Osiedle Carpatia Rzeszów

W Rzeszowie przy ulicy 9 Dywizji Piechoty powstanie nowe osiedle składające się z 9 bloków, w tym dwóch 55 metrowych, które liczyć będą ok. 17 pięter. W obecnej chwili deweloper nie ujawnił szczegółów inwestycji ale już teraz można zakładać, że Osiedle Carpatia Rzeszów będzie początkiem nowej zabudowy południowo-zachodnic terenów stolicy innowacji.

Osiedle Carpatia Rzeszów lokalizacja

Inwestor osiedle zdecydowanie przeciera nowe szlaki, gdyż na lokalizację inwestycji wybrał niemalże „pustkowe” tereny. Można powiedzieć, że dotychczas południowo-zachodnia miejska część Rzeszowa kończyła się na wysokości ulicy Przemysłowej. Dalsze tereny nie były w żaden sposób wykorzystywane, a potencjał pod zabudowę mieszkaniową był niewielki. Wszystko zmieniło się nieco ponad rok temu gdy do użytku oddano łącznik do S19. Dzięki temu ogromna ilość niezabudowanych dotąd terenów (być może przez wcześniejszą słabą komunikację) otworzyła się na nowe możliwości, które z pewnością prędko zostaną wykorzystane.

Osiedle Carpatia Rzeszów dla osób poszukujących odetchnienia od miejskiego zgiełku może okazać się jedną z najlepszych propozycji na rynku – zaciszne tereny otoczone (jeszcze) ogromną ilością zieleni z pewnością idealnie wpasują się w klimat popołudniowego relaksu. Z drugiej strony łącznik do S19 umożliwia mieszkańcom świetną komunikację z praktycznie każdą częścią Rzeszowa bez konieczności wjazdu do zatłoczonego centrum (kto w godzinach szczytowych musi przejechać przez centralne części Rzeszowa wie o czym mowa). Pierwszym rzutem wydawać się może, że Osiedle Carpatia Rzeszów to nowoczesna zabudowa na „dzikich” (czyt. odległych) terenach, ale właśnie to może okazać się jej największą korzyścią. Nowe mieszkania Carpatia Rzeszów z pewnością cieszyć się będą dużym zainteresowaniem.

Wszystkie inwestycje deweloperskie w Rzeszowie i okolicach w jednym miejscu:

Osiedle Carpatia Rzeszów architektura

źródło: http://kplusarchitekci.pl/

Choć nie wiemy, czy udostępnione dotąd wizualizacje budynków są ich ostatecznym projektem to wstępnie powiedzieć można, że trend, którym podążał architekt jest słuszny. Prosta bryła urozmaicona w wyważony i kreatywny sposób z pewnością może się podobać. Poczekajmy jednak na oficjalne wizualizacje by nie pochwalić dnia przed zachodem słońca 🙂

Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na jedną kwestię. Jak wspominałem Osiedle Carpatia Rzeszów jest dziewiczą inwestycją na rozległych, niezabudowanych dotąd terenach płd-zach. części Rzeszowa. Jeśli okaże się, że pierwszą inwestycją na tym terenie od razu będzie częściowo wysoka zabudowa (~55 m) to otwiera się potencjał na stworzenie jednej z najliczniej zabudowanych dzielnic Rzeszowa. Jeśli tylko Urząd Miasta zadba o odpowiednią i przemyślaną zabudowę tych terenów, to może tu powstać skupisko na wzór Osiedla Słoneczny Stok, a nawet lepiej. Samowystarczalna dzielnica świetnie skomunikowana S19 z pozostałymi częściami Rzeszowa (i okolicami) z pewnością reklamować się może słowami „tu chce się mieszkać”. I gorąco trzymam kciuki, żeby tak było.

Wpis będzie aktualizowany o nowe informacje.

www.osiedlecarpatia.pl

Please follow and like us:
error

1 thought on “Osiedle Carpatia Rzeszów”

  1. Super wiadomość! Od dawna czekałem na moment, kiedy tamte tereny zaczną być cywilizowane. I wreszcie ten moment nastąpił 🙂 Mam nadzieję, że w przyszłości tamta dzielnica będzie bardzo dobrze wyglądała i że to będzie kawał porządnego miasta.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *