źródło fot.:  www.capitaltowers.pl

Capital Towers Rzeszów – Najwyższy budynek w Rzeszowie

W Rzeszowie przy skrzyżowani ulic. Kopisto i ul. Podwisłocze rozpoczęła się budowa dużego kompleksu mieszkalnego w ramach kontynuacji inwestycji Capital Towers Rzeszów. Zabudowa składać się z 3 budynków, z których najwyższy będzie posiadał 25 kondygnacji naziemnych i mierzył niespełna 80 metrów wysokości. Będzie to zatem pierwszy wysokościowy budynek w Rzeszowie, czyli posiadający powyżej 55 m wysokości.

W jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Rzeszowie powstaje kompleks biurowo-handlowo-apartamentowy, gdzie w obiektach od czterech do dwudziestu pięciu kondygnacji nadziemnych znajdować się będzie łącznie 462 mieszkania oraz lokale usługowe. W skład zabudowy Capital Towers Rzeszów wchodzić będą dwa budynki 7 kondygnacyjne (B1 i B2) oraz wieża, czyli budynek 25 piętrowy (C). Dla budynków przewidziany został wspólny parking pod inwestycją na kondygnacji podziemnej oraz przyziemiu.

Wszystkie inwestycje deweloperskie w Rzeszowie i okolicach w jednym miejscu:

W budynku B1 inwestycji Capital Towers znajdować się będą 163 przestronne mieszkania o łącznej powierzchni ok. 8 120 m2. Powierzchnia mieszkalna budynku B2 to ok. 6 080 m2 i znajdować się w niej będzie 97 mieszkań. Ponadto w obu tych budynkach na poziomie przyziemia znajdować się będą lokale handlowe o łącznej powierzchni ok. 1850 m2. Budynek C, czyli najwyższa część obiektu to ok. 13 200 m2 powierzchni mieszkalnej liczącej łącznie 202 mieszkania.

Capital Towers Rzeszów
źródło fot.: www.capitaltowers.pl

Deweloperem jest MGroup Development (prawdopodobnie spółka powiązana z Ukraińskim deweloperem Melnyk Group Development)

Inwestor oferuje dużą różnorodność lokali. Klienci w ofercie Capital Towers Rzeszów wybierać będą mogli spośród mieszkań, apartamentów i prestiżowych penthousów o metrażu od 27 m2 do ponad 170 m2. Ponadto kupcy dużych apartamentów będą mogli według swoich upodobań zaaranżować drugą kondygnację. Część z mieszkań będzie miała dostęp do ogromnych tarasów zewnętrznych liczących nawet 60 m2 bądź dużych balkonów typu loggia.

Capital Towers RzeszówJesteś zainteresowany rozwojem Rzeszowa?
Obserwuj nas i bądź na bieżąco jak zmienia się Rzeszów !
Sprawdź jak możesz śledzić bloga  >>> TUTAJ <<< 

Lokalizacja Capital Towers Rzeszów

Lokalizacja Capital Towers jest bardzo dogodna. Bliskość terenów rekreacyjnych, dostęp do szybkiej i wygodnej komunikacji z centrum miasta, sąsiedztwo wielu strategicznych punktów na mapie Rzeszowa (m.in. galeria Millenium Hall, Filharmonia Rzeszowska, Hala na Podpromiu) oraz ulokowanie osiedla bezpośrednio nad rzeką Wisłok będą zapewne powodem zadowolenia, komfortu i satysfakcji przyszłych mieszkańców.

Capital Towers Rzeszów
źródło fot.: Google Maps

Budowa kompleksu Capital Towers Rzeszów – a zwłaszcza jego wysokościowej części – stanowi w Rzeszowie przełamanie pewnej granicy. Dotychczas deweloperzy planując swoje inwestycje w stolicy innowacji ograniczali się do wysokości budynków nie przekraczających 55 m, gdyż wartość ta stanowi górną granicę wysokości określanych przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. klasyfikującej budynki jako wysokie (W).

Budowa budynków wyższych niż 55 m, czyli zaliczających się do budynków wysokościowych (WW), wymaga spełnienia szeregu wymagań technicznych i użytkowych rażąco zwiększających koszty budowy. Dlatego też w ostatnich latach wybudowano w Rzeszowie kilka budynków 15-18 kondygnacyjnych, gdyż budowa wyższych byłaby dla inwestorów ekonomicznie nieopłacalna.

Źródło: www.capitaltowers.pl
Źródło fotografii głównej: www.capitaltowers.pl

Please follow and like us:
error

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *