10 sposobów jak znaleźć mieszkanie na sprzedaż w Rzeszowie

Choć ofert sprzedaży nieruchomości w Rzeszowie jest wiele to nie każdy gdzie wie ich skutecznie szukać. Fraza „mieszkania Rzeszów” jest jedną z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę fraz przy poszukiwaniu swojego M. Podsuwam więc 10 sposobów jak znaleźć mieszkanie w Rzeszowie.

Wybór odpowiedniego mieszkania spełniającego wszystkie założenia tylko w teorii wydaje się prostą sprawą. Choć rynek nieruchomości w Rzeszowie kwitnie i z roku na rok liczba inwestycji deweloperskich wzrasta to w praktyce wybór odpowiedniego mieszkania wiązać się może z długimi godzinami spędzonymi na poszukiwaniu odpowiednich ofert. By nieco uprościć ten proces przedstawiam kilka propozycji jak znaleźć mieszkanie w Rzeszowie.

Mieszkania Rzeszów – 10 sposobów jak znaleźć mieszkanie w Rzeszowie

1. Portale ogłoszeniowe

Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła np. nowe mieszkania Rzeszów wyświetla się lista dopasowanych do frazy wyników, z których zdecydowana większość to odnośniki do portali ogłoszeniowych.  Jest to bez wątpienia najpopularniejszy sposób poszukiwania ofert sprzedaży nieruchomości w Rzeszowie. Wyszukiwanie za pomocą portali jest wygodne, ponieważ dzięki dostępnym opcjom możemy w prosty sposób przefiltrować ogłoszenia pod kątem podanych parametrów i wyświetlić tylko te ogłoszenia, które rzeczywiście spełniają nasze wymagania.

Jeśli poszukujesz nie tylko nowe mieszkania w Rzeszowie to przeglądanie ofert portali ogłoszeniowych powinno stać się Twoim dziennym nawykiem. Jednym z czołowych portali jest serwis otodom.pl

Szukasz domu/ mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry nieruchomości, której szukasz.
W ciągu 24h bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego! 
Brak umów, brak zobowiązań.

„To jeszcze nigdy nie było tak proste!”

#Oszczędź swój czas

2. Agencje nieruchomości

Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na przeszukiwanie ofert nieruchomości lub po prostu nie chcesz tego robić to możesz skorzystać z usług agencji nieruchomości. Agenci nieruchomości – czyli pośrednicy – w zamian za ustaloną prowizję podejmą się próby znalezienia dla Ciebie mieszkania spełniającego Twoje kryteria. Agenci doskonale znają lokalny rynek (a przynajmniej powinni) i wiedzą gdzie szukać odpowiednich ofert.

Choć wariant ten nie należy do najtańszych to plusem jest, że przy współpracy z pośrednikiem płacisz wyłącznie za efekt. Oznacza  to, że jeśli agentowi nie uda się znaleźć dla Ciebie mieszkania to nie będziesz musiał mu nic płacić. Prowizja pobierana przez agenta zazwyczaj zawiera w sobie również jego pomoc przy załatwianiu formalności oraz weryfikację kwestii prawnych.

Miej również na uwadze, że wielu właścicieli mieszkań sprzedaje swoje lokale właśnie przy pomocy agentów nieruchomości. Ci mając zbudowaną bazę klientów potrafią niemal „od ręki” znaleźć chętnego na dane mieszkanie kupca. Cała transakcja polega na połączeniu dwóch swoich klientów – tego, który chce sprzedać i tego, który chce kupić. Oznacza to, że taka oferta nie trafi do publicznej (otwartej) puli ogłoszeń i nawet nie będziesz wiedział, ze takie mieszkanie było na sprzedaż.

Czy wiesz, że aby ułatwić Ci poszukiwanie mieszkania stworzyłem dla Ciebie mapkę aktualnych inwestycji w Rzeszowie? Wszystkie najlepsze inwestycje w jednym miejscu:
 

3. Prasa

Nowe mieszkania Rzeszów gazeta

Wydawać by się mogło, że w dobie internetu gdzie zdecydowana większość poszukujących nieruchomości potrafi korzystać z komputera zamieszczanie ogłoszeń w gazecie mija się z celem. Czy jest więc sens tracenia czasu na przeglądanie ofert z gazety?

Oczywiście, że jest. Jako osoba poszukująca nieruchomości z dużym prawdopodobieństwem znajdujesz się w przedziale wiekowym od 20 do 50 lat i potrafisz biegle korzystać z komputera. Nie zakładaj jednak, że druga strona transakcji – czyli sprzedający – również obyty jest z komputerem na takim samym poziomie jak Ty. Weź pod uwagę, że właścicielem sprzedawanego mieszkania może być senior, który z komputerem miał w życiu niewiele do czynienia i po prostu z niego nie korzysta. Dla tych osób bardzo często podstawowym miejscem zamieszczania ogłoszeń jest właśnie prasa, a jego oferta może okazać się dla Ciebie prawdziwą perełką. Staraj się więc regularnie sprawdzać prasę i weryfikować ogłoszenia o tytule mieszkania Rzeszów lub podobnym.

4. Mieszkania Rzeszów dostępne na lokalnych forach i grupach na facebooku

Przeciwieństwem do wyżej wymienionej tradycyjnej formy zamieszczania ogłoszeń jak prasa są nowoczesne kanały sprzedażowe typu faceboook. W każdym większym mieście bez problemu znajdziesz grupy powiązane z branżą nieruchomości a nawet takie, które dedykowane są wyłącznie zamieszczaniu ofert sprzedaży mieszkań.

Jako osoba poszukująca mieszkania w Rzeszowie powinieneś dołączyć do tego typu lokalnych grup i śledzić na bieżąco zamieszczane w nich oferty.

5. Ogłoszenia na tablicach i słupach informacyjnych

Poszukując mieszkania warto wybrać się na wycieczkę w konkretny rejon i rozejrzeć, czy na okolicznych słupach i tablicach informacyjnych nie znajdują się przypadkiem oferty mieszkań z okolicy. W przypadku poszukiwania mieszkania na konkretnym osiedlu koniecznie przejrzyj tablice ogłoszeniowe zamieszczone zazwyczaj na klatkach schodowych.

Jeśli jeszcze nie czytałeś to przed zakupem mieszkania koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem:
5 niezbędnych kroków przy zakupie mieszkania w Rzeszowie

6. Mieszkania Rzeszów na banerach reklamowych

Jeśli podczas codziennej podróży np. do pracy Twoim oczom ukaże się interesujący baner reklamowy z hucznym hasłem mieszkania Rzeszów to nie wahaj się zadzwonić pod zamieszczony numer. W centrach miast takie banery zazwyczaj promują całe inwestycje, natomiast na poszczególnych osiedlach czy posesjach wskazują konkretne domy i mieszkania na sprzedaż.

7. Portale tematyczne powiązane z nieruchomościami

Oferty mieszkań mogą być także zamieszczone na portalach powiązanych tematycznie z branżą nieruchomości. Natrafiając na taką stronę warto zweryfikować czy aby przypadkiem portal nie posiada dedykowanej podstrony z ogłoszeniami nieruchomości zatytułowanej np. ogłoszenia nowe mieszkania w Rzeszowie.

Choć obecnie na tej stronie nie ma dostępnej zakładki ogłoszeń to całkiem możliwe, że w przyszłości się pojawi. Na chwilę obecną znajdziesz tu jednak wiele opisów rzeszowskich inwestycji, dzięki którym dowiesz się więcej na temat nowych mieszkań w Rzeszowie.
Sprawdź kilka wybranych opisów: Bella Dolina, Dzielnica Parkowa, Paderewskiego Park czy ST55.

