Sytuacja na rynku budownictwa mieszkaniowego na początku 2018 roku

Pod koniec lutego Urząd Statystyczny w Rzeszowie udostępnił komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego, w którym przedstawia m.in. jak wygląda budownictwo mieszkaniowe w Rzeszowie.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie w udostępnionym komunikacie informuje, że budownictwo mieszkaniowe w Rzeszowie jest w dobrej sytuacji. W styczniu 2018 roku wzrosła liczba oddanych do użytkowania mieszkań o 9,6% w porównaniu do stycznia 2017 roku. W analogicznym okresie wzrosła liczba mieszkań, na które wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym (o 32%) oraz całkowita liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto (o 54,5%).

W budownictwie indywidualnym w styczniu 2018 roku przekazano do użytkowania 462 mieszkania, a w budownictwie przeznaczonym na sprzedaż i wynajem 75 mieszkań. Liczba nowo wybudowanych mieszkań w porównaniu do analogicznego miesiąca roku poprzedniego wzrosła o 47 lokali. Jednakże w relacji do grudnia 2017 roku wartość ta spadła o 447 lokali.


Liczba mieszkań oddanych do użytku w Rzeszowie
(kliknij, aby powiększyć)

fot: Zrzut ekranu z komunikatu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego styczeń 2018 r. – Urząd Statystyczny Rzeszów

Przeciętna powierzchnia użytkowa mieszkania przekazanego do użytkowania w styczniu br. wyniosła 131,0 m2 , w tym w budownictwie indywidualnym – 141,5 m2, a w przeznaczonym na sprzedaż lub wynajem – 66,5 m2.

Jesteś zainteresowany rozwojem Rzeszowa?
Obserwuj nas i bądź na bieżąco z tym jak zmienia się Rzeszów !
Sprawdź jak możesz nas obserwować >>> TUTAJ <<<  

W województwie podkarpackim najwięcej mieszkań oddano w powiecie rzeszowskim (101) i w Rzeszowie (65).


Mieszkania oddane do użytku w Rzeszowie
(kliknij, aby powiększyć)

fot: Zrzut ekranu z komunikatu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego styczeń 2018 r. – Urząd Statystyczny Rzeszów

W styczniu 2018 r. wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na 656 mieszkań (w styczniu 2017 r. – 497), z tego w budownictwie indywidualnym – 399 oraz na sprzedaż lub wynajem – 257. Rozpoczęto budowę 295 mieszkań (w styczniu 2017 r. – 191), z tego w budownictwie indywidualnym – 195, spółdzielczym – 7, a w przeznaczonym na sprzedaż lub wynajem – 93.


Liczba mieszkań z wydanym pozwoleniem na budowę w Rzeszowie
(kliknij, aby powiększyć)

fot: Zrzut ekranu z komunikatu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego styczeń 2018 r. – Urząd Statystyczny Rzeszów

Jak widać w 2018 roku rynek mieszkaniowy w Rzeszowie wcale nie przystopowuje co potwierdzają dane statystyczne. Stosunek liczby oddanych mieszkań oraz ilości mieszkań na które wydano pozwolenie na budowę w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego jest korzystny. Rynek budowlany w Rzeszowie nadal kwitnie i prawdopodobnie w kolejnych miesiącach na nieużytkowanych dotąd terenach pojawiać się będą nowe budynki. 

Źródło: Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego styczeń 2018 r (link) – Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

5/5 - (2 votes)
Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?

Podaj parametry mieszkania/domu, którego szukasz.
Bezpłatnie otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku pierwotnego.

Brak umów, brak kosztów, brak zobowiązań.

Wypełnij formularz

Szukasz mieszkania w Rzeszowie?
Pomogę Ci je znaleźć!

Cześć, nazywam się Marcin i prowadzę portal nieruchomosciwrzeszowie.pl.
Specjalizuję się w rynku pierwotnym i na co dzień bezpłatnie pomagam w znalezieniu mieszkania.

Podaj parametry mieszkania, którego szukasz a otrzymasz dopasowane oferty z całego rynku deweloperskiego!