Nowe mieszkania Rzeszów 2021 – sprawdź ofertę nowe inwestycje Rzeszów 2021

Nowe mieszkania Rzeszów 2021.
Rok 2020 to z pewnością jeden z najważniejszych okresów w historii rzeszowskiego rynku nieruchomości. W ciągu ubiegłych 365 dni budowa wielu dotychczasowych inwestycji została zakończona, parę tysięcy osób odebrało swoje mieszkania od deweloperów i rozpoczęto budowę co najmniej kilku kluczowych osiedli. Z pewnością najhuczniejszą informacją na naszym lokalnym rynku nieruchomości było oficjalne ogłoszenie rozpoczęcia budowy Olszynki Park – najwyższego budynku w Rzeszowie.

2020 rok pomimo panującej pandemii możemy zaliczyć do udanych. Sprawdźmy więc jakie nowe mieszkania Rzeszów 2021 powstaną w ciągu najbliższych 12 miesięcy. 

Szukasz domu/ mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry nieruchomości, której szukasz.
W ciągu 24h bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego – ponad 200 inwestycji! 
Brak umów, brak zobowiązań.

„To jeszcze nigdy nie było tak proste!”

#Oszczędź swój czas

1. Olszynki Park 

Choć budowa inwestycji rozpoczęła się w 2020 roku to nie zmienia to jednak faktu, że jest to najpopularniejsza i budząca największą ciekawość realizacja w stolicy innowacji. Olszynki Park to kompleks 2 wież, z których wyższa mierzyć będzie 161 metrów wysokości. Będzie to 3 najwyższy budynek mieszkalny w Polsce, a 10 w Europie! W inwestycji oprócz 292 apartamentów znajdziemy także restauracje, kawiarnie, pełnowymiarowy basen, strefę Spa, strefę fitness i strefę relaksu. Do dyspozycji mieszkańców wybudowano wielopoziomowy parking podziemny. 

Być może okaże się, że właśnie w 2021 roku Olszynki Park osiągnie wysokość powyżej 85 metrów wysokości i zyska miano najwyższego budynku w Rzeszowie. Póki co tytuł ten należy do znajdującego się po drugiej stronie rzeki Wisłok wieżowca Capital Towers. Z pewnością osoby poszukujące prestiżowe nowe mieszkania Rzeszów 2021 nie mogą pominąć oferty tej inwestycji. 

Lokalizacja Olszynki Park >

Przeczytaj więcej o Olszynki Park Rzeszów >

Nowe inwestycje Rzeszów 2021 – Hartbex Podwisłocze Rzeszów

Nie oddalając się od ścisłego centrum miasta w sąsiedztwie Olszynki Park planowana jest kolejna inwestycja dewelopera Hartbex. Tuż przy Moście Zamkowym przy zbiegu ulic Kopisto i Podwisłocze powstanie nowe osiedla, w którym dostępne będą nowe mieszkania Rzeszów 2021. Na dzień pisania tego wpisu nie opublikowano oficjalnych informacji co dokładnie zostanie wybudowane. Bazując jednak na udostępnionych w sieci informacjach zakładać można, że Hartbex wybuduje w tym miejscu zespół budynków liczący nawet 60 metrów wysokości. 

Wydział Architektury Urzędu Miasta potwierdził wydanie warunków zabudowy dla tej lokalizacji co oznacza, że deweloper aktywnie dąży do realizacji tej inwestycji. Choć konkurencja w tej części miasta robi się co raz większa to nadal jest to ścisłe centrum, w którym mieszkania zawsze cieszyć się będą dużą popularnością.

Lokalizacja Hartbex Podwisłocze Rzeszów >

Przeczytaj więcej o Hartbex Podwisłocze Rzeszów >

Nowe mieszkania Rzeszów 2021 – Wooden House

Punkt trzeci to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w Rzeszowie. Końcówką ubiegłego roku deweloper Apklan udostępnił informację o rozbudowie Osiedla Grabskiego. Wydawać by się mogło, że w jednym z najgęściej zabudowanych osiedli nie ma już gdzie zmieścić kolejnego budynku. Deweloper udowodnił jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych i dla chcącego nic trudnego.

Nowy budynek – Wooden House – zlokalizowany zostanie tuż nad brzegiem Wisłoka. I to dosłownie. W ostatnim pasie zabudowy nad rzeką powstanie 7 kondygnacyjny budynek, w którym dostępne będzie 71 mieszkań. Inwestycję charakteryzuje nowoczesna architektura tworzona na wzór skandynawskich wzorców. Budynek pokryty zostanie w całości elewacją imitującą drewno, a smukłości nada zastosowanie cofnięcia co raz to wyższych kondygnacji. 

Szukasz nowe mieszkania Rzeszów 2021 z widokiem na rzekę Wisłok tuż przy Bulwarach? Wooden House może być idealną odpowiedzią na Twoje zapotrzebowania. 

Lokalizacja Wooden House >

Przeczytaj więcej o Wooden House >

Widziałeś jedyną aktualną mapę inwestycji deweloperskich w rejonie Rzeszowa i okolic?
Mapa inwestycji w Rzeszowie

4. Res Tower / Res Vita

Rejon ulicy Wyspiańskiego to lokalizacja, która nadal czeka na swoją topową inwestycję. Tuż obok stadionu Resovii, przy skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Witosa deweloper Hartbex planował rozpoczęcie nowej inwestycji – 90 metrowego budynku mieszkalnego. Wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem i budowa rozpocznie się lada moment. Na ogrodzeniu w miejscu planowanej inwestycji pojawiły się nawet banery przedstawiające wygląd inwestycji oraz dostępne rozkłady mieszkań.

Res Tower nie miał jednak zbyt wiele szczęścia, gdyż po dziś dzień nie doczekano się realizacji tej inwestycji. W nawiązaniu do projektu wieżowca pojawiło się także wiele negatywnych opinii głównie na temat jego architektury. Mówiąc delikatnie – nie powalała. Według nieoficjalnych informacji budowa była (i prawdopodobnie nadal jest) oprotestowywana i z tego właśnie powodu nadal nie wbito łopaty pod rozpoczęcie budowy Res Tower.

Z biegiem czasu na geoportalu pojawił się nowy rozrys projektu. Nowa koncepcja zakładała budowę 5 budynków wielorodzinnych jednak nie pojawiły się żadne konkretne informacje o tym projekcie (takie jak wysokość budynku, architektura czy choćby planowana liczba mieszkań). 

Najnowsze z informacji dotyczących tej lokalizacji głoszą, że deweloper uzyskał warunki zabudowy na budowę nowej odsłony kompleksu pod nazwą Res Vita – mierzącego nawet 126 metrów wieżowca. Choć na dzień pisania tego wpisu nie ma informacji potwierdzających, że powstanie wieżowiec właśnie o takiej wysokości to uchylając „rąbka tajemnicy” potwierdzamy, że widzieliśmy wizualizacje wieżowca Res-Vita. Nie otrzymaliśmy jednak zgody na publikację informacji a i sam projekt nie wiadomo czy okaże się być tym, który rzeczywiście zostanie zrealizowany.

Czy w 2021 roku doczekamy się rozpoczęcia budowy inwestycji w tym miejscu? Tego nie wiemy. Liczymy jednak, że w najbliższym czasie trafią na rynek nowe mieszkania Rzeszów 2021 przy Wyspiańskiego. 

Lokalizacja Res Vita >

Przeczytaj więcej o Res Tower /Res Vita >

5. DevelopRes Słowackiego – adaptacja budynku Elektromontażu

Jedną z ciekawostek z rzeszowskiego rynku nieruchomości, które ujrzały światło dzienne pod koniec 2020 jest news, iż DevelopRes pracuje nad przejęciem działek w okolicy ul. Słowackiego w centrum Rzeszowa. Chodzi dokładnie o obecny budynek Elektromontażu oraz działkę, na której znajduje się parking przed tym budynkiem. Wedle dostępnych informacji DevelopRes odkupił budynek od Elektromontażu i analizuje w jaki sposób wykorzystać jego potencjał.

Jeden z opracowanych projektów zawiera wyburzenie obecnego i budowę nowego wysokiego obiektu mieszkalnego. Koncepcja ta zawiera jednak wykorzystanie działki przed budynkiem, na których zamianę z deweloperem musi zgodzić się miasto. Powstałyby by wtedy w miejsce parkingu nowe powierzchnie handlogow-usługowe, a dotychczasowy parking został by przeniesiony na kondygnacje podziemne.

Temat modernizacji dotychczasowego budynku lub budowy w jego miejsce nowego kompleksu nie zostanie zrealizowany przed końcem 2022 roku, ponieważ do tego czasu właścicielem budynku będzie Elektromontaż. Być może dowiemy się jednak w 2021 roku jak rozwiąże się sprawa zamiany działek co pozwoli deweloperowi dopracować ostateczny projekt. 

Lokalizacja Elektromontaż Słowackiego > 

Przeczytaj więcej o koncepcji inwestycji DevelopResu przy ul. Słowackiego

Nowe mieszkania Rzeszów 2021 – Osiedle Nad Żwirownią

Kolejną zapowiedzią nowego osiedla, która odbiła się szerokim echem w sieci jest plan budowy kompleksu mieszkalnego nad Żwirownią. W 2020 roku Urząd Miasta udostępnił obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych dla budowy 5 bloków mieszkalnych wielorodzinnych z funkcją usługową wraz garażami wielostanowiskowymi zlokalizowanych na działce tuż obok rzeszowskiej Żwirowni. 

Z jednej strony lokalizacja na nowe mieszkania Rzeszów 2021 jest niemal wymarzona – jedna z najbardziej atrakcyjnych i popularnych terenów rekreacyjnych Rzeszowa niemal w zasięgu ręki. Z drugiej jednak strony okolice Żwirowni to pewnego rodzaju azyl i jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych mieszkańców Rzeszowa, a pomysł budowy bloków w tym miejscu już teraz odbierany jest przez wielu jako ingerencja w niemal ostatnie piękne tereny zielone, których zostało nam już w stolicy innowacji tak mało.

Jeśli inwestor – N.G. Development – rzeczywiście otrzyma pozwolenie na budowę w tej lokalizacji swojego nowego osiedla to z dużym prawdopodobieństwem stanie się to właśnie w 2021 roku.

Lokalizacja Osiedla Nad Żwirownią >

Przeczytaj więcej o Osiedlu Nad Żwirownią >

Nowe inwestycje Rzeszów 2021 – Hartbex Konfederatów Barskich

Deweloper Hartbex prężnie pracuje nad nowym portfolio inwestycji w naszym mieście. Oprócz wspomnianych już we wpisie inwestycji Res Tower/ Res-Vita, a także zabudowy przy Moście Zamkowym w 2020 roku pojawiła się także informacja o nowej koncepcji osiedla tego dewelopera przy ul. Konfederatów Barskich. Choć sam deweloper jeszcze oficjalnie niczego nie potwierdził to znamy już domniemany projekt osiedla, który udostępniła jedna z pracowni architektonicznych. 

Hartbex w II kwartale 2021 roku zakończy budowę II etapu swojej inwestycji Nowoczesne Pobitno. Niemal pewne jest więc, że jeśli rynek utrzyma zapotrzebowanie na nowe mieszkania Rzeszów 2021 to deweloper w I połowie roku ogłosi informacje o nowej inwestycji. Czas pokaże czy inwestor realizował będzie nowe koncepcje „jedna po drugiej” (co znacząco przeciągnęło by się w czasie) czy zdecyduje się prowadzić kilka inwestycji jednocześnie. 

Przeczytaj więcej o Hartbex Kondeferatów Barskich >

8. Zabudowa ul. Podwisłocze

Bardzo atrakcyjne tereny przy ul. Podwisłocze nadal pozostają niezabudowane. We wpisie dotyczącym nowych inwestycji w 2020 roku pisaliśmy, że w miejscu tym może rozpocząć się budowa nowych osiedli. Choć pojawiły się już w sieci nawet gotowe projekty (na prośbę biura architektonicznego inwestora zdjęliśmy wpis z wizualizacjami) to nadal brak jest konkretnych informacji dotyczących budowy w tym miejscu.

Najprawdopodobniej pierwszym deweloperem, który wbije łopatę w tej części miasta i rozpocznie nowe inwestycje Rzeszów 2021 przy Podwisloczu będzie Hartbex ze wspomnianą powyżej inwestycją przy zbiegu ulic Podwisłocze i Kopisto. Oprócz Hartbexu jednym z właścicielem gruntów w tej lokalizacji jest CIS Deweloper, który również pracuje nad kompletowaniem dokumentacji dla realizacji inwestycji w tym miejscu

Centrum miasta i rejony Mostu Zamkowego o ile bez wątpienia są bardzo atrakcyjne to jednocześnie robią się mocno konkurencyjne. W okolicy kilkuset metrów powstały już inwestycji Capital Towers oraz Wikana Square, obecnie budowane jest Olszynki Park, na rozpoczęcie budowy czeka budynek Capital Towers Residence, a w planach są 4x osiedla przy ul. Podwisłocze (Hartbex, CIS Deweloper, Apklan, N.G. Development), a także inwestycja DevelopResu przy ul. Słowackiego z wykorzystaniem wieżowca Elektromontażu. 

Podsumowanie

Jak widać 2021 rok zapowiada się bardzo ciekawie i osoby poszukujący nowe mieszkania Rzeszów 2021 powinny mieć w czym wybierać. Niepewność co do  przyszłości i faktycznej realizacji wspomnianych inwestycji wprowadza panująca pandemia, której istnienia nie da się pominąć mówiąc o nowych milionowych budynkach. Choć zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Rzeszowie utrzymuje się nadal na wysokim poziomie to podjęcie decyzji przez deweloperów o rozpoczęciu nowych kosztownych budów nie będzie łatwe. Te, które są w trakcie budowy z pewnością będą kontynuowane. Czy inwestorzy wystartują z nowymi realizacji tego nie wie nikt i pozostaje nam obserwować rozwój sytuacji. 

5/5 – (3 votes)

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.
Kontakt: 721 813 559 | marcin@nieruchomosciwrzeszowie.pl

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Marcin Buniowski - Ekspert rynku pierwotnego w Rzeszowie

Prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl. Specjalizuję się w rynku pierwotnym.
Współtworzę organizację będącą biurem sprzedaży inwestycji deweloperskich. Bezpłatnie pomagam znaleźć nowy dom/mieszkanie w rejonie Rzeszowa i okolic.
Napisz jakiej nieruchomości szukasz - chętnie pomogę Ci znaleźć najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb i preferencji.
Kontakt: 721 813 559 | marcin@nieruchomosciwrzeszowie.pl

Podaj jakiej nieruchomości szukasz
5/5 - (3 votes)
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!