8. Dni otwarte deweloperów

Jeśli interesuje Cię zakup mieszkania z rynku pierwotnego to warto wybrać się na dni otwarte deweloperów. Dzięki temu poznasz przykładowe realizacje danego inwestora i sprawdzisz jego bieżącą ofertę. Jeśli nie znajdziesz w niej mieszkań spełniających Twoje oczekiwania to warto podczas takiego spotkania podpytać o przyszłe plany inwestycyjne – być może niebawem deweloper rozpocznie budowę nowego osiedla w idealnej dla Ciebie lokalizacji.

9. Licytacje komornicze

Nowe mieszkania Rzeszów licytacje

Licytacje komornicze to jeden z najlepszych sposobów do zakupu nieruchomości po niższej niż rynkowa cenie, ale nie jest pozbawiony ryzyka.  Cena wywoławcza mieszkań na licytacjach komorniczych wynosi 3/4 (w pierwszej licytacji) i 2/3 (w drugiej) oszacowanej ceny mieszkania (ocenianej na podstawie wartości rynkowej odpowiednika).

Uwaga! Licytacje komornicze to w wielu przypadkach ciężki kawałek chleba. Wydawać by się mogło, że mieszkanie tańsze o 20-30% to okazja, której nie możesz przepuścić. Miej jednak świadomość, że takie mieszkanie może zawierać w sobie wiele „niedogodności”, które mogą przysporzyć wiele nerwów i problemów – w tym finansowych. Jeśli kupisz mieszkanie np. z niechcianym lokatorem to może spaść na Ciebie obowiązek zapewnienia mu tzw. pomieszczenia tymczasowego, do którego będzie go można przeprowadzić. Takie sytuacje nie należą do przyjemnych i często się przeciągają w czasie.

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w licytacji komorniczej to wpierw zasięgnij porady doświadczonego w tym temacie specjalisty. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz tego robić to dla swojego dobra weź udział w dedykowanym szkoleniu (choćby internetowym) lub przeczytaj na ten temat dobrą książkę. Być może uchroni Cię to od wielu problemów.

Obwieszczenia o licytacjach zamieszczane są m.in. w serwisie internetowym Krajowej Rady Komorniczej. W poszukiwani licytacji możesz skorzystać z dostępnej na stronie wyszukiwarki wpisując tag np. mieszkania Rzeszów i wybierając typ mienia oraz miasto.

10. Popytaj wśród znajomych

Warto poinformować znajomych o tym, że poszukujesz mieszkania i popytać czy nie słyszeli o jakiejś ciekawej ofercie. Zazwyczaj jest tak, że osoba niezainteresowana zakupem nie zwraca uwagi na oferty mieszkań zawieszone np. na tablicach w klatce schodowej. Jeśli poinformujesz ją o Twoich planach następnym razem przyjrzy się zawieszonemu ogłoszeniu i zapewne Cię o nim powiadomi. Ponadto zupełnie przypadkiem może się okazać, że sąsiad bądź znajomy Twojego znajomego akurat przymierza się do sprzedaży swojego mieszkania i być może będziesz zainteresowany jego ofertą. Nic Cię to nie kosztuje a zyskać możesz wiele.

Jak widzisz istnieje wiele sposobów poszukiwania wymarzonego mieszkania – począwszy od tych najpopularniejszych jak portale ogłoszeniowe czy agencje nieruchomości, przez tradycyjne ogłoszenia w prasie i nowoczesne kanały typu facebook po bardziej „wyszukane” jak licytacje komornicze. Teoretycznie im więcej potencjalnych kanałów sprzedaży będziesz śledził tym większe jest prawdopodobieństwo znalezienia oferty dopasowanej do Twoich wymagań.

A Ty znasz inne sposoby jak znaleźć mieszkanie w Rzeszowie?

4.7/5 – (6 votes)

 
4.7/5 - (6 votes)
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!