy tego. Oczywiście nie możemy generalizować i zdarzają się wyjątki (tzw. kwestie sporne), które wymagają dialogu i wspólnego konsensusu co do sensowności ich naprawy. 

Jako osoba nie związana z branżą budownictwa ciężko wymagać, żebyś znał wszystkie niezbędne normy. Co więcej – nawet gdybyś chciał się z nimi zapoznać raczej nie uda Ci się tego zrobić w ciągu kilku dni. Dlatego też jeśli nie zdecydowałeś się na pomoc profesjonalisty dokonującego odbiory mieszkań w Rzeszowie (który te normy zna) pozostaje Ci zdobycie ogólnej wiedzy przedstawionej w takich artykułach jak ten. Ponadto oprócz wiedzy będziesz potrzebował również narzędzi – co najmniej takich jak poziomica, kątownik (biorąc ze sobą ekierkę od razu dasz po sobie poznać, że z „fachowością” masz niewiele wspólnego), metr lub dalmierz laserowy.

Odbiór mieszkania Rzeszów #2 – zdobądź odpowiedzą wiedzę i niezbędny sprzęt

Będąc zapoznany z umową, standardem wykończenia, „uzbrojony” w niezbędną wiedzę i podstawowe przyrządy możesz przystąpić do procedury odbioru mieszkania. Co należy sprawdzać?

Odbiory mieszkań Rzeszów – co sprawdzać  

Odbiór mieszkania Rzeszów co sprawdzać

Pamiętaj, że dokonując weryfikacji jakości wykonanych prac bazujesz na normach, sztuce budowlanej i tzw. zdrowym rozsądku. Jeśli zauważysz, że coś ewidentnie nie gra to od razu zgłoś to deweloperowi. Niekiedy typowe, nawet głupie niedociągnięcia są pozostawiane z braku czasu lub „niechęci” do późniejszej reperacji – deweloper i tak wie, że najprawdopodobniej jakieś poprawki będą więc również te trywialne poprawi przy okazji.

Twoim zadaniem (lub zatrudnionego przez Ciebie fachowca) jest sprawdzić wszystkie elementy składowe mieszkania. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych z nich, które powinieneś sprawdzić dokonując odbioru mieszkania w Rzeszowie w stanie deweloperskim.

Kontrola tynków

Robiąc odbiór mieszkania Rzeszów jedną z najważniejszych rzeczy jest sprawdzenie poprawności wykonania tynków. Powinieneś skontrolować ich jakość, równość wykonania, pion ścian i wypoziomowanie sufitów. Zwróć uwagę na ewentualnie pęknięcia zwłaszcza w narożach ścian, przy kominach, w nadprożach okien i drzwi. Sprawdzając równość płaszczyzny ścian zwróć uwagę czy poziomica na całej swojej długości przylega do ściany. Przy weryfikowaniu pionów ścian upewnij się, że oczko w libelli pomiarowej znajduje się między kreskami. 

Do sprawdzenia tynków przyda Ci się poziomica o długości 2 metrów oraz klin pomiarowy (lub inna miara). 

Kontrola kątów

Sprawdź prawidłowość wykonania wszystkich kątów wewnętrznych i zewnętrznych w mieszkaniu. Do wykonania tego „zadania” posłuży Ci kątownik o ramieniu 100 cm oraz klin pomiarowy (lub inna miara).

Odbieranie mieszkania Rzeszów – Kontrola wylewek 

Sprawdź jakość wykonania wylewek betonowych (tzw. szlichty). Ponadto powinieneś sprawdzić równość wykonania, wypoziomowanie, twardość oraz obecność ewentualnych spękań czy uszkodzeń betonu. 

Do sprawdzenia wylewek posłuży Ci poziomica o długości 2 metrów oraz klin pomiarowy (lub inna miara). 

Skontroluj wylewki przy odbiorze mieszkania

Kontrola wilgotności 

Dobrą praktyką przy dokonywaniu odbioru mieszkania w Rzeszowie jest sprawdzenie wilgotności tynków i wylewek. Jest to bardzo istotne jeśli zależy Ci na możliwie jak najszybszym rozpoczęciu prac wykończeniowych (malować ściany czy układać podłogę). Kontrolując wilgotność jesteś w stanie wyłapać ewentualne wycieki z instalacji czy przecieki dachu lub elewacji. 

Do przeprowadzenia kontroli wilgotności niezbędny jest specjalistyczny sprzęt tzw. wilgotnościomierz.

Kontrola okien i drzwi 

Sprawdź czy rodzaj zamontowanych okien odpowiada standardowi wykończenia mieszkania. Ponadto zwróć uwagę na potencjalne wady konstrukcyjne (rysy). Zweryfikuj czy ramy, szyby, uszczelki są czyste – nie mogą być ubrudzone pyłem budowlanym czy zaprawą. Sprawdź czy okna i ramy nie są zarysowane. Skontroluj czy okna i drzwi zamontowane są poprawnie (drzwi nie powinny się same otwierać ani zamykać jeśli nie mają zamontowanego samozamykacza), czy dobrze i lekko się otwierają, zamykają, uchylają, czy działa mikrowentylacja i rozszczelnienie. Zwróć uwagę czy nie mają uszkodzeń mechanicznych. 

Sprawdź czy rodzaj zamontowanych drzwi wejściowych odpowiada standardowi wykończenia mieszkania (drzwi antywłamaniowe, wzmacniane, zwykłe). Sprawdź kompletność wyposażenia drzwi: szyld, próg, wizjer, zaślepki, klamki, uszczelki. Sprawdź czy drzwi i ościeżnica nie są zarysowane. Zweryfikuj czy wszystkie uszczelki równo przylegają do drzwi i ościeżnicy, a same drzwi otwierają i zamykają się łatwo. Sprawdź czy zamontowany został wizjer, czy ma przysłonkę a zamki otwierają i zamykają się łatwo. Wysokość progu drzwi nie powinna przekraczać 2 cm wysokości. 

Drzwi i ościeżnice powinny być w pełni czyste.

Kontrola balkonów, tarasów

W trakcie odbioru mieszkania w Rzeszowie skontroluj prawidłowość ułożeniach płytek lub innej warstwy wykończeniowej podłogi oraz fug. Źle ułożone płytki wyglądają nieestetycznie a nieszczelne fugi mogą przyczynić się do odpadania płytek w okresie zimowym.

Sprawdź czy nie ma obecności uszkodzeń, spękań i ubytków. Zweryfikuj solidność zamontowania barierek, jakość wykonania obróbek blacharskich oraz czy przypadkiem nie pojawiają się elementy korozji. Skontroluj jakość wykończenia elewacji zewnętrznej w obrębie balkonów.  Sprawdź czy zachowany jest odpowiedni spadek w kierunku przeciwnym do wejścia na balkon – brak odpowiedniego przeciwspadku może doprowadzić do podciekania wody do wnętrza mieszkania poprzez zbieranie się wody deszczowej przy drzwiach lub oknie balkonowym. Może także spowodować to podmakanie muru i rozwój pleśni. 

Do sprawdzenia przeciwspadku możesz uczyć np. piłeczki pingpongowej. 

Odbieranie mieszkania Rzeszów a kontrola instalacji

Odbiór mieszkania Rzeszów obejmuje również sprawdzenie istniejących instalacji:

1) Instalacja elektryczna

Skontroluj zgodność zamontowania gniazd, włączników, punktów oświetleniowych z projektem (z rzutem instalacji mieszkania). Sprawdź czy w skrzynce elektrycznej znajdują się wymagane bezpieczniki i czy są opisane. Sprawdź czy drzwiczki skrzynki swobodnie się otwierają i zamykają. W przypadku mieszkań z podłączonym prądem możesz miernikiem lub próbnikiem elektrycznym sprawdzić napięcie w gniazdkach – powinno wynosić 230 V. 

Uwaga! Jeśli do mieszkania podprowadzony jest już prąd przy prowadzeniu prac kontrolnych czy pomiarowych zachowaj szczególną ostrożność. Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy i sprzętu skorzystaj z pomocy fachowej osoby. 

2) Instalacja centralnego ogrzewania

Zweryfikuj czy w standardzie wykończenia ujęty jest montaż grzejników. Jeśli tak to sprawdź zgodność ich zamontowania z planem mieszkania. Skontroluj czy grzejniki są trwale i solidnie zamocowane, czy mają kompletną obudowę i czy zamocowane są głowice termostatyczne. 

Skontroluj zgodność wykonania podejść wodnych i odpływów kanalizacyjnych z planem mieszkania. Sprawdź zamontowanie wodomierzy zimnej i ciepłej wody. Jeśli wprowadzałeś zmiany, przeróbki i zostały one zatwierdzone przez dewelopera – upewnij się, że zmiany zostały wykonane. 

4) Instalacja wentylacyjna

Skontroluj zgodność wykonania kratek wentylacyjnych i ich umiejscowienie zgodnie z planem mieszkania. W budynkach powyżej 9 piętra wentylacja musi być mechaniczna wywiewna lub nawiewno-wywiewna. Kratka wentylacyjna powinna znaleźć się w kuchni i łazience (jeśli nie ma w tych pomieszczeniach okien) oraz w pomieszczeniach „brudnych” takich jak tolaeta, garderoba, spiżarnia. 

Sprawnie działająca wentylacja jest niezbędna dla zdrowia i komfortu życia domowników. Niesprawna wentylacja może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów na ścianach co może być bardzo szkodliwe dla zdrowia dorosłych i dzieci. 

5) Inne instalacje 

Sprawdź zgodność instalacji (np. gazowej) z projektem. Zweryfikuj obecność gniazd internetowych i telewizyjnych. Sprawdź poprawność działania domofonu (lub wideodomofonu).

Kontrola miejsca postojowego i komórki lokatorskiej

Jeśli do zakupionego mieszkania przynależy komórka lokatorska lub/i miejsce w garażu podziemnym to również wchodzą one w zakres odbioru technicznego. Sprawdź wymiar miejsca postojowego (długość – min. 5 m, szerokość – min. 2,3 m) i czy jest zgodny z projektem oraz przepisami. Sprawdź czy nie ma elementów przeszkadzających lub zmniejszających powierzchnie miejsca postojowego lub utrudniającego do niego dostęp. 

W przypadku kontroli komórki lokatorskiej sprawdź zgodność jej umiejscowienia z planem. Sprawdź rodzaj zastosowanych materiałów (z czego została wykonana) ze standardem wykończenia. Skontroluj jej wymiary – długość, szerokość, wysokość. Sprawdź czy zamontowane zostało oświetlenie i czy działa sprawnie. Zweryfikuj czy została zapewniona wentylacja komórki lokatorskiej. Skontroluj jakość zamontowanych drzwi oraz czy posiadają zamek na klucz. 

Odbiór mieszkania Rzeszów od dewelopera – protokół odbioru

Ostatnim etapem procesu odbioru mieszkania w Rzeszowie od dewelopera jest podpisanie protokołu technicznego odbioru. Jest to dokument, który wypełnia deweloper wpisując w odpowiednie pola wszelkie uwagi, które zostały zgłoszone przez Ciebie lub zatrudnionego przez Ciebie fachowca. 

Nie ma obowiązku wpisywania wszystkich usterek – tak naprawdę to Ty decydujesz co powinno w protokole zostać ujęte. Pamiętaj jednak, że podpisując protokół akceptujesz zastany stan mieszkania z wyjątkami uwzględnionymi do poprawki. Protokół odbioru jest niezbędny do sporządzenia aktu notarialnego. 

 

Odbiór techniczny lokalu jest bardzo ważną kwestią i należy podejść do niego „na poważnie” co może wymagać od Ciebie przygotowania. Brak odpowiedniej wiedzy może w przyszłości okazać się dla Ciebie bardzo kosztowny, ponieważ po podpisaniu dokumentów odbiorczych mieszkania ciężko jest wyegzekwować od dewelopera podjęcie jakichkolwiek dodatkowych napraw (zwłaszcza nie wynikających z błędów konstrukcyjnych na których masz rękojmie).

Pamiętaj, że zazwyczaj najgorsze i najbardziej kosztowne są te usterki, których na pierwszy rzut oka nie widać. Nieprawione oko niedoświadczonej osoby może ich nie zauważyć, a późniejsza ich naprawa może skutkować koniecznością np. demontażu części mebli, posadzki czy kucia ścian. 

Dlatego też jeśli nie czujesz się „na siłach” i nie masz odpowiedniej wiedzy – rekomendujemy skorzystać z pomocy doświadczonego i polecanego fachowca przy odbiorze mieszkania w Rzeszowie. Inżynier będzie Twoją „prawą ręką” i prawdopodobnie wyłapie dużo więcej usterek niż Ci się wydaje. Co więcej – jak wspominaliśmy każdą z usterek należy odpowiednio wytłumaczyć, gdyż deweloper wcale nie jest skory do wpisywania wszystkiego co znajdziesz do protokołu. Dla dewelopera najdogodniejszą sytuacją byłoby gdybyś podpisał protokół bez uwzględniania żadnych usterek. Niestety w żadnym wypadku nie jest to opłacalne dla Ciebie bo usterki nie znalezione na początku prawdopodobnie dadzą znać o sobie w późniejszym czasie kiedy Twoje mieszkanie będzie już wykończone. 

Gdzie jeszcze możesz znaleźć informacje dot. odbioru?
1. Odbiór techniczny mieszkania – muratordom
2. Mini poradnik przygotowany przez Business Insider

Profesjonalna pomoc przy odbiorze mieszkania

Jeśli po zapoznaniu się z powyższym wpisem zrozumiałeś, że wsparcie fachowca jest niezbędne i chciałbyś skorzystać z pomocy naszego inżyniera to wypełnij formularz, który znajduje się na początku tego wpisu.
Odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy Ci wszelkie informacje dotyczące procedury odbioru, potwierdzimy dostępność wolnego terminu i koszt usługi.

Kliknij w poniższy przycisk by wrócić do formularza na początku wpisu:

4.1/5 - (12 votes)
4.1/5 - (12 votes)
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